Danes je 19 apr 2024, 02:59

Novice Novice od Zemlja

Zemljevid od Zemlja » Forum : Zemlja

Kakšna prst je potrebna za posamezne rastline

različne zemlje

lep pozdrav. sem nova na tem forumu in imam butasto vprasanje. rada bi se malo bolj ukvarjala z rastlinami, ker se selim na svoje in bom imela tam boljse pogoje. no, v knjigi, ki sem si jo sposodila, pise v kaksno zemljo moras kaj sadit in so povsod neke cudne mesanice: šota, pesek, humus, neki kamenčki in polno drugih. kje naj človek dobi vse te različne mešanice in če je to res tako nujno?
hvala, ...
Preberi več : različne zemlje | Ogledi : 14601 | Odgovori : 3


Zemlja plesni

Pozdravfjeni!
Imam težavo, ki me pesti že kar nekaj časa. In sicer zemlja v vseh lončnicah mi plesni. Ker se, sicer počasi, a gotovo, bliža čas presajanja lončnic, me zanima, kako naj ukrepam, da se to ne bo več ponavljalo. Lani sem ob presajanju vso zemljo zamenjala, pomila lončke, a se je plesen vseeno zopet pojavila. Ali ima kdo podobne težave in kako se jih loteva?
Hvala lepa za odgovore
Mateja
Preberi več : Zemlja plesni | Ogledi : 23475 | Odgovori : 11


Črna šota

Morda kdo ve kje bi se dalo dobiti manjšo količino prečiščene črne šote brez kemičnih dodatkov? Šota mora biti čimbolj naravna, ne sme vsebovati nobenih strupov v takšni, ali drugačni obliki. Mikroorganizmov pa tudi ne potrebujem, tako da bi bila lahko celo sterilizirana z gretjem v pečici, ali v mikrovalovki.
Iščem pa seveda manjšo količino, do 3 litre.

Hvaležen bom za vsak konkreten odgovor.

lp,

Robi
Preberi več : Črna šota | Ogledi : 12019 | Odgovori : 0


Razkuževanje zemlje

Pozdravljeni!
Zemlja za sejanje rastlin bi naj bila razkužena. Slišal sem, da se zelo
dobro razkuži v mikrovalovki. Za manjše količine bi naj bilo bolj praktično
kot parjenje s vodno paro.
Je to res in koliko časa naj zemljo imam v mikrovalovki?
Že v naprej hvala za odgovor in lep pozdrav ter srečno v 2004 letu!
Preberi več : Razkuževanje zemlje | Ogledi : 16497 | Odgovori : 4


Šota

Pozdravljeni

Zanima me, če na našem tržišču obstaja ŠOTA, ki bi bila čimbolj vlaknasta, naravna brez primesi in dodanih gnojil, čimbolj kisla in groba. Potreboval bi jo kot filtrirni material za kisanje vode v akvaristiki, kar pomeni, da bi preveč drobni delci vodo kalili. Kje bi jo lahko dobil. Ker jo potrebujem pogosto mi je specialna granulirana v zoo trgovinah predraga. Hvala.
Preberi več : Šota | Ogledi : 21305 | Odgovori : 8


Zemlja ali substrat za kaktuse?

Pozdravljeni!¨

Kolikor opažam, v okoliških trgovinah ponujajo za kaktuse cvetalov substrat ali pa neko tujo zemljo.

Prvo me zanima, ali je kaka razlika med zemljo in substratom,
drugo pa, katero je bolj priporocljivo vzeti?

LP
BoGo
Preberi več : Zemlja ali substrat za kaktuse? | Ogledi : 23577 | Odgovori : 9


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron