Danes je 24 apr 2024, 16:29

Novice Novice od Živi kamni

Zemljevid od Živi kamni » Forum : Živi kamni

Živi kamni (Lithops) so puščavske rastline, ki potrebujejo izredno malo vode.

vzgoja iz semena

Pozdravljeni,

sem ljubiteljica živih kamnov in pred kratkim sem dobila semena treh vsrt kamenčkov. Do sedaj sem se ukvarjala le s kupljenimi rastlincami, sedaj pa bi poskusila vzgojiti svoje.

Zanima me velikost lončkov v katere naj posadim semena in pa koliko semen gre v en lonček (premer in višina lončka/št.semen v njem).

Vse ostalo sem skoraj naštudirala samo tega podatka ne najdem nikjer pa ne bi rada kaj zgrešila.

Hvala in lep pozdrav.
Preberi več : vzgoja iz semena | Ogledi : 12170 | Odgovori : 2


Prodaja kdo žive kamne?

Obstaja kakšna slovenska internetna stran kjer prodajajo tudi žive kamne in jih dostavljajo preko pošte?
Preberi več : Prodaja kdo žive kamne? | Ogledi : 15150 | Odgovori : 6


Presajanje živih kamenčkov

Zanima me kdaj je najbolj primeren čas za presajanje kamenčkov v večje lončke?
Preberi več : Presajanje živih kamenčkov | Ogledi : 33848 | Odgovori : 21


Kje kupiti semena?

Kje bi lahko kupil semena za žive kamenčke?
Prosim navedite kontakt!
Zanima me še, ali so semena draga (koliko?)?
Preberi več : Kje kupiti semena? | Ogledi : 14364 | Odgovori : 4


Levitev

Imam 3 mesece stare kamenčke in danes sem opazila da so se nekateri začeli leviti. Nisem 100% če je to uredu pri taki starosti in v tem času... torej če bi mi nekdo lahko povedal ali je to ok, da nebom prečesavala več neta za odgovor. Hvala. Slika
Preberi več : Levitev | Ogledi : 14588 | Odgovori : 6


Razmnoževanje kamenčkov

Zdravo,

Imam nekaj živih kamenčkov, vendar kljub nekajkratnim levitvam mi njihovo število ostaja enako. Do sedaj sem imel v treh letih samo pri enem primer da sta ob levitvi iz enega nastala dva. A ima kdo kaj izkušenj s tem kako jih pripraviti do tega da se bolj razmnožujejo ? Jih morda premalo hranim (gnojim) cez leto ?
Preberi več : Razmnoževanje kamenčkov | Ogledi : 12399 | Odgovori : 1


Ali ima kdo kak živi kamenček za podarit?

Zanima me če ima kdo kaksen zivi kamencek za podarit zastonj.Ali pa ce poznate kako trgovino kjer se jih da kupit vendar poceni.
Zato ker sem sele zacetnik z živimi kamenčki.Drugace pa imam doma 1 bonsai,1kaktus in 2 mesojedki(pa se ful semen ki morjo kalit od mesojedk).
Preberi več : Ali ima kdo kak živi kamenček za podarit? | Ogledi : 14755 | Odgovori : 5


Kraljica noči

Ojla,
zasledila sem, da bi še nekdo rad podtaknjenec Kraljice noči. Javi se če je še nimaš.

Bogo zanima pa me kako kaj tvoja kraljica noči, se ti je lepo ukoreninila? Kar nekaj časa me ni bilo na forumu (tehnične težave), pa tudi ime sem spremenila (iz Kaja). Mala revčka, ki si mi jo dal, je začela rasti takoj, ko sem jo presadila in se oblikuje v mali grmiček. Je to prav?
Preberi več : Kraljica noči | Ogledi : 37288 | Odgovori : 23


Kaj sva storila narobe?

Pozdravljeni!

Upam, da nama bo kdo pomagal.

Morda kdo ve kaj se je zgodilo najinemu kamencku in zakaj? Se morda levi?

Hvala za vsako informacijo, ki je bova zelo vesela.

Lep pozdrav
Preberi več : Kaj sva storila narobe? | Ogledi : 23729 | Odgovori : 15


Conophytum

Lep dan,

zanima me, ali ima kdo doma kaksen Conophytum, kao ravnati z njim?
So bolj zahtevni od kamenckov? Zanimajo me vase izkusnje.

Lp
Preberi več : Conophytum | Ogledi : 12667 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610