Danes je 28 mar 2024, 18:50

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Vrsta žive meje oz Lovorikovca

Pozdravljeni,

Sem nov na tem forumu zato bi prvo objavo izkoristil da pozdravim vse ljubitelje zelenja :)

Imam pa vprašanje glede lovorikovca. Prilagam sliko Lovorikovca od katerega imam namen vzeti potaknjence a ne vem če je to res pravi Lovorikovec. Zdi se mi da so listi premali in pa pretemni. Mi lahko kdo svetuje oz.pove katera rastlina je na sliki?

lovorikovec 3.jpg



Hvala ...
Preberi več : Vrsta žive meje oz Lovorikovca | Ogledi : 10892 | Odgovori : 0


Odstranjevanje trnja

Pozdravljeni,

sem nova na forumu in ravno tako v "rastlinskem svetu", zato potrebujem Vašo pomoč :).
S fantom sva se odločila, da bova uredila vikend, bolje rečeno njegovo okolico, ki je bila kakšnih 10 let prepuščena sama sebi. Parcela, ki je pod naklonom, je preraščena s trnjem in drugim nizkim rastjem. Kako se ga naj lotiva - rezanje, požig, boom efekt (raje bi izbrala kakšno okolju prijaznejšo ...
Preberi več : Odstranjevanje trnja | Ogledi : 4879 | Odgovori : 0


Samooskrba s hrano

Živijo, mi smo pa študentke Biotehniške, Akademije za likovno umetnost in Ekonomske fakultete in se ravno ukvarjamo s temo, kako ljudem približati samooskrbno pridelavo hrane, a kakšnimi problemi se srečujejo in podobno.
Če ste za, nam lahko pomagate in rešite spodnjo anketo - iščemo ravno ljudi kot ste vi, ki bodo na to temo znali tudi kaj povedati :)
Dobrodošli so tudi komentarji spodaj - poznate koga, ...
Preberi več : Samooskrba s hrano | Ogledi : 5008 | Odgovori : 0


Obnova trate - blog

Po spletu sem iskal, kje bi imela trata vsaj svoj podforum, vendar je nisem našel. Nekje bi rad delil izkušnje in napake, predvsem bi rad dobil podatke, kako se trate lotevajo drugi in seveda nasvetov.

Po cca 25 letih so bila v sadnem vrtu požagana sadna drevesa. Mnogo let je bila trava precej v senci. Večino let se je pokošeno travo odnašalo, zelo redko gnojilo, zadnja leta pa se izključno mulča.

Po odstranitvi dreves, se ...
Preberi več : Obnova trate - blog | Ogledi : 6085 | Odgovori : 0


T-drog za ujede (kanja,...)

Pozdravljeni
Ali ima kdo izkušnje z izgradnjo T drogov za ujede? Kakšne so najprimernejše dimenzije (višina pokončne ga droga, dolžina in premer prečnika)? Sam nameravam v sadovnjaku postaviti vsaj en T drog, z namenom, da pridejo ujede ter ujamejo kašnega voluharja, miš,...
Preberi več : T-drog za ujede (kanja,...) | Ogledi : 5586 | Odgovori : 0


NAGRADNI NATEČAJ ZA NAJBOLJ NORO DOBRO FOTOGRAFIJO 2014!

1.5.2014 se je začel že 10. nagradni izbor za najlepši ribnik, sladkovoden in morski akvarij ter najbolj noro dobro fotografijo.
Prijava je možna z prijavnico, ki jo najdete na spletni strani www.akvarij.com , kjer je tudi več podatkov o nagradnem izboru.
Prijavi se lahko vsak, ki je lastnik morskega ali sladkovodnega akvarija, okrasnega ribnika in vsak, ki je svojim fotoaparatom naredil kakšno noro dobro fotografijo
Prijava je možna od 01.05. pa do 31.8.2014!
O končnih ...
Preberi več : NAGRADNI NATEČAJ ZA NAJBOLJ NORO DOBRO FOTOGRAFIJO 2014! | Ogledi : 62895 | Odgovori : 1


Nadležni plevel

Lep pozdrav od novega člana.
Zanima me, če kdo pozna rastlino na spodnji sliki.
Roža je lepa, ampak v mojem primeru je zelo nadležen plevel. Uspeva v travi in na peščeni poti pod krošnjo oreha.
Čebulice se množijo kot za stavo. Ne pomaga niti boom efekt.
Včeraj sem ročno odstranil celo vedro čebulic. Bojim se, da obstaja samo ena rešitev - izkop in zamenjava gramoza.
Prosim za nasvet.
Slika
Slika
Slika
Slika
Preberi več : Nadležni plevel | Ogledi : 7940 | Odgovori : 0


KNJIGA O OKRASNIH RIBNIKIH

knjiga: OKRASNI RIBNIKI - ROBERT LEITINGER

Knjiga ponuja na 144 straneh veliko koristnih informacij o tem:
-kako ustvariti ribnik
-kakšno opremo uporabiti
-kako ribnik vzdrževati
-kakšne rastline in ribe sodijo v ribnik
-.....
Knjiga je kot nek priročnik za vse tiste, ki si boste omislili ribnik na novo ter zajema prav tako toliko informacij, da bodo v njej našli kakšen koristen nasvet, tudi vsi tisti, ki ribnik imate že dlje časa.

Tekst in nasveti niso ...
Preberi več : KNJIGA O OKRASNIH RIBNIKIH | Ogledi : 8496 | Odgovori : 0


Ureditev mešane žive meje

Lepo pozdravljeni,
Živim v hiši na vasi, pred hišo imamo travnik (z vodnjakom, stezico) in zid z ograjo ki meji na cesto. Zid je dvignjen prb. 50 cm, zato da je teren večinoma raven, in železna ograja. Promet je občasen in umazanija ne seže do rastlinja.
Kot je na slikah pokazano, trenutno nimamo skoraj nič zasajeno, ker smo stare grme ki so se razrazsli odstranili in dodali majhen robnik mi meji travo in "gredico".
Moja ...
Preberi več : Ureditev mešane žive meje | Ogledi : 9261 | Odgovori : 0


MINI GARDEN sistem za zasaditev

Kaj si mislite o novi inovaciji na področju zasaditve ratlin, zelišč in ostalih rastlin v notranjih in zunanjih prostorih ??

MINIGARDEN je modularni sistem, ki omogoča gojenje okrasnih rastlin, zelenjave-sadja in začimb.
Modularni sistem MINIGARDEN je samostoječ, zelo preprosto ga lahko tudi pritrdimo na steno. Namenjen je tako notranji kot zunanji uporabi.


Kmalu na voljo tudi v Sloveniji

lahko si pogledate na : www.mini-garden.com ali pišete na naslov leno.leno@siol.net
Preberi več : MINI GARDEN sistem za zasaditev | Ogledi : 10957 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610