Danes je 24 apr 2024, 13:09

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

FLORA

Pozdravljeni!

Le za info, v Celju se pravkar odvija sejem Flora 2004, ki je v zanmenju porok.
Tam se najde tudi nekaj različnih rastlin, pripomočkov, včasih tudi kakšna dobra informacija, ....

Traja od 25.3. - 28.3.2004

Lp, Aleksandra
Preberi več : FLORA | Ogledi : 3459 | Odgovori : 2


beli jajčevci

iščem seme za bele jajčevce
Preberi več : beli jajčevci | Ogledi : 3204 | Odgovori : 0


Čiščenje zaraščene zemlje

Poleg že posajenega nasada smo začeli čistiti terase, ki so nekoliko zaraščene. Kar se tiče ravnine ni problema, nekaj tanjših dreves in brbistre je bilo po brežinah. Ker bi nam kopač uničil brežine če bi izkopaval korenine dreves, bi rada vprašala, če vam je poznana kakšna metoda, ki bi bila uspešna ( herbicidom bi se rajši izognila). Po navadi iz takih panjev bujno poganjajo veje . Hvala za odgovor.
Preberi več : Čiščenje zaraščene zemlje | Ogledi : 4128 | Odgovori : 1


Priprava zemlje za sejanje trave

Pozdravljeni!

Spomladi bomo uredili okolico na novo zgrajene hiše (žal ne moje). Zemljišče je ravno, tla so ilovnata, za začetek pa bi tam posejali samo travo. Problem je v tem, da je bilo zaradi gradnje praktično celotno zemljišče (ki je bilo prej travnik), prekopano, sedaj pa tam raste samo divji plevel, ki ga seveda med na novo posejano travo ne bi želeli videti.

Kako naj pripravimo zemljišče? Je dovolj, da ga npr. preorjemo in odstranimo ...
Preberi več : Priprava zemlje za sejanje trave | Ogledi : 14278 | Odgovori : 1


Skalnjak

Pozdravljeni. Nadaljujem iz "Če kdo hoče opuncijo"

Torej Klavdija je omenila skalnjak. Tudi mene močno interesira možnost skalnjaka. Imam tudi primerno lego (najverjetneje), saj je pol dneva sonce, pol dneva pa senca. Tudi skale ni problem nabaviti, saj lahko dobim prelepe sivo-modre skale iz sotine.

Me pa sedaj zanima: Kaktusi so še mladi in so bili znotraj. Kako jih privadim na sonce? Z mrežo... Kako dolgo jih naj poleti imam pod mrežo?

Je treba biti ...
Preberi več : Skalnjak | Ogledi : 17690 | Odgovori : 16


BIOTOP

Ojla,
nisem sicer čisto prepričana, da moje vprašanje paše v to rubriko, pa saj ne bom prvič sfalila (Kraljica noči med Živimi kamni).

Zanima me, če ima kdo med vami izkušnje iz tega področja?

Spomladi imam namreč namen, kompletno preurediti vrt okoli hiše. Ker smo letos izredno pogrešali naš bazen (je bil dotrajan in smo ga zasuli), jaz pa bi rada imela tudi ribnik, smo se odločili za eno veliko vodno površino. Temu se reče ...
Preberi več : BIOTOP | Ogledi : 23753 | Odgovori : 33


Okrasni vrtiček-nasad

Lep pozdrav!
:D
Sem čisto nova na forumu, pa tudi popolna začetnica v vzgoji rastlin.Moje vprašanje bo mogoče zvenelo zelo nevedno in taka tudi sem. S partnerjem sva šele začela na svoje.In imava ob hiši pri najinem vhodu mesto, kjer bi lahko imela okrasni nasad, vrtiček. Gre za nekoliko položno pobočje, kjer je dosti sonca( cca. 4x2m). Prst pa ni preveč kvalitetna, je precej primesi peska. ...
Preberi več : Okrasni vrtiček-nasad | Ogledi : 13708 | Odgovori : 11


Na pomoč! Krt!

Pozdravljeni.

Pred nedavnim sem uredil zelenico, sedaj pa mi celotno delo uničuje krt, ki se je očitno naselil v mehki prekopani zemlji. Kakšen je najučinkovitejši način, da se ga znebim?
Preberi več : Na pomoč! Krt! | Ogledi : 26374 | Odgovori : 27


Zelenica se posušila - ćas za renovacijo.

Pozdravljeni.

Po dveh letih borbe s plevelom in sušo, sem na koncu izgubil bitko in zelenica pred našo hišo je porazna. Sklepam, da ji tudi ni preveč bila všeč šodrnata zemlja. Škropiva proti širokolistnemu plevelu so bolj slabo zalegla, ker je zraven njiva in je verjetno nanosilo semena.

Sedaj jo nameravam prekopati, temeljito prenoviti. Najprej bom odstranil vso travo in ves plevel. Kopal bom malo globje. Nekaj zemlje bom odstranil, ostalo pa presejal, na koncu ...
Preberi več : Zelenica se posušila - ćas za renovacijo. | Ogledi : 8630 | Odgovori : 6


Balkonsko cvetje

Želel bi nasvet, katere cvetoče rastline bi bile primerne za okras balkona z nameščenimi koši. Hvala za odgovor
Preberi več : Balkonsko cvetje | Ogledi : 7832 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron