Danes je 29 mar 2024, 08:20

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

PRESAJANJE ZELENIH IN CVETOČIH RASTLIN

Postopek presajanja je najprimernejši in najbolj uspešen v začetku nove vegetacije, marca ali aprila. Sobne rastline morate tudi v zimskem obdobju toliko zaliti, da se zemlja popolnoma ne izsuši. Hitro rastoče presajajte na eno do dve leti, odvisno od vrste, velikosti lonca in količine zemlje v kateri so rastle. Hranilne snovi v zemlji se pri intenzivni rasti namreč hitro izčrpajo in potrebno jo je zamenjati. Danes je na izbiro veliko vrst raznih, predvsem šotnih mešanic ...
Preberi več : PRESAJANJE ZELENIH IN CVETOČIH RASTLIN | Ogledi : 7037 | Odgovori : 0


Katere rože so to

Spoštovani,
dobil sem 2 roži, vendar mi ni nihče povedal, katere rože so to, le da so sobne oz. notranje, zato se obračam na vas, če bi mi pomagali pri prepoznanju teh rož.

http://s29.postimg.org/c4lnuz96f/IMG_20141104_090333.jpg
http://s29.postimg.org/c3bq1k7cn/IMG_20141104_090343.jpg
http://s29.postimg.org/ejdjfepfb/IMG_20141104_090417.jpg
http://s29.postimg.org/j3v4gljqv/IMG_20141104_090422.jpg
Preberi več : Katere rože so to | Ogledi : 7244 | Odgovori : 0


katera rastlina je to??

Pozdravljeni, zanima me ime te rastline. listi se ji sušijo in ne poznam vzroka.
DSCN4013.JPG

Hvala za odgovore!
Tanja
Preberi več : katera rastlina je to?? | Ogledi : 7482 | Odgovori : 2


euphorbia tirucalli

Pozdravljeni, od novembra imam novo rastlinco, euphorbio tirucalli, ki mi je kar uspevala,do danes..težko sem sploh našla njeno ime,ampak sem ga.. zelo malo je podatkov o ravnanju s tako rastlinco, zato me zanima, če lahko dobim kakšen nasvet. Trenutno mislim, da se mi suši, naj te delčke odrežem?
Preberi več : euphorbia tirucalli | Ogledi : 8359 | Odgovori : 3


Sobna praprot - Nephrolepis

Imam zelo lepo sobno praprot, ki naredi tudi do 1 m dolge liste. Med listi pa poganjajo tudi zelo dolge "nitke", ki jih včasih porežem, včasih pa kar pustim. Ne vem kaj je prav, ali jih moram porezat ali ne, in zakaj jih je včasih malo, včasih pa zelo veliko ?
Preberi več : Sobna praprot - Nephrolepis | Ogledi : 9392 | Odgovori : 2


Benjamin - listi se sušijo.

Pozdravljeni vsi.
Semnovi tukaj. V torek sem kupil malega benjamina visok 20cm do sedaj je bilo vse ok. Prvi dan sem poprskal liste z vodo in čisto malo zalil.
Sedaj pa vidim da se listi obešajo... eden je tudi odpadel.
Kaj naj storim ???

Hvala
Preberi več : Benjamin - listi se sušijo. | Ogledi : 8433 | Odgovori : 1


Daigremontova kalanhoja

Živijo.

Zanima me, če ima morda kdo kaj viška "semen" te vrste kalanhoje in bi bil pripravljen poslati po pošti. Sem jo že imel pred leti, sedaj pa je ne zasledim nikjer več.

Lep pozdrav,

Uroš
Preberi več : Daigremontova kalanhoja | Ogledi : 8018 | Odgovori : 0


SOBNE RASTLINE

Podari kdo kakšne sobne rastline, zelene ali cvetoče, lahko tudi kakšne kaktuse in sukulente? Hvala za vaše odgovore
Preberi več : SOBNE RASTLINE | Ogledi : 8528 | Odgovori : 0


Mimosa hostilis, prodaja kdo?

Najprej se opravicujem ce sem temo napisala pod napacno kategorijo.

Stvar je taka, s fantom imava veliko plazilcev in pajkov. V kratkem casu si bova pricela z ureditvijo "domovanja" in si zelim taksnih rastlin. Se posebej vsec mi je Mimosa hostilis, saj bi bila cisto v stilu stanovanja.

Torej zanima me:
1. Ali mogoce kdo prodaja rastlino omenjene vrste ali semena?
2. Ali bi mi mogoce kdo lahko povedal kaj o oskrbi rastline in pogojih? ...
Preberi več : Mimosa hostilis, prodaja kdo? | Ogledi : 9268 | Odgovori : 0


Pachira- presajanje?

Pozdravljeni.
Pred pol leta sem kupila že precej veliko Pachiro (z loncem vred višine cca. 1m 30cm). Zalivam jo 1x na 14 dni, ker sem opazila, da, če jo zalivam pogosteje, voda zastaja v podstavku (očitno je v stanovanju več vlage), gnojim pa jo cca 1x na mesec in pol. Opazila sem, da se je rastlina od nakupa nekako nagnila na eno stran, pa ne v smislu da bi se tja obrnili lsiti, ampak se ...
Preberi več : Pachira- presajanje? | Ogledi : 11156 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron