Danes je 28 mar 2024, 21:36

Novice Novice od Živi kamni

Zemljevid od Živi kamni » Forum : Živi kamni

Živi kamni (Lithops) so puščavske rastline, ki potrebujejo izredno malo vode.

Zemlja za žive kamenčke

Najprej naj pohvalim forum. Vsi ste super. Zaradi vas sem začela z zbirko rožic (orhidej, kaktusov,...). Moji doma se samo sprašujejo kaj je z mano. Navdušena sem nad tem, da so rastline tudi živa bitja in kako to tudi pokažejo :D .
No, zdaj bi pa postavila eno vprašanje. Zanima me v kakšno zemljo naj posadim kamenčke? Šla bi pogledat v kakšen center kot je Bauhaus ...
Preberi več : Zemlja za žive kamenčke | Ogledi : 12502 | Odgovori : 3


kaj je narobe z mojim kamnom?!?

Mi lahko kdo pomaga? Kaj je narobe z njim? Izgleda kot bi bilo spodaj pod ovojem polno vode.

Hvala, Mirjam
Preberi več : kaj je narobe z mojim kamnom?!? | Ogledi : 16493 | Odgovori : 9


Nakup živih kamnov preko interneta

Zanima me, če se da kje naročiti preko interneta žive kamne? Pri Hrovatinovih sem prelistala celo stran, pa ne najdem nikjer možnosti za naročanje.
Preberi več : Nakup živih kamnov preko interneta | Ogledi : 13738 | Odgovori : 6


Conophytum bilobum

Ali je to kaj narobe, če nov list (ali kako najrečem) tako raste ven iz starega dela. Iz enega sta se dva lepo razvila, stari se je posušil. Ta pa je čuden, saj se ne suši.
Slika

Sandi
Preberi več : Conophytum bilobum | Ogledi : 11199 | Odgovori : 0


Kraljestvo dam za Muirio hortenseae

Rastlino rabim za obdaritev najstarejšega slovenskega kaktusarja Zvonka Čoha. To je zdajle njegova največja želja.
Preberi več : Kraljestvo dam za Muirio hortenseae | Ogledi : 11175 | Odgovori : 0


Titanopsis primosii

Pred kratkim sem kupila to rastlinico in me zanima, če ima kdo od vas izkušnje glede nege? Ali je normalno, da so listi bolj mehki? Je občutljiva glede zalivanja?
Preberi več : Titanopsis primosii | Ogledi : 10941 | Odgovori : 0


PLEISPILOS NELII - ŽIVI KAMENČEK

Pred dobrim mesecom sem v baumaxu kupil živi kamenček z imenom PLEISPILOS NELLI. Pravzaprav so bili trije kamenčki v enem zelo majhnem lončku. V tem majhnem lončku jim je bilo tako tesno da so se robovi lončka že skoraj zajedali v kamenčke, zato sem jih presadil v večji lonček. Uporabil sem zemljo za kamenčke, po vrhu pa sem posul okrasni pesek. Te kamenčke imam približno 1 mesec, zalil jih nisem še nikoli, sam ko sem ...
Preberi več : PLEISPILOS NELII - ŽIVI KAMENČEK | Ogledi : 13025 | Odgovori : 2


Sejančki lithopsov

Imam eno leto stare sejančke, ki so se ravnokar levili, sedaj me pa zanima kdaj jih lahko prvič presadim.

LP
Preberi več : Sejančki lithopsov | Ogledi : 11502 | Odgovori : 0


Semena živih kamenčkov

Alo
Mene zanima če ima kdo slučajno kaj preveč semen za žive kamenčke bi mu rade volje nekaj semen z veseljem odkupil ?
LPM
Bye
Preberi več : Semena živih kamenčkov | Ogledi : 17740 | Odgovori : 10


Pleiosoilos nelii

Pozdravljeni!

Mene pa samo zanima, kako dolgo cveta ta kamenček, ker je bil cvet čisto ok, ko sem šel zjutraj od doma, ko pa sem ga pogledal naslednji dan zjutraj je bil že ves ovenel. Any ideas? :?
Preberi več : Pleiosoilos nelii | Ogledi : 12891 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610