Danes je 28 mar 2024, 18:06

Novice Novice od Zunanji bonsaji

Zemljevid od Zunanji bonsaji » Forum : Zunanji bonsaji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo zunanji bonsaji.
Javor, Bor, Smreka, ...

Bonsai bukev

Lep pozdrav. sem novinec na področju bonsai-jev. vendar ko najdeš tak luštkan lonček in imaš gozd pol minute od hiše si ne moreš kaj da nebi šel izkopat ene micene bukve in jo dal v lonec :D lahko kdo svetuje kaj zdaj. že vnaprej se opravičujem za moj idiotizem, upam da bo drevo preživelo, prebral sem da je najbolje presaditi drevo jeseni ali zgodnje spomladi a ...
Preberi več : Bonsai bukev | Ogledi : 14458 | Odgovori : 1


sejanje bonsaja ?

Pozdravljeni, razmišljajl sem da bi bonsaj vzgojil sam, rad bi ga posejal iz semena , pa me zanima katera drevesna vrsta je primerna in zanesljivo nekaj zraste iz semena?
Ali mi lahko še poveste naj dam semena u vodo ali kar takoj u zemljo?
:roll:

Hvala! :D
Preberi več : sejanje bonsaja ? | Ogledi : 10848 | Odgovori : 0


Cista novinka in bonsai iglavec

Pozdravljeni vsi rastlincki..bonsajcki, rozice, kaktusi in ostali zelencki...

Tu sem cisto nova, se ne lastnica bonsaia in z goro vprasanj, ki pa jih bom poskusila omejiti.
Na samem internetu in tudi tukaj sem prebrala marsikaj, nasla veliko informacij, dobila nekaj odgovorov, a moram priznati, da me niste prevec spodbudili pac pa prej prestrasili. A se ne dam! :)

Po vsem prebranem ugotavljam, da nima smisla, da kot ...
Preberi več : Cista novinka in bonsai iglavec | Ogledi : 72143 | Odgovori : 11


LIGUSTER

Pozdravljeni!

Jeseni sem posadila ligister, sadike velike 30-40 cm. Kdaj je primeren čas da ga polovico obrežem, da bo bolj gost, zdaj aprila ali kasneje?
Preberi več : LIGUSTER | Ogledi : 9531 | Odgovori : 1


4. Mednarodna razstava bonsajev

Spoštovani ljubitelji bonsajev,

Slovenski bonsaj klub 8.-9. maja 2010 v hotelu Mons v Ljubljani organizira 4. Mednarodno razstavo bonsajev. Na ogled bodo vsa najlepša slovenska drevesa, seveda ne bo manjkalo mosjtrovin iz tujine. Na predavanjih in demonstracijah boste lahko spoznali, kaj je pravi bonsaj in kako se ga ustvari. Glavna demonstratorja (ob slovenskih) bosta Italijan Enrico Savini (zmagovalec letošnjega Noelanders trophyja) in Poljak Marek Gajda. Vabljeni!

Slika
Preberi več : 4. Mednarodna razstava bonsajev | Ogledi : 9309 | Odgovori : 0


Ustvarjanje bonsaja

Zanima me kako ustvariti bonsaj (no nekaj že vem v zvezi s tem, da je potrebno iti v gozd, najti majhno drevesce,...). Nevem pa, kako to narediti v praksi.

Zato bi prosila, da mi kdo pove oziroma napiše kako to narediti.

Hvala že v naprej :mrgreen:
Preberi več : Ustvarjanje bonsaja | Ogledi : 12121 | Odgovori : 2


3. Mednarodna razstava bonsajev

Vabljeni na 3. Mednarodno razstavo bonsajev, ki bo 17. in 18. maja v hotelu Mons v Ljubljani. Več, tudi program, na:
http://www.bonsajklub.si

Lep dan!
Preberi več : 3. Mednarodna razstava bonsajev | Ogledi : 11144 | Odgovori : 1


material???

lep pozdrav vsem skupaj,tale zadeva je moja nova pridobitev,in me zanima kako se imenuje in če je sploh upoabna za bonsai,predlogi komentarji in kritike za oblikovanje so dobrodošli.
Preberi več : material??? | Ogledi : 16850 | Odgovori : 13


rumeni listki

lep pozdrav!pred kratkim sem presadil svoj bonsai in mu obrezal korenine.dal sem ga nazaj v isto zemljo.zdaj pa mu rumenijo listki in ne vem zakaj.ostalo delam po navodilih.je možno da je to zato ker sem dal isto zemljo kot jo je imel pred presaditvijo?prosim za pomoč!
Preberi več : rumeni listki | Ogledi : 12627 | Odgovori : 5


lončki za bonsai

lep pozdrav,zanima me če je možno naresti lonček za bonsai?vem da ga je treba 2krat žgati,vendar ne vem če ga lahko oblikujem z navadne gline ali mora biti za to kakšen poseben material?že v naprej se vam zahvaljujem za vsk vaš odgovor?
Preberi več : lončki za bonsai | Ogledi : 11603 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron