Danes je 20 apr 2024, 06:40

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Rastlina poleg TV-ja

Zdravo!

Najprej moram pohvaliti vaš forum! Že izredno veliko koristnih informacij sem našla tukaj :D

Imam pa težavo, ki je tu še nisem zasledila. Namreč, kako naj bi rastline uspevale poleg tv sprejemnika? Menda naj bi sevanje slabo vplivalo na čisto vse vrste rastlin in res sem na svojih dveh dracenah (vsaka stoji na eni strani tv-ja) opazila, da čedalje bolj povešata liste...

Zdaj me zanima, ...
Preberi več : Rastlina poleg TV-ja | Ogledi : 9064 | Odgovori : 1


Fikus (F. religiosa) dosegel strop - kaj zdaj?

Kot pravi naslov teme, je fikus zrasel do stropa (cca. 2,40 m) - zdaj pa ne vem, kaj narediti z njim ... Ali se bo morda obrnil in se začel spuščati po opori navzdol - ali pa ga je treba kaj prirezati?

Zanima me še, kako ga zalivati. Stoji v centralno ogrevanem prostoru, ki z izjemo poletja ni pretirano topel (cca. 18 do 22 stopinj). Prostor je obrnjen proti severovzhodu, tako da dobi predvsem jutranje ...
Preberi več : Fikus (F. religiosa) dosegel strop - kaj zdaj? | Ogledi : 11148 | Odgovori : 2


Katera rastlina je to

Pozdravljeni!

Že nekaj let imamo to rastlino. Leto je celo cvetela, čeprav niti ne vemo da sploh cveti.

Prilagam sliko, ker bi radi ugotovili za katero rastlino/rožo sploh gre.

Hvala za odgovor.

Lp,
Robert
Preberi več : Katera rastlina je to | Ogledi : 9250 | Odgovori : 1


Podobno družinski sreči - namesto listov bunkice?

Imam rastlino, ki je precej podobna družinski sreči, a namesto listov ima zelene bunkice. Mi jo lahko kdo pomaga identificirati?
Preberi več : Podobno družinski sreči - namesto listov bunkice? | Ogledi : 7912 | Odgovori : 2


Rastline za terarij

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšno rastlino bi lahko dal v terarij k voščeni regi. Iščem rastlino, ki:
- prenaša vlago(vlažen substrat, dnevno rosenje)
- ne potrebuje preveč svetlobe
- je kompaktna(da jo žaba ne polomi takoj)
- ni strupena
- ni draga :D

Lep pozdrav
Preberi več : Rastline za terarij | Ogledi : 9526 | Odgovori : 3


lucky bamboo

Kot sem videl je že veliko opisano o tej rastlini, me pa zanima od začetka.
imam ga v obliki srca, zanima pa me:
trenutno ga imam v vazi v vodi.
-koliko časa mora biti v vodi? dokler ne požene korenin?
- ga potem predsadim v lonec z zemljo? koliko se zaliva v zemlji?
-kdaj? letni čas?
-kako glede cvetenja?

Hvala za odgovore :D
Preberi več : lucky bamboo | Ogledi : 8364 | Odgovori : 2


zamija-zamioculcas

pozdrav imamo dobljen nov poganek zamije brez korenine -ali ga je možno vzgojiti v vodi ali kako drugače ??? hvala za nasvete :lol:
Preberi več : zamija-zamioculcas | Ogledi : 8399 | Odgovori : 1


Sušenje sobnih rastlin

Pozdravljeni!

Na tem forumu sem nova, zato še ne vem čisto, kako deluje in če je bilo o tem že kaj govora. sem pa čisto obupana in nujno rabim pomoč. Doma imam kar nekaj zelenih rastlinic-dracene, yucce, scheflere... Do sedaj so vse krasno rastle, zadnji mesec pa jim zelo rjavijo listi. Zalivam jih veliko, ampak so kar naprej čisto suhe, voda ne izostaja v loncih. Nekje sem prebrala, da je to zaradi suhega zraka zaradi ...
Preberi več : Sušenje sobnih rastlin | Ogledi : 7309 | Odgovori : 0


Neznana rastlinica

Pozdravljeni!

Mojo okensko polico že nekaj dni krasi nova rastlina, žal pa ne vem njenega imena. Mi lahko pomagate? (prilagam fotografiji)
Preberi več : Neznana rastlinica | Ogledi : 6946 | Odgovori : 7


afriška vijolica

zanima me če lahko vlažim tako afriško vijolico da jo z mlačno vodo pošpricam po listih??ali je pametno to?pa kako naj bi jo se lahko vlažila?
Preberi več : afriška vijolica | Ogledi : 11293 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610