Danes je 28 mar 2024, 15:13

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Sušenje breze

Spoštovani ! V atriju (Murgle) imam okrog 28 let staro brezo, lepo razraslo, višine ca 15 m in s krošnjo preko 8 m premera in debelino debla (1m nad tlemi) preko 30 cm. Vendar opažam zadnja leta, da spomladi razmeroma kasno olista in da jeseni čedalje bolj zgodaj pričenja rumeneti in odmetava listje. Sklepam, da se postopoma suši, zato vljudno prosim za odgovore o naslednjem:

1. Ali omenjena starost za brezo že opravičuje sušenje ? ...
Preberi več : Sušenje breze | Ogledi : 9588 | Odgovori : 1


Gaber - živa meja!

Pozdravljeni.

Imamo novogradnjo in na eni strani bi radi zasadili živo mejo iz gabra. V bližnjem gozdu je ogromno gabra v velikosti do 1m. Kdaj bi bil primeren čas za puljenje in zasaditev. Ter koliko na 1m? Oziroma kako na gosto se sadi.

Hvala.
Preberi več : Gaber - živa meja! | Ogledi : 16042 | Odgovori : 3


kaksen plevel je to? ce sploh je plevel...

Pozdravljeni,

sem nova v vrtickarstvu in me zanima, c emorda kdo ve, kaksna roza oz. plevel je rastlina na sliki (link prilozen, upam, da dela). Je precej gosta, majhni listici, ki spominjajo na crevco, ampak ni crevca, vsaj zdi se mi, d ane. ima majhne bele cvetove, precej grmickasta, dolge vejice in se je precej razpasla po celem vrtu med rozami....
pa me zanima, ali to morda cleo uzitna rastlina, ali zgolj pleve, ki zapolni ...
Preberi več : kaksen plevel je to? ce sploh je plevel... | Ogledi : 16150 | Odgovori : 14


Vrsta plevela - rastline?

Kaj je to za ene vrsta plevela?

Slika
Preberi več : Vrsta plevela - rastline? | Ogledi : 13787 | Odgovori : 6


Katera drevesa posaditi

Rabim nasvet, katera drevesa posaditi ob živi meji , da bi zastirala pogled s ceste oz.pločnika.Kot meja raste tuja (cipresa) in bi jo ohranil, tako kot je.
Iščem kakšna drevesa, ki bi dosti hitro rasla in dosegla višino 6-8 metrov.Njihove veje pa bi morale biti precej goste, da bi zastirale poglede.
V prihodnosti naj bi bil to majhen japonski vrt z ribnikom in dosti zelenja. :)

Sedaj ...
Preberi več : Katera drevesa posaditi | Ogledi : 10326 | Odgovori : 1


Trava na balkonu

Pozdravljeni,
naveličal sem se gledati le v beton, na voljo pa imam 40m2 teraso in sem si zamislil, da hočem imeti zelenico. Na terasi. V 7. nadstropju mansardnega stanovanja.
Razmišljal sem kako bi to izvedel in na pamet mi je prišlo, da bi bilo dobro, če bi naredil 10-15 cm visok okvir, na tla bi položil neko folijo, okvir napolnil z zemljo in posejal travo.
Zanima me, če ima že kdo izkušnje s tem, katero ...
Preberi več : Trava na balkonu | Ogledi : 12397 | Odgovori : 4


Kdaj odstraniti kopreno?

Hoj pred dobrim tednom sem posejal travo ki sem jo nato prekril z kopreno, ker je trava ze kar lepo odgnala na večino mestih me zanima kdaj moram kopreno odstraniti?

Hvala!
Preberi več : Kdaj odstraniti kopreno? | Ogledi : 12177 | Odgovori : 4


kje poceni lubje v večjih količinah?

ojla,


rabimo okrasno lubje v večji količini - okoli grmovja, lovorikovcev itd.... mislim, da bi ga rabili kar en kubični meter, če ne dva....

kje bi ga lahko ugodno kupili? ali lubje preprečuje rast plevela, predvsem orleka?

lp
Preberi več : kje poceni lubje v večjih količinah? | Ogledi : 11984 | Odgovori : 2


Skalnjak s kaktusi

Odpiram novo temo, da ne bom več postal svojih slik v teme drugih uporabnikov. :wink:

Skalnjak:
Slika

Nekaj bo tudi cvetelo:
Slika
Echinocereus triglochidiatus

Slika
Escobaria runyonii

Slika
Opuntia polyacantha

Slika
Opuntia basilaris

To je lanska slika:
Slika
Escabaria vivipara
Preberi več : Skalnjak s kaktusi | Ogledi : 28349 | Odgovori : 25


Vaše cvetlične zasaditve v letu 2009

Mene pa zanima kaj boste letos posadili v svoja cvetlična korita. Kakšne izkušnje imate z rastlinami iz preteklih let, kako so se obnesla, kolikšno nego potrebujejo,..... VSE VAŠE DRAGOCENE IZKUŠNJE so dobrodošle, prav tako slike (skalnjakov, cvetličnih gredic), ki so v preteklosti bile prava paša za oči! :wink:



Mene pa zanima, kako se obnestejo miljon zvončki (kako zemljo potrebujejo, ali jim je potrebno odstranjevat odcvetele cvetove ...
Preberi več : Vaše cvetlične zasaditve v letu 2009 | Ogledi : 10168 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610