Danes je 24 apr 2024, 21:39

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Mlaka

Na naši kmetiji imamo zelo majhen potoček (mi rečemo graben). Teren okrog njega je napol močviren. Tam je tudi več manjših izvirov vode. Razmišljala sem, da bi naravi malo pomagala, da bi ob enem od izvirov nastala mlaka. Taka taprava, za žabe in komarje.

Vem, kaj bi rada dosegla. Moj končni cilj je mlaka brez dodatkov umetnih materialov in zasajena z rastlinami, ki rastejo ob tapravih mlakah v Sloveniji. Živali bi v mlako prišle same ...
Preberi več : Mlaka | Ogledi : 8938 | Odgovori : 0


obolele ribe v ribniku

Doma imamo velik umeten ribnik 28 m x 8m V globino pa sega tudi to enega metra. Vanj smo naselili mlade sončne ostriže, rdečeperke, postrvi,navadne krape, navadne koreselje ter zlate koreselje. Voda je iz potoka in kroži. Topla je tudi do 20 °C. Pred kratkim smo tudi opazili, da v ribniku plavajo mlade ribice, ki naj bi po vsej vrjetnosti bile navadni koreseljni. S časoma pa so začeli koreseljni in krapi postajati beli. Pred kratkim ...
Preberi več : obolele ribe v ribniku | Ogledi : 15198 | Odgovori : 8


iščem sledeče rastline

iščem sledeče rastline za ribnik,Rogolist,vodna kuga,Iglasta sita,Vodni mah,Navadna smrečica,Močvirska grebenika,Trpotčasti porečnik , Navadna kalužnica,šaš,Pahljačasta ostrica, Azolla spp. Navadna mešinka ,Žabji šejek ,Japonski blatnik, Vodna škarjica, Vodno klasje in razne irise obračam se na vas lahko tudi kupim prosim vsaj za kakšen nasvet kje jih dobit kajti v naravi jih ne najdem oziroma nevem kaj je kaj
Preberi več : iščem sledeče rastline | Ogledi : 9317 | Odgovori : 0


UREJANJE VRTOV

Za vaš vrt uredimo:
Obrezovanje, odstranitev, nasaditev vseh vrst drevja in grmovnic ter živih mej, postavitev vrtnih ut, dovoz zemlje in sejanje trave ali polaganje travne ruše ter druga opravila na vrtu.
Smo uradno registrirano podjetje, dela izvedemo strokovno in kar je zelo važno - za seboj pospravimo.
Pokličite nas za ogled in dogovorili se bomo o terminu in ceni.
NATA International d.o.o.
www.nata-int.si
nata@nata-int.si ...
Preberi več : UREJANJE VRTOV | Ogledi : 9534 | Odgovori : 0


Vkopanje travne ruše na vrtu

Prosila bi za mnenje iz prakse.

Baje je travna ruša zložena na kup, z zatravljenim delom navzdol, čez čas odličen humus.....

A ne glede na to, sem pomislila, da bi travno rušo, ki jo bomo pri razširitvi zelenjavnega vrta, najprej posneli vkopali na isti način, tj. z zatravljenim delom navzdol, pod obstoječo prekopano vrtno zemljo.... Na to sem pomislila predvsem zaradi tega, da obdržim enak nivo tal oz. vrtne zemlje, pa tudi zaradi pomanjkanja ustreznega ...
Preberi več : Vkopanje travne ruše na vrtu | Ogledi : 10084 | Odgovori : 6


Okrasno kamenje

Pozdravljeni,
Rabim večjo količino okrasnih kamnov - podobnih, kot jih prodajajo v Bauhaus in so pakirani v vrečah. Ali veste, kje se jih da dobiti (razen na Savi- kar je prepovedano).
Hvala za odgovore
Preberi več : Okrasno kamenje | Ogledi : 10969 | Odgovori : 2


NAGRADNI IZBOR ZA NAJLEPŠI RIBNIK IN AKVARIJ V SLO - 2010

1. 3. 2010 se prične že 6-ti nagradni izbor za najlepši ribnik in akvarij.

Prijava je možna z prijavnico, ki jo najdete na spletni strani www.akvarij.com , kjer je tudi več podatkov o nagradnem izboru.
Prijavi se lahko vsak, ki je lastnik morskega ali sladkovodnega akvarija, okrasnega ribnika in vsak, ki ima kakšno atraktivno ali prikupno domačo žival in sicer od 01.03. pa do 12.9.2010!
O končnih rezultatih boste ...
Preberi več : NAGRADNI IZBOR ZA NAJLEPŠI RIBNIK IN AKVARIJ V SLO - 2010 | Ogledi : 9921 | Odgovori : 2


Zelenjavni vrt ob sosedovi ograji

Zasnova našega zelenjavnega vrta, ki je bil prvič zasajen lani, še ni končana, saj še ga prilagajamo in iščemo možne variante in tudi ustrezno velikost.

Vrt imamo sedaj potisnjen v kot ob dveh sosedovih mejah, kjer je na obeh straneh sosedova žičnata ograja (brez betonskih robnikov).... Lani sem si zamislila zadevo tako, da sem ob ograjah naredila ožjo gredico, na eni strani zasadila jagodičje, na drugi visoki fižol....A nisem bila zadovoljna - saj se je ...
Preberi več : Zelenjavni vrt ob sosedovi ograji | Ogledi : 10888 | Odgovori : 3


Okrasni vrt na podeželju

A je tukaj kdo iz okolice Celja in bi se rad udeležil tečaja, ki ga organizira šola za hortikulturo in vizualne umetnosti v Celju?

Okrasni vrt na podeželju (zasnova, izbor primernih rastlin, združba rastlin po kriterijih - barva, oblika, struktura, lega,...). Torek, 26. januar 2010, 16.00 do 18.00 ure.

Jaz sem se prijavila pa me malo skrbi, da nas ne bo dovolj in bo odpadlo :(
Namreč ...
Preberi več : Okrasni vrt na podeželju | Ogledi : 10452 | Odgovori : 5


Ograja

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo izkušnje s Krinner vijaki? Sam sem namreč pred tem, da kupim vijačnice na portalu www.centrsource.si kjer so po res ugodnih cenah, vendar me zanima, če je kdo zadevo že preizkusil. Po opisu sodeč je stvar preprosta in kvalitetna.

Hvala za vaša mnenja.
LP
Janez
Preberi več : Ograja | Ogledi : 9646 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610