Danes je 19 apr 2024, 02:23

Novice Novice od Zunanji bonsaji

Zemljevid od Zunanji bonsaji » Forum : Zunanji bonsaji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo zunanji bonsaji.
Javor, Bor, Smreka, ...

zima prihaja, KAJ ZDAJ?!

lep pozdrav
zima se nezadrzno bliza in potrebno bo poskrbeti za nase bonsaje. vem da je potrebno zascititi bonsaje pred snegom in zmrzovanju. vendar se mi ne sanja kako naj se lotim zadeve, ker pa ne zelim ostati brez svojih drevesck se zdaj dokler je se dovolj toplo obracam na vas in vas lepo, lepo prosim za kaksno idejo in nasvet. pa upam da bodo odgovori prisli prav se komu ki ga skrbi za svoje ...
Preberi več : zima prihaja, KAJ ZDAJ?! | Ogledi : 11420 | Odgovori : 1


Tečaj

Če koga zanima kaj več o bonsajih, Slovenski bonsaj klub v začetku pripravlja serijo tečajev in delavnic. Več informacij dobite tukajle:
Web stran: http://www.bonsajklub.si/
Forum: http://p201.ezboard.com/bbonsajforum
Preberi več : Tečaj | Ogledi : 11017 | Odgovori : 0


iglavci in gnojilo?

lep pozdrav
nekje sem slisal da iglavci katere najdemo v naravi in jih potem presadimo, upocasnijo rast ali pa se za nekaj casa kar ustavi. zanima me ce to drzi?
kupil sem tekoce gnojilo za bonsaje - cvetal, zanima me mnenje izkusenih glede tega gnojila.
hvala, :)
Preberi več : iglavci in gnojilo? | Ogledi : 11539 | Odgovori : 1


kaj pa VRBA?

Živjo! sem najstnica a se zanimam za naravo. doma hočem vzgojiti vrbo da bo majhna in podobna bonsaiu.

mi kdo lahko pove ali svetuje kako naj to naredim? ima kdo iskusnje s tem?

Hvala za odgovore! :)
Preberi več : kaj pa VRBA? | Ogledi : 14821 | Odgovori : 7


smrekice

imam dve majhne smrekice(10 cm). ali lahko iz njiju naredim bonsai? kako?
lp
Preberi več : smrekice | Ogledi : 12443 | Odgovori : 3


MEDNARODNA RAZSTAVA BONSAJEV

22. IN 23. MAJA BO V PROSTORIH PORSCHE AVTA NA VEROVŠKOVI V LJUBLJANI VELIKA MEDNARODNA RAZSTAVA BONSAJEV. VABLJENI!
Preberi več : MEDNARODNA RAZSTAVA BONSAJEV | Ogledi : 11377 | Odgovori : 0


semena?

ojla

zanima me koliko časa priblizno potrebujejo semena iglavcev da vsklijejo?
hvala ze vnaprej 8)
Preberi več : semena? | Ogledi : 11461 | Odgovori : 1


Nakup BON SAI-ja

Zanima me kje imajo v okolici MB in CE za kupit BON SAI, mogoče, če pozna kdo kake specializirane trgovine za mini drevesa ali bilo kje veste da jih prodajajo.

LP, Hvala
Preberi več : Nakup BON SAI-ja | Ogledi : 23024 | Odgovori : 13


gnojila za bonsaj

zanima me kakšna gnojila so najprimernejša za gnojenje zunanjih bonsajev. Moja zbirka obsega gaber, bukev, češnjo, hrast, brezo, smreko, vrbo, jesen. do sedaj sem uporabljal umetno tekoče univerzalno gnojilo 7-7-7. Pravijo da so boljša organska gnojila. Kakšen nasvet?
Hvala!
Gašper
Preberi več : gnojila za bonsaj | Ogledi : 14563 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron