Danes je 23 apr 2024, 08:34

Novice Novice od Zunanji bonsaji

Zemljevid od Zunanji bonsaji » Forum : Zunanji bonsaji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo zunanji bonsaji.
Javor, Bor, Smreka, ...

oreh

zasadilo se mi je cel kup mladih orehov, ki so pa že veliki od pol do enega metra.
zanima me a so primerni za bonsai in kdaj jih naj presadim.
Preberi več : oreh | Ogledi : 11085 | Odgovori : 1


2. mednarodna razstava bonsajev

Lepo pozdravljeni.

Slovenski bonsaj klub 20. in 21. maja 2006 v Kongresnem centru hotela Mons v Ljubljani organizira 2. Mednarodno razstavo bonsajev. Na razstavi bodo zbrani najboljši bonsaji v srednji Evropi, imamo že potrjene razstavljalce iz Hrvaške, Italije, Avstrije in Slovenije. Kot demonstrator bo na razstavi nastopil inštruktor Italijanske bonsajske zveze mojster Adriano Bonini, učenec slovitega japonskega mojstra Masahika Kimure.

Na razstavi, ki jo organiziramo vsaki dve leti, boste lahko izvedeli vse kar vas zanima ...
Preberi več : 2. mednarodna razstava bonsajev | Ogledi : 10721 | Odgovori : 0


Domači bonsai

Zdravo!!

Jaz pa bi rad informacijo, če lahko bonsai vzgojiš sam, naprimer iz majhnega borovčka in kdaj bi ga moral posaditi! Če morda kdo pozna odgovor, naj ga posreduje, saj to verjetno zanima še koga!

LP Matjaž
Preberi več : Domači bonsai | Ogledi : 12060 | Odgovori : 1


RAZMNOŽEVANJE S SEMENI

Ali bi mi lahko kdo povedal kaj moramo približno narediti za boljšo kaljivost semen.
Na primer pri jablani?

Kako pa dobim semena za drevesa kot so bukev javor?

Se že vnaprej zahvaljujem za vse odgovore.

,.:"BENI=-_
:shock:
Preberi več : RAZMNOŽEVANJE S SEMENI | Ogledi : 12729 | Odgovori : 4


Acer palmatum `Shishigashira`

Pozdrav !

Za obletnico sem kot darilo prejel zelo lep bonsai Acer palmatum `Shishigashira`. Kot začetnik bi prosil. da mi kdo od vas strokovnjakov v parih stavkih poveste kam ga namestiti, kje naj bo čez poletje, kam čez zimo in kolikokrat ga zalijem. Obljubim, da bom prebral kako knjigo o bonsajih.
Preberi več : Acer palmatum `Shishigashira` | Ogledi : 13185 | Odgovori : 4


Zica in ostali pribor

Pozdravljeni.
Zanimalo bi me kje se kupi zica za oblikovanje bonsajev.
OZ. ali je to cisto navadna zica ali bakrena. ali kaj se najboljs obnese
Hvala za odgovor
Preberi več : Zica in ostali pribor | Ogledi : 12831 | Odgovori : 2


Divji javor

Rad bi doma posadil divji javor iz gozda in bi mu nato cepil veje japonskega javorja(rdeče, modre, pisane)...pa me zdj zanima potek...kdaj ga morm izkopat, kako presadit, kdaj cepit...prosim pomoč...
ker mi je nekdo rekel naj si ogledam javor ga na spomlad presadim k sebi na vrt in jeseni cepim al nekaj takega problem je v tem ker sm pozabu kakšen je proces...
Hvala
Preberi več : Divji javor | Ogledi : 24110 | Odgovori : 18


kako naj oblikujem macesen

Hojla!

S Pokljuke sem lansko leto domov prinesel fantastičen gorski macesen.
Celo leto sem ga pustil rasti v cvetličnem loncu, sedaj pa me zanima kako se naj lotim oblikovanja :?: ? Obliko že imam izbrano- macesen je bil povožen na gozdni vlaki in že nakazuje obliko kaskade, kaj naj sedaj storim? Kdaj je pravi čas za oblikovanje in katero literaturo bi mi svetovali za v pomoč, če ...
Preberi več : kako naj oblikujem macesen | Ogledi : 14590 | Odgovori : 6


kako rešiti gorsko bukev

zanima me kako naj rešim gorko bukev pred boleznijo. Ta pa je : listi se na zunanjih delih listov obarvajo rjavo, temno zeleni listi pa bledijo. pomoč bi prosil, hvala
Preberi več : kako rešiti gorsko bukev | Ogledi : 11581 | Odgovori : 2


bor, brin...

živjo

...nekje sm prebral, da pri boru iz stebla oz. že olesenelega dela vej ne zrastejo novi poganjki-drži? ...to pol pomen, da moraš dobit res majhno drevesce, če želiš veje na določenih mestih (ker se v nasprotnem primeru preveč razpotegne) ali obstaja drug način? ...pri brinu pa macesnu pa zrastejo novi poganjki iz debla, če dost obrežeš?

...poleg tega me zanima kako se zmanjša iglice pri boru (sploh možno?...al pač narava to sama nardi po ...
Preberi več : bor, brin... | Ogledi : 11363 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610