Danes je 28 mar 2024, 22:50

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

POTOS

Pozdravljeni v tem prelepem deževnem dnevu. Ni kaj, tudi to mora bit.

Rada bi vas vprašala, če so kapljice, ki se nabirajo na koncu listov potosa, strupene (kot pri difenbahiji). Potos je ravno na takem mestu (kjer mu paše, gospodu 8)), da se mimogrede obrišemo v njega.

V moji knjigi nisem o teh kapljicah nič zasledila, zato vas naprošam za odgovor.

LP.
Preberi več : POTOS | Ogledi : 10435 | Odgovori : 13


ZAMIOCULCAS

Pozdravljeni, do zdaj sem vas samo prebirala, zdaj pa vas še jaz naprošam za odgovor.

Šef je v pisarno pridrsal eno lepo rastlino - ZAMIOCULCAS. Kaj je to za ena rastlina, obstaja kakšno slovensko ime zanjo?

In kako naj ravnamo z njo- sonce, voda? Šef je od cvetličarne do pisarne že vse pozabil. (pozabil je celo rožo, kupil jo je pred enim tednom in šele danes prinesel :shock: ...
Preberi več : ZAMIOCULCAS | Ogledi : 6927 | Odgovori : 7


Fikus Benjamin - listi

Pred 4 leti sem dobila Benjamina, ki je sedaj velik približno 1.5 metra. Vsako zimo je odvrgel kar precej listja (predvidevam da zaradi centralne kurjave), vendar so listi spomladi množično pognali. Letos listi ne poženejo, kjub temu, da rastlino redno pršim.
Ali ima kdo izkušnje kaj se da narediti. Prosim lepo za pomoč, saj mi je Benjamin res pri srcu.
Preberi več : Fikus Benjamin - listi | Ogledi : 10718 | Odgovori : 7


pomoc ...

Mene pa zanima kaksne zarcnice so najboljse za rast sobnih rastlin ( kot umetno sonce ) , ce se to sploh, da kje kupit ??? Hvala za odgovor ..
Preberi več : pomoc ... | Ogledi : 13393 | Odgovori : 11


Difenbahija

LP

Jaz bi pa vprašal, če je to res tako strupena rastlina, pa kolikšen ima odstotek sevanja, in če je to nevaren odstotek sevanja človeku.

Potem pa bi še vprašal, ker je pri nas doma pognala dva čudovita cveta, če se iz teh cvetov lahko kaj razvije, ali kasneje samo propadeta? :?:
Preberi več : Difenbahija | Ogledi : 17661 | Odgovori : 10


Cikas palma

Pred leti smo imeli cikas palmo v dnevni sobi na okenski polici, kjer je bilo obilo svetlobe in toplote. Vendar nikakor se nismo mogli znebiti listnih uši. Vsako leto se je ponavljalo. Potem smo palmo preselili na dvorišče pred vhodna vrata. Od tedaj pa je kakor prerojena. Vsako zimo jo pospravimo v garažo in pomladi spet ven. Zanima me vzrok, saj berem da je to sobna rastlina.
lp
Preberi več : Cikas palma | Ogledi : 14148 | Odgovori : 7


Slonova noga - ali raste počasi?

Pozdravljeni!

Sem si nedavno prilastil slonovo nogo. Sicer je zelo mala, izgleda skoraj kot čebula z zelo razvejanimi listi :wink:

Iz cen večjih slonovih nog predpostavljam, da rastejo zelo počasi. Kako dolgo dobo lahko približno pričakujem, da bom videl prvo olesenelo steblo? Ali obstaja tudi kak način za čim uspešnejšo vzgojo te rastline?

Vsi napotki so dobrodošli. :)
Preberi več : Slonova noga - ali raste počasi? | Ogledi : 32258 | Odgovori : 15


Dracena - nekaj napotkov prosim

Pozdravljeni!

Pred dvema letoma sem za darilo dobil od prijateljice draceno. Mislim da je Dracena Marginata Bicolor. Finta je v tem, da je ta bila zelo mala, zdaj pa je že velika najmanj 75 CM in je še vedno eno samo steblo, pa listi so še vedno 15 cm nad zemljo. Predpostavljam, da če želim dobiti tako draceno kot jo vsi poznamo (eno steblo, nato ven dva ali trije poganjki), moram draceno odrezati. Pa me ...
Preberi več : Dracena - nekaj napotkov prosim | Ogledi : 20774 | Odgovori : 24


Fokus benjamin

Moram povedati, da imam, tudi jaz fikus v službi in je visok približno 2 metra. Ko se začne toplo vreme ga za celo poletje postavim ven na ne preveč sončen kraj, tako da ga zalivam sam ali pa dež.
Preberi več : Fokus benjamin | Ogledi : 3616 | Odgovori : 0


Fikus Benjamin

Prosim za nasvet, kako naj očistim Benjamina.
Drevesce je visoko cca 1,7 metra in zelo košato, vendar so listki postali zelo prašni, zato me zanima ali ima kdo kakšen praktičen nasvet, kako naj jih očistim.
Rada bi ga popršila z listnim loščilom, za lepšo barvo. Ali smem?

Hvala za čim več nasvetov.
Jana
Preberi več : Fikus Benjamin | Ogledi : 10627 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610