Danes je 29 mar 2024, 00:09

Novice Novice od Živi kamni

Zemljevid od Živi kamni » Forum : Živi kamni

Živi kamni (Lithops) so puščavske rastline, ki potrebujejo izredno malo vode.

Fenestraria

Fenestraria rophalophylla (podvrsta ssp. aurantiaca) živi kamenčki Ljubljana marec 1990
Okno. Fenestram, Fenster, finestra, fenetre, fenestro
Domovina te zanimive rastline iz rodu živih kamenčkov je Namibia in Namaqualand. Cvetovi se odpirajo v popoldanskem času, cvete pa nekaj dni. Vegetacijsko obdobje je v poletnih mesecih, zlasti avgusta in septembra.V najbolj vročih dnevih zjutraj samo pršimo, saj se takrat rast začasno ustavi in prevlažen substrat povzroči gnitje korenin. Pozimi, pri sobni temperaturi zahteva občasno zalivanje v podstavek. ...
Preberi več : Fenestraria | Ogledi : 7071 | Odgovori : 0


Lithops

Živi kamenčki so v polnem cvetenju.Če hočemo litopse uspešno vzgajati moramo poznati nekaj osnovnih pravil. Mešanica substrata kjer rastejo mora biti porozna. Osnova je gozdni brestov ali hrastov humus in ilovnata krtinka, kateri dodamo kremenčev pesek, opečni, ogljeni drobir, hygromul in glinopor. Čeprav nekatere vrste v naravi rastejo v visoko bazični zemlji od 8-9 PH, se v kulturi hitro prilagodijo kislemu substrtatu od 5,5-6,5 PH in prav lepo uspevajo.
Več: http://www.hrovatin.com/clanki/zivi-kam ...
Preberi več : Lithops | Ogledi : 1325 | Odgovori : 0


Iščem žive kamne

Hej, je kdo v zadnjem času zasledil žive kamenčke v kakšni trgovini? Nisem jih našel ne v Obiju, Bauhausu ali Kaliji v Kamniku.
Kakšna ideja? Preko spleta v zimskem času žal ni pametno naročati.

Hvala za ideja.

LP
Preberi več : Iščem žive kamne | Ogledi : 67195 | Odgovori : 1


pomoč pri vzgoji citrusov

rad bi vzgojil citruse a nisem prepričan o postopku sajenja...... Hočem jih vzgojiti iz koščic če se le da...
mi lahko kdo pomaga z natančnimi navodili


hvala za vaše odgovore že vnaprej
Preberi več : pomoč pri vzgoji citrusov | Ogledi : 17992 | Odgovori : 15


Živi kamenčići - literatura?!

U suboto sam u Ljubljani kod Hrovatina za svega 12€ kupila ove žive kamenčiće. Pošto sam iz Rijeke me zanima da li ih mogu imati preko zime na balkonu. I još me interesira, ker razumem slovensko, če u Sloveniji postoji neka literatura o živim kamenčićima?

Pozdrav veliki!




Kako dodam sliku svojih kamenčića?!
Preberi več : Živi kamenčići - literatura?! | Ogledi : 12661 | Odgovori : 8


živi kamen

živjo...včeraj sem dobila živi kamen...pravzaprav so trije v zelo malem lončku...zanima me, kako naj ga zalivam, kdaj naj ga presadim, kako zemljo rabi in kje naj ga imam...ne vem nič o tejle zanimivi rastlinici...prosim za pomoč...
Preberi več : živi kamen | Ogledi : 14378 | Odgovori : 3


kdaj presaditi?

Mene pa zanima, na koliko časa je potrebno presajati žive kamne. Zdi se mi, da so moji kar zadovoljni, so pa v isti zemlji že dve leti.Zdaj se zopet levijo, zato nimam predstave, ali je presajanje potrebno ali ne? V lončku je še veliko prostora.
LP Sasenka
Preberi več : kdaj presaditi? | Ogledi : 11314 | Odgovori : 2


Mehki kamni in seme

Moji kamenčki so mehki kaj je z njimi ?
ali se levijo ?
in dobila sem nekakšna semena pa bi rada da mi negdo opišeše kako se jih posadi.

hvala za pomoč že vnaprej !
Preberi več : Mehki kamni in seme | Ogledi : 10571 | Odgovori : 1


cvetličarka prešpricala živi kamen

Kaj naj naredim, danes sem šla kupiti za darilo en živi kamen, nato sem ga nesla zaviti v neko cvetličarno... Cvetličarka pa je poleg zavijanja kamen tudi celega prešpricala z vodo... Sedaj me pa skrbi da ne bo zgnil, saj se je že nekoliko nagubal... Kaj naj naredim?
Preberi več : cvetličarka prešpricala živi kamen | Ogledi : 12686 | Odgovori : 5


nasplošno

lahko kdo pove kaj nasplošno o tehle prikupnih kamenčkih
ali hitro rastejo???


lp gap<
Preberi več : nasplošno | Ogledi : 12410 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610