Danes je 28 mar 2024, 22:09

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

bodeča neža oz. pegasti badelj in artičoka

Pozdravljeni!

Zaradi težav z jetri sem začela uživati semena pegastega badelja oz. bodeče neže. Naročim seme ne eni eko kmetiji in mi ga pošljejo. Cena kar visoka, ampak bo pozabljena, če bo leee imelo učinek. Po nekaj dnevih uživanja semen greva s partnerjem k njemu domov in najdeva to rastlino v polnem razcvetu. Ampak se pojavi problem, ker ne vema ali je ali ni...saj si je izjemno podobna z artičoko. A bi mi znal kdo ...
Preberi več : bodeča neža oz. pegasti badelj in artičoka | Ogledi : 17278 | Odgovori : 6


MOTOVILEC

Letos bom naredil poiskus s holandskim motovilcem. Pripravljeno gredo bom razdelil na dva dela. Na prvi del bom motovilec posjal okrog 10. avgusta, na drugi del pa ob koncu avgusta. Ob prvi zmrzali bom gredo prekril s kopreno in opazoval, katera uspeva bolje. Seme pa bom v novembru posadil tudi v setveno ploščo in jo dal na približno 10°C. Upam da mi bo uspevalo čim boljše. Ter da se bom tudi dobro nasitil.
Preberi več : MOTOVILEC | Ogledi : 4869 | Odgovori : 0


neplodnost paradižnika

Na vrtu imam več sadik paradižnika, vendar pa se kljub obilnemu cvetenju plodovi pojavljajo le na treh. Izgleda, da se na ostalih cvetovi posušijo in odpadejo. Prosim za pomoč.
Preberi več : neplodnost paradižnika | Ogledi : 6795 | Odgovori : 3


Polži NOVO?

Spoštovani,

ali je kaj novega pri tem, kako odvrniti polže od moje zelenjave na vrtu.
Ne morem jih pobirati, ker imam vrt nekaj kilometrov oddaljen.

Požrli so mi vse zeljnice.
Spravljajo se na plodove bučk.
Zradirali so rože.

Solate, redkvice itd. sploh ne sadimo več.

____________________________________________________________

Sosed mi ponuja račke. Ali račke ne hrustajo tudi zelenjavo? Katero?

Hvala lepa
Preberi več : Polži NOVO? | Ogledi : 34549 | Odgovori : 50


Bele lise na listih

Te bele lise se pojavijo skoraj pri vseh sadikah paradižnikov in bazilik v multilončkih, ki jih imam na balkonu. :(
Lepo prosim za pomoč, kaj je bilo narobe z listi, čeprav jih zalivam z izvirsko vodo?

Hvala za pomoč!
Preberi več : Bele lise na listih | Ogledi : 13533 | Odgovori : 10


bolhe na zelju

Pozdravljeni,

Zanimajo me vaše metode zatiranja bolh na zelju in podobnih vrtninah. Predvsem me zanimajo bol okolju prijazne metode.

LP
Preberi več : bolhe na zelju | Ogledi : 4940 | Odgovori : 0


Kaj vse se lahko seje v setvene posode?

Pozdravljeni!

Sicer vas pogosto berem, javljam se pa bolj malo, ker pač vse odgovore na moja vprašanja najdem tule, sedaj pa nekaj, na kar upam, da mi boste znali odgovoriti.

Torej, katera zelenjava se lahko seje v korita, setvene posodice in se potem pikira in šele kasneje sadi v vrt?

Ok:
- paprika
- paradižnik
- kumare

Kaj še? Prosim, predloge.

Ja, sem malo neučakana, no pa da razložim zakaj.

Doma imamo 9 mesecev staro ...
Preberi več : Kaj vse se lahko seje v setvene posode? | Ogledi : 4184 | Odgovori : 3


Feferoni - Čili

Pozdravljeni!

Odprl sem novo temo, ker se bo sezonca za sajenje feferončkou-hudičkou :mrgreen: kmalu začela. Zanima me, katera semena boste posadili, katera gnojila uporabili ipd. Da si pomagamo med seboj:)

Lep pozdrav :)
Preberi več : Feferoni - Čili | Ogledi : 12125 | Odgovori : 14


Posodice za čili

Pozdravljeni!

Mene zanima, če kdo ve kolikšna mora biti končna(zadostna) posodica za sadiko(čili, feferon), da bi lepo uspevala? (4l,5l,...?) Živim v stanovanju in bi jo meu med poletjem lepo na balkonu kjer ima zadosti sonca:)
Za odgovor se vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav
Preberi več : Posodice za čili | Ogledi : 4151 | Odgovori : 3


Paradižnik 2011

Pozdravljeni!

Odprl sem novo temo, ker se bo sezona kmalu začela. Zanima me, kdaj imate kaj namen dati semena v zemljo, da se pripravijo sadike za pomlad?
zanima me tudi, če ima kdo mogoče kaj viška semen, kakih zaimivih sort, pa če bi bil kdo pripravljen poslat po pošti :)

Lepo se imejte!
Preberi več : Paradižnik 2011 | Ogledi : 21054 | Odgovori : 51


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron