Danes je 29 mar 2024, 04:18

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Slana bo ...menda. Kaj je treba pokriti?

Slana bo ...menda. Kaj je treba pokriti?

cvetoče jagode?
Solata?
zelena?
Čebula?
Krompir?

Hvala in dobr dan
Preberi več : Slana bo ...menda. Kaj je treba pokriti? | Ogledi : 5749 | Odgovori : 0


Sajenje čilijev

LP! Kupil sem semena čilijev in to zelo drago 10€(25semen) gre se za hibride Carolina Reaper :twisted: . Še nikoli nisem sadil tako eksotične paprike.
1. Vprašanje: Kako jih saditi.
2. Vprašanje: Najhujše kaj se lahko godi, če oseba pri sajenja takšnih paprik ni vešča?
:(
Preberi več : Sajenje čilijev | Ogledi : 6054 | Odgovori : 1


Zelenjavni vrt

Pozdravljeni,

najprej se opravičujem, če je bilo to vprašanje že postavljeno, vendar ob hitremu pregledu foruma, nisem našla odgovora...Sem začetnica pri vrtnarjenu, nimam nobenega predznanja, vendar sem se prejšnje leto odločila, da bi imela zelenjavni vrt... letos sem večkrat brala, da je na vrtu priporočljivo imeti zastirko. Odločila sem se, da bom po vrtu dala slamo, tako da bo zemlja ostala bolj vlažna in da vrta ne bo potrebno toliko zalivat. Nekaj časa je bilo ...
Preberi več : Zelenjavni vrt | Ogledi : 60405 | Odgovori : 0


Rumenkasti listi na mladih paradižnikih

Pozdravljeni,

letos sem prvič sadil svoj paradižnik različnih vrst. Moram reči da je bila uspešnost velika in da je na plano prispelo več kot 90% vseh kar sem jih posadil. Prvo pikiranje sem že tudi naredil in presadil paradižnike v večje posode.

Paradižniki so sedaj visoki od cca 20-30cm. Sem pa opazil da so pri določenih paradižnikih začeli spodnji (najmanjši) listi postajati rumeni. Ali kdo ve kaj bi to lahko bilo? In kako preprečiti da ...
Preberi več : Rumenkasti listi na mladih paradižnikih | Ogledi : 7203 | Odgovori : 0


Nagibanje sadik

Pozdravljeni,

pred kratkim sem v mini rastlinjake v stanovanju posadil razne paradižnike, feferone in čili.

sadike so uspešno prišle ven, ker pa jih imam na okenski polici se nagibajo proti oknu. Vem da jih je potrebno obračat ampak me vseeno zanima ali obstaja kak načine (razen uv žarnic) da bo rastline rastle proti gor?

hvala v naprej
Preberi več : Nagibanje sadik | Ogledi : 7095 | Odgovori : 0


Momordica charantia/ Grenka kumara

Zdravo zanima me vse v zvezi z Momordico charantio/ Grenko kumaro.
Rabil bi seme. Spomladi bi jo rad posadil!

Vsem lep pozdrav!
Preberi več : Momordica charantia/ Grenka kumara | Ogledi : 7106 | Odgovori : 0


rja na listih paradižnika

OI imam en problem,kako hitro učinkuje Plantela če pošpricam liste oz.cel grm paradižnika?Kako se gnoji?Imam poln paradižnik in še ne zoti,me pa skrbi da bi ga z gnojilom poškodovala!!!Je morda tudi to krivo ker ga imam preveč v rastlinjaku?
Preberi več : rja na listih paradižnika | Ogledi : 8543 | Odgovori : 0


Bele pršice na paradižniku?

Imamo gredo za paradižnik kjer je zelo lepo uspeval.

Lani sploh pa letos se je pa v gredi pojavilo tisoče malih belih pršic, ki jih ne uspemo odstranit na noben način.

Rumene plošče ne pomagaja, pobijanje ne pomaga, tudi z biokilom ni velikega učinka, že naslednji dan jih je spet polno.

Mi lahko kdo svetuje kaj bi se še dalo narediti, da bi te male leteče pršice odgnali?
Preberi več : Bele pršice na paradižniku? | Ogledi : 13745 | Odgovori : 4


5 kolov za en paradižnik

5 kolov za en paradižnik:

Paradižnik se je zelo razrasel.
Prejšnja leta smo tri poganjke privezali ostale smo po-trgali.
Letos sem okrog vsakega paradižnika zabil še štiri kole in vse poganjke smo privezali.

Kaj bo iz tega?
Preberi več : 5 kolov za en paradižnik | Ogledi : 7503 | Odgovori : 1


Slovenska aplikacija za vse vrtnarje!

Pozdravljeni ljubitelji domače zelenjave,

ekipa Posadi.si je razvila aplikacijo za vse ljubitelje vrtnarjenja in zdrave domače zelenjave (najdete nas na povezavi www.posadi.si). Aplikacija vsebuje setveni koledar Marije Thun za leto 2014, omogoča vpis opomb o vrtnih opravilih in pregled zelenjave, povzet po knjigi M.Pušenjak - Zelenjavni vrt. Tekom leta bomo dodajali še druge funkcije, kot npr. vremensko povezavo,opomnik zalivanja, planer vrta...

Aplikacija je brezplačna in je trenutno na voljo za mobilne telefone, ki podpirajo Android, ...
Preberi več : Slovenska aplikacija za vse vrtnarje! | Ogledi : 7642 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron