Danes je 28 mar 2024, 22:55

Novice Novice od Zemlja

Zemljevid od Zemlja » Forum : Zemlja

Kakšna prst je potrebna za posamezne rastline

Kalifornijski črvi:

Kalifornijski črvi:

Je sedaj še pravi čas za naseliti črve v nov kompostni kup?

hvala in dob'r dan
Preberi več : Kalifornijski črvi: | Ogledi : 10428 | Odgovori : 0


sol na trati

Pozdravljeni,
prijazna soseda mi že leta posipa malo (3x3m) trato s soljo. Do včeraj nisem vedel zakaj fleki v travi; včeraj sem opazil sol.
Doslej sem že večkrat sejal, zamenjeval dele zemlje, brez uspeha. Zanima me, če kdo ve, kako in s čim bi slano zemljo nevtraliziral, oziroma kaj naj storim (z zemljo)? Hvala za nasvete Janez
Preberi več : sol na trati | Ogledi : 5909 | Odgovori : 0


Vrtna zemlja - Štajerska

Za dokončno ureditev našega vrta bi potrebovali 20 m3 primerne vrtne zemlje.
Ali kdo pozna kakšnega ugodnega punudnika? Hvala za vse informacije. :)
Preberi več : Vrtna zemlja - Štajerska | Ogledi : 66832 | Odgovori : 0


Zemlja z dobrim odtekanjem vode

Zdravo,

Kaksna mora biti zemlja, ki ima dobro prepuscanje vode? Imam pa sobno rastlino. Je potrebni narediti mesanico z razlicnimi sloji?

lp
Preberi več : Zemlja z dobrim odtekanjem vode | Ogledi : 8904 | Odgovori : 0


Vrtna zemlja - Štajerska

Že nekaj časa neuspešno poizvedujem za vrtno zemljo oz. vsaj "neoporečno" brez kemije. Potrebovala bi jo za razširitev zelenjavnega vrta za cca 30 m2 - ne vem koliko bi bilo to - morda 7 kubikov ali več.

Ali ve kdo za kakšno zemljo na štajerskem koncu ali pa za ponudnika, kateremu gre za zaupati....
Preberi več : Vrtna zemlja - Štajerska | Ogledi : 13793 | Odgovori : 1


Zemlja na vrtu?!

Hoj mam eno vprasanje glede ureditve vrta. Ker imam za sedaj okoli hise se neurejen vrt me zanima naslednje.
Zemlja je ilovnata in na njej raste vglavnem travain mah, zanima me kaj je najbolje narediti?
1) Z bagrom postrgati zgornjo plast (trava) in cez nasuti zemljo
2) Samo preko trave nasut zemljo
3) Pošpricat travo z kaksnim boom efektom in nato cez zemljo?
4) Kaksen tretji predlog!

A je treba zemljo presejati?
Kako je z ...
Preberi več : Zemlja na vrtu?! | Ogledi : 13492 | Odgovori : 2


Kako izmeriti ph zemlje?

Zanima me kako veš koliko ph ima zemlja? Ali se dobijo kaki testerji? Imam namreč kislo zemljo, zato bi rada na vrtu izmerila ph. Hvala!
Preberi več : Kako izmeriti ph zemlje? | Ogledi : 19069 | Odgovori : 3


Kupljen substrat odbija vodo?!

Nekatere zemlje za presajanje,ki smi jih kupili,so se izkazale za obupne, saj odbijajo vodo. Zaradi tega je zalivanje problematično.

Zakaj se to zgodi,kako,da to sploh prodajajo? Ali je taka zemlja sicer dobra za rastline, potem,ko jo nekako,s težavo,le uspeš navlažiti?
Preberi več : Kupljen substrat odbija vodo?! | Ogledi : 13213 | Odgovori : 5


Izboljšanje zemlje

V naš vrt smo navozili zemljo od drugod, saj svoje nismo imeli. Ta zemlja je strašno "čudna". Je bolj svetle barve in precej zbita. V njej nobena rastlina ne uspeva tako kot bi mogla. Zaenkrat sem gnojila samo z bio gnojilom od Plantele, a kakšnega posebnega učinka ni bilo. Zdaj pa se sprašujem kako jo lahko izboljšam. v vsakem primeru ji bomo spomladi dodali hlevski gnoj. Kaj pa bi lahko naredili, da bi bila bolj ...
Preberi več : Izboljšanje zemlje | Ogledi : 17056 | Odgovori : 4


Nakup zemlje

V Ljubljani potrebujem 2 do 3 m3 (kubične metre) zemlje – take kar spodobne, čeprav bo na njej posejana trava. Seveda, želim, da mi zemljo pripeljejo in "razmečejo" na pravo mesto – na del travnika, kakor se s kamionom ne pride.

Ali kdo ve, kje prodajajo zemljo in jo pripeljejo ter razmečejo, poravnajo …?
Preberi več : Nakup zemlje | Ogledi : 16156 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610