Danes je 20 apr 2024, 05:41

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Prosim za pomoč

Zdravo,
Zanima me, če mi kdo lahko pove ime rože na spodnjih dveh slikah in pa kje jo je najbolje odrezati, da se ne bo posušila in bo rastla naprej. Zrastla je že namreč previsoko.

Slika
Slika
Preberi več : Prosim za pomoč | Ogledi : 8549 | Odgovori : 0


Vrsta rože?

Pozdravljeni,

pozna mogoče kdo vrsto moje rože? Nekateri so mi rekli, da je poprovka. Ko sem mojo rožo primerjala s poprovko v enciklopediji, mi nista bili podobni. Je le druga vrsta poprovke ali sploh druga roža?

Hvala za pomoč in lep snežen torek vam želim! :)
Preberi več : Vrsta rože? | Ogledi : 10086 | Odgovori : 5


obrezovanje fikusa

Potrebovala bi zelo nazoren prikaz kako obrezati moj divje razraščen fikus, oz. nekoga, ki mi ga pride obrezati na dom.
Sicer sem že brskala po internetu kako in kaj, ampak se težko lotim uničevanja... Kolikor sem prebrala, naj bi odrezal veje pri stičišču, ampak moje rasejo direktno iz debla... Verjetno kar sredi veje ne morem odrezat? =)

Slika
Preberi več : obrezovanje fikusa | Ogledi : 10216 | Odgovori : 1


POMOČ NUJNO IDENTIFIKACIJA

za rojstni dan sem dobil rastlino, ki ima belo zelene liste od spodaj pa so rdeči pomoč nujno!!!! HVALA

slikice so v priponki

********************* KAKO SE RAZMNOŽUJE??????************** HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D ...
Preberi več : POMOČ NUJNO IDENTIFIKACIJA | Ogledi : 9400 | Odgovori : 7


Katera vrsta?

Pozdravljeni,
prosim če mi pomagate kaj je to za ena roža.več kot ima vode bolje se počuti.

https://www.box.com/s/pjky7ug29lo20c52bk43
https://www.box.com/s/gaju2croxxbkks71ouk5
https://www.box.com/s/67m7dxxw32re5oruznbi

Hvala, KraP
Preberi več : Katera vrsta? | Ogledi : 9113 | Odgovori : 3


Ficus elastica robusta ali GUMOVEC

Pozdravljeni, zanima me ali se lahko gumovec podtika , ga jetreba dati v vodo, se lahko podtakne samo list ali mora imeti še steblo zraven??? :?:
Preberi več : Ficus elastica robusta ali GUMOVEC | Ogledi : 10000 | Odgovori : 0


katera roža je to?

prosim za pomoč, za darilo sem dobila tole rožo pa ne vem imena, če mogoče kdo pozna, naj mi odgovori in hvala za odgovor

Slika
Preberi več : katera roža je to? | Ogledi : 10025 | Odgovori : 1


Bambus v vodi

Zdravo,

2 leti nazaj sem dobila rastlinico bambusa v prozorni stekleni vazici z vodo in kamenčki. 2 leti je lepo uspeval, ima celo en nov vrh. Nekaj časa nazaj pa je začel pod tem vrhom proti dnu rumeneti. Torej novi vrh je še zelen, po tistem zavitem peclju dol je pa steblo bambusa skoraj do roba vaze že rumeno. Je na svetlobi, na sobni temperaturi. Poskusila sem menjat vodo itd, pa nič ne pomaga ...
Preberi več : Bambus v vodi | Ogledi : 10410 | Odgovori : 1


tradeskancija ponekod imenovana ("mizerija")

Prosim, ce ima kdo rastlino rastlino "tradescantia fluminensis"da mi odstopi par vrsickov.
To rastlino so vcasih imeli skoraj po vseh domovih, ker je zelo trpezna, predvsem pa je primerna za senco ( zelena vrsta) in ne potrebuje niti zemlje, tako da so jo vcasih gojili kar v vodi.
Ce jo kdo ima, bom zelo vesela, ce mi jo poslje. Stroske postnine seveda pokririjem ali zamenjam za kako drugo rastlino.
Lahko je tudi pisana sorta. Hvala.
Preberi več : tradeskancija ponekod imenovana ("mizerija") | Ogledi : 9229 | Odgovori : 1


fikusa retusi odpadajo listki!!

zakaj mojemu fikusu rumenijo listki ampak bolj mali ki so na poletje zrasli na novo in mu odpadajo...imam ga že eno leto in sem ga na poletje imela zunaj,konec septembra sem ga postavila na tisto mesto kot sem ga lani imela in zdaj opazam ze skoraj 3tedne da mu rumenijo počasi listi in odpadajo sicer ga imam na okenski polici ki je dovolj svetlobe in ne odpiram okna...prejšno leto nisem imela teh problemov pa sem ...
Preberi več : fikusa retusi odpadajo listki!! | Ogledi : 10344 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron