Danes je 18 apr 2024, 16:20

Novice Novice od Zunanji bonsaji

Zemljevid od Zunanji bonsaji » Forum : Zunanji bonsaji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo zunanji bonsaji.
Javor, Bor, Smreka, ...

kdaj se začnejo obrezati sadika stara 2 leti pri javorju

imam eno vprašanje ima do 20cm velike javorje v oblilki grma kdaj nej začnem obrezati? nj počakam da veje olesenijo? ali naj odstranim samo te velike liste?

hvala za odgovor se že zahvalujem!
lepo se imejte by matjaž :)
Preberi več : kdaj se začnejo obrezati sadika stara 2 leti pri javorju | Ogledi : 11171 | Odgovori : 2


KAKO NAREDITI BONSAI

MIDVA Z MOŽEM BI RADA PRED HIŠO IMELA BONSAI,KI BI SIGA SAMA VZGOJILA. JE TO MOGOČE IN KAKO?

HVALA
Preberi več : KAKO NAREDITI BONSAI | Ogledi : 12071 | Odgovori : 0


KAKO NAREDITI BONSAI

MIDVA Z MOŽEM BI RADA PRED HIŠO IMELA BONSAI,KI BI SIGA SAMA VZGOJILA. JE TO MOGOČE IN KAKO?

HVALA
Preberi več : KAKO NAREDITI BONSAI | Ogledi : 14199 | Odgovori : 1


bonsai-bor,bukev,hrast


zanima me če lahko že pravkar prinešenemu drevesčku iz gozda staremu cca 2-3 leta obrežem korenine :?: kdaj lahko začnem z ožicanjem in oblikovanjem krošnje :?: :P koliko časa mora biti 2-3 leta star drevo v večjem loncu ,ali ga moram že zdaj posaditi v nizko posodico ...
Preberi več : bonsai-bor,bukev,hrast | Ogledi : 13267 | Odgovori : 2


prosim za pomoč

en lep pozdrav!

veliko informacij o vzgajanju bonsajov sem pridobila pri prebiranju starejših postov vendar imam še kar nekaj vprašanj...

zanima me kdaj je tisti tapravi čas da se odpraviš nekam v naravo po 1-2 leti staro rastlinco, a že mora brsteti ali je boljše da se to naredi prej?

v kakšno zemljo jih moraš presaditi - v tisto naravno z dodatki gnojil ali zmešaš humos in šoto da obdrži vlago?

kakšno gnojilo je najboljše ...
Preberi več : prosim za pomoč | Ogledi : 11449 | Odgovori : 2


potrebujem pomoč

Zivio
mene pa zanima kdaj je nabolje posaditi semena rdečega javorja.
zanima pa me kako naj se tega lotim da mi bo uspelo, saj sem ze enkrat poskusil vzkliti semena rdečega javorja pa sem čakal kar nekaj tednov pa nič.
zelo si zelim da bi mi uspelo zato vas vse ki se vam kaj sanja kako se temu streže prosim za pomoč.
Preberi več : potrebujem pomoč | Ogledi : 11026 | Odgovori : 0


zemlja vulkanskega izvora

Živjo,

zanima me kje bi lahko kupil zemljo vulkanskega izvora.

LP, Boštjan
Preberi več : zemlja vulkanskega izvora | Ogledi : 11386 | Odgovori : 1


KNJIGA

Sprejemamo prednarocila za knjigo Bonsaj, umetnost in filozofija. Knjiga bo izsla 15. marca. Gre za najobsirnejsi in najstrokovnejsi zapis o bonsaju v slovenscini doslej. Pribl. 150 ali vec strani, ogromno fotografij, 15 celostranskih. Avtor Tomaz Kovsca, uvodna beseda mojster Adriano Bonini.
Cena v prednarocilu je 5000 SIT, za clane Slovenskega bonsaj kluba 4500. Prednarocila sprejemamo na 041 241224!
Preberi več : KNJIGA | Ogledi : 11564 | Odgovori : 0


liguster

Jaz rada začnem stvari od začetka in sem se od začetka lotila tudi bonsajev. Jeseni sem dobila eno usmiljenja vredno sadiko ligustra, jo posadila v malo nižji lonec, pregledala nebroj strani o bonsajih, jo par mesecev gledala in se odločala, kaj naj z njo, potem pa sem jo ožičila in privezala itd. Visoka je cca 40 cm, steblo je debelo za ženski mezinec, ampak čez ene 15 let bo že.

Ene stvari pa le ne ...
Preberi več : liguster | Ogledi : 15967 | Odgovori : 4


Podtikanje

Kje bi se dalo dobit preparat za hitrejšo rast korenin pri podtikanju. Na angleških straneh uporabljajo izraz "rooting hormone". Kje v Sloveniji bi se to dalo dobit??
Preberi več : Podtikanje | Ogledi : 12789 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610