Danes je 20 apr 2024, 07:04

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Rad bi si ustvaril senco na balkonu.. katere rastline ?

Pozdravljeni.

V mansardnem stanovanju bi rad v poletnem času preprečil soncu prehod do oken sobe in posledično v sobo. Vem da lahko to uredim z žaluzijami ali kakšno zaveso, ampak bi si senco rad naredil z rastlinami. Okna gledajo na južno stran, sonce sije čez cel dan, dejansko kr konkretno pripeka. Ker je pred okni balkon sem razmišljal, da bi na balkonu zasadil kak lep grm al karkoli kar bi delalo senco.. Rastlnine naj bi ...
Preberi več : Rad bi si ustvaril senco na balkonu.. katere rastline ? | Ogledi : 10289 | Odgovori : 3


šlajer in pampaška trava

Pozdravljeni.
Ali bi mi mogoče kdo vedel povedati,zakaj mi lansko poletje ni cvetel šlajer.Lani sem ga šele posadila, lepo se je prijel in razrasel, vendar je bilo vse samo zeleno - nobenih cvetkov.Ali mogoče prvo leto ne cveti?A ga moram zdaj spomladi kaj porezati?
Zanima me pa tudi za pampaško travo.Tudi travo sem posadila lani - že z enim kobulom.Čez zimo sem jo lepo zaščitila, zdaj pa bi jo rada porezala ( saj jo najbrž ...
Preberi več : šlajer in pampaška trava | Ogledi : 9819 | Odgovori : 0


Prvi vrt

Lansko leto sem se odločil, da del prve trase nad hišo, kjer je bil nekoč vinograd, prekopljem in letos naredim vrt. Na tem delu do zdaj ni raslo nič (razen trave), tako da je prst v dobri kondiciji.
Zemljo sem po prekopavanju potresel s pepelom in je presenetljivo dobro razdrobljena. V kratkem jo bom še pognojil.

Malce poguma pa mi jemljejo domači, ki pravijo da bo trava takoj prerasla vrt, da bo eno raslo preko ...
Preberi več : Prvi vrt | Ogledi : 9906 | Odgovori : 3


BALKON: SEVERNO-ZAHODNA LEGA

Pozdravljeni vsi skupaj!
Pred kratkim sem se preselila v Ljubljano v blok. V stanovanju imamo precej velik balkon z betonskim koritom primernim za sajenje. Dimenzije balkona so dolžina 3,5 m, širina 1m in višina 2, 45. Dimenzije korita so dolžina 3,5 m, širina in globina pa 30 cm. Balkon ima severozahodno lego, ki je nekoliko delikatna za rastline. Na levi strani je balkon zaprt s steno, na desni pa je odprt. Rada bi čimbolje izkoristila ...
Preberi več : BALKON: SEVERNO-ZAHODNA LEGA | Ogledi : 9208 | Odgovori : 0


bambus kotživa meja

Čao,
sem primorka in bi rada namesto dosedanje žive meje (dotrajana in luknjasta) uporabila bambus. Namreč po okolici srečujem veliko živih mej iz bambusa in kot vidim odlično uspeva. Trenutno sem poskušala nekaj njih presadit k meni v lončke, da vim, kako se primejo...pa zgleda, da mi ne uspeva najbolje. Živo mejo imam dolgo ene 25m in bi jo rada imela iz avtohtonega bambusa.
Kaj mi predlagate za presajanje oz. kako ga presadim - je ...
Preberi več : bambus kotživa meja | Ogledi : 9624 | Odgovori : 0


Selitev žab

Hojla!

V vrtnem ribniku (tik pod oknom spalnice) so se naselile žabe, ki zganjajo groooozen hrup, zato bi jih rada "preselila" v vaško mlako. Mogoče kdo ve, kako bi se te žabe dalo uloviti, da se ne bi poškodovale?

Vsak nasvet bo dobrodošel!
Preberi več : Selitev žab | Ogledi : 9257 | Odgovori : 3


Deževniki v trati

Pozdravljeni!

Imam problem z zelenico in vas prosim za nasvet.
V trati so se nenormalno razmnožili deževniki. V temi če posvetim na trato je celotna trata prekrita z deževniki,
da nimaš kam stopit in je grozljivo na pogled. Imam občutek da to niso običajni deževniki, saj so izredno veliki in če stopiš se izredno hitro
skrijejo v zemljo. V zelenici je tako polno kupčkov zemlje in luknjice za debelino svinčnika.

Kaj naj storim?

Že vnaprej ...
Preberi več : Deževniki v trati | Ogledi : 9117 | Odgovori : 1


SLORIBNIK - NOV SLO FORUM O RIBNIKIH IN AKVARISTIKI

www.sloribnik.com je nov SLO forum, kjer bo tekla debata o ribnikih, sladkovodnih in morskih akvarijih, fontanah ter o vseh drugih domačih živalih.
Podajte svoje mnenje in izkušnje na področju naših hobijev ter nam pomagajte skupaj oblikovati nov vir informacij za vse bodoče ljubitelje ribnikov, akvarijev in domačih živali.

Vabljeni h ogledu!

Lp Roby
Preberi več : SLORIBNIK - NOV SLO FORUM O RIBNIKIH IN AKVARISTIKI | Ogledi : 8976 | Odgovori : 0


osvežitev trate

Našo trato okoli hiše je napadel mah, predvsem na severni strani. V kratkim si imamo namen v Merkurju izposoditi rahljalnik zemlje in "prezračiti" vso travo.
Zanima me, na kakšen način bi se rešili maha? Zasledila sem že, da nekateri to rešujejo z zeleno galico - vendar se spomnim pred leti očetovega podviga in je skurilo vse - tudi travo....
Baje bi naj tudi pepel pomagal? Ima kdo kakšen učinkovit recept?

Zanima me tudi s čim ...
Preberi več : osvežitev trate | Ogledi : 9199 | Odgovori : 0


NAGRADNI IZBOR ZA NAJLEPŠI AKVARIJ IN RIBNIK 2011

Z 1.3. se je začel nov že 7. nagradni izbor za najlepši akvarij in ribnik.
Letošnji novosti sta širjenje nagradnega izbora izven meja SLO ter nova kategorija noro dobra fotografija.

Več o nagradah, možnosti prijave,.... si je možno na www.akvarij.com

VABLJENI!
LP Roby
Preberi več : NAGRADNI IZBOR ZA NAJLEPŠI AKVARIJ IN RIBNIK 2011 | Ogledi : 9341 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610