Danes je 28 mar 2024, 12:23

Novice Novice od Zemlja

Zemljevid od Zemlja » Forum : Zemlja

Kakšna prst je potrebna za posamezne rastline

substrati

Sem dijakinja BTŠ, smer vrtnarski tehnik. Trenutno delam seminarsko nalogo o substratih, zato bi vas prosila, če mi lahko kako pomagate z vašim znanjem ali mogoče gradivom.

Že v naprej se vam lepo zahvaljuijem.

Moja mobi: 031/681 090
Preberi več : substrati | Ogledi : 11329 | Odgovori : 1


Vulkansko kamnje?

Živjo, mene pa zanima če je vulkansko kamenje (lava rock) isto kot Perlit, oziroma, ali je Perlit komercialno ime za vulkansko kamenje.
Za v akvarij z samimi rastlinami rabim "lava rock", ker ima veliko majhnjih luknjic, ki omogočajo zadrževanje "dobrih" bakterij.

Hvala za vsak odg!
Preberi več : Vulkansko kamnje? | Ogledi : 11239 | Odgovori : 1


Rastejo mi glive iz zemlje!!!!!!!!pomagajte

LEP POZDRAV! :D

nujno rabim nasvet!
ker sem sem kupila zemljo v obiju-njihova znamka valda ful poceni,sem vanjo posadila en kup rozic,pa se mal natresla v ostale,katere so ble bol brez nje.
normalno zalijem,kot vsako presajeno rozco-najdem cez cajt ful malih gobic okrog.
a to je zdaj okuzena zemlja in moram vse znova posadit ,al to nic ni.jaz sem gobe vrgla ven.zemlja ima tud fejst vonj ...
Preberi več : Rastejo mi glive iz zemlje!!!!!!!!pomagajte | Ogledi : 12486 | Odgovori : 3


Zemlja za notranje zelene rastline in cvetoče rastline

Katero zemljo mi priporočate za notranje zelene rastline in cvetoče rastline? Nazadnje sem kupil Humovit (univerzalno zemljo) in nisem bil najbolj zadovoljen, ker se mi zdi da ni tako zelo prepustna.

Ter katera je najboljsa zemlja za rastlino Zamioculcas zamifolia?

Prav tako me zanima ali rastline vredu prenašajo razna pršila za lesk listov?
Preberi več : Zemlja za notranje zelene rastline in cvetoče rastline | Ogledi : 16057 | Odgovori : 5


prava mešanica zemlje za rožo?

zanima me če je nujno potrebna mešanica za sobne rastline-šota +humos+stiropor pesek inp.
nekdo mi je rekel da nikoli ne smem posaditi rože sam v
zemljo ki jo kupim saj je preveč "močna" in da je bolše če jo zmešam z malo zemlje doma z vrta , pa krtin in malo kamenčkov za prepustnost!
kaj mislite vi?
Preberi več : prava mešanica zemlje za rožo? | Ogledi : 12656 | Odgovori : 1


je krive zemlja?!

lep pozdrav!
nujno rabim pomoč.
ali je potrebni vse rože znova presaditi če se okrog njih in na zemlji zbirajo črne mušice?je zato kriva zemlja?
ne spomnim se kako se ji reče , mi pa je zelo čudna ker sem posadlia not rože, ostaja zelo dolgo časa fejst mokra(na novo posajene sem zalila odlila odvečno vodo, po več kot tednu dni je zemlja se vedno čmokasta).
sem v mansardnem stanovanju kjer je precej soparno in ...
Preberi več : je krive zemlja?! | Ogledi : 12224 | Odgovori : 2


Humovit

Lep pozdrav vsem :!:

Potem, ko sem presadil mojo plezalko (in tudi druge rože, ki jih imam doma) sem dal te rože v lonec skupaj z zemljo Humovit :lol: . Sedaj pa me zanima, če je to dobra zemlja in kaj pravite vi nanjo :P .

Meni se zdi, da bodo ...
Preberi več : Humovit | Ogledi : 19936 | Odgovori : 13


Temperatura ogrevanje zemlje in zraka

Lep pozdrav zanima me če morda kdo ve kolikšna mora biti temp. substrata pri vzgoji sejančkov oz. podtaknjevcev(posoda s talnim ogrevanjem), ker je pomembna tudi temp. zraka me zanima kolikšna mora biti za ACER PALMATUM CRISPIFOLIUM in sorodne vrste.

Lep pozdrav
Preberi več : Temperatura ogrevanje zemlje in zraka | Ogledi : 13097 | Odgovori : 4


kompostiranje

http://vegweb.com/composting/how-to.shtml

En link o kompostiranju. Če imate še kako povezavo, se priporočam. Se spravljam mal bolj poglobit v celo zadevo, saj se mi zdi, da jo premalo poznam.
Preberi več : kompostiranje | Ogledi : 14640 | Odgovori : 1


Kako in s čim se meri pH zemlje?

Za optimalno rast sobnih rastlin je zelo pomembna pH zemlje.
Kako jo nadziramo in vzdržujemo?
Preberi več : Kako in s čim se meri pH zemlje? | Ogledi : 15366 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610