Danes je 29 mar 2024, 17:24

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Weißkohl & spitzkohl (zelje)

Ima kdo idejo, kje nabaviti semena tega zelja?

Spitzkohl sem dobil iz Berlina, zdaj bi rad dobil še veißkohl oz. schwarzwald kohl. Ta slednji zraste težak od 15 do 30 kg! :lol:

Na sliki je spitzkohl. Ta je zgodnja sorta, oni drugi pa pozna.






Slika
Preberi več : Weißkohl & spitzkohl (zelje) | Ogledi : 4305 | Odgovori : 3


Rdečestebelni mangold

Pozdravljeni!

Ker v večini naših revij prikazujejo za popestritev gredic rdečestebelni mangold me zanima ali kdo ve če se dobi seme tudi pri nas???

lep popzdrav
Dada :lol:
Preberi več : Rdečestebelni mangold | Ogledi : 3344 | Odgovori : 1


Kompot iz buče...

Ojla,
glede na to, da se bliža Noč čarovnic in bomo dolbli buče, sem se spomnila, da bi recept mogoče zanimal tudi vas.
Za pripravo potrebujemo:3 kg buče (samo da ni okrasna); 3 dcl vinskega kisa; 3 l vode; 1-1,5 kg sladkorja; palčko celega cimeta (lahko pol žličke mletega) in 1 dcl ruma (lahko 4 vrečke rumovega sladkorja).
Bučino meso zrežeš na majhne kockice (1 cm), ga poliješ z kisom in pustiš stati v hladilniku ...
Preberi več : Kompot iz buče... | Ogledi : 20881 | Odgovori : 6


LEČA

Že nekaj časa se trudim dobiti seme leče, Vem, sda so jo včasih na Koroškem na veliko gojili.
Tista, ki jo kupiš za jest, pa žal ni več kaljiva, ker jo verjetno umetno sušijo.
PS
Pa laneno seme, če kdo ve zanj?!!!
Preberi več : LEČA | Ogledi : 4223 | Odgovori : 1


Solata amerikanka

Pred dvemi leti sem dobil iz Amerike seme solate katere imena ne vem ,vem pa da zelo lepo uspeva v sloveniji in gre zelo nerada v cvet .Z ženo sva jo vzgojila na cca 5 m2.Kako nama je uspelo lahko vidite na slikah .Ker je zemlja zelo ilovnata sva kupila 1 vreco zemlje za balkonske roze in okoli vsake sadike nasula nekaj te zemlje .1x tedensko sva jo zalivala z domacim gnojilom narejenim iz kopriv ...
Preberi več : Solata amerikanka | Ogledi : 7971 | Odgovori : 8


o bamiji

Sicer ne vem, kje dobiti sadiko ali seme. Kljub temu pa nekaj o rastlini.
Spada v družino slezenovk, je ena od vrst hibiscusov. Hibiscus esculentus ali jedilni oslez. Uporabni so še nezreli plodovi. Iz semen pridobivajo kavni nadomestek in pridobivajo olje. Uporablja se kot afrodiziak in rastlina bi naj imela tudi čudežno moč
Preberi več : o bamiji | Ogledi : 3577 | Odgovori : 0


bamija

A mogoče kdo ve, kje bil lahko dobil seme ali sadike bamije?

Hvala
Preberi več : bamija | Ogledi : 6862 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610