Danes je 19 apr 2024, 03:27

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Sramežljivka - mimosa pudica

Živjo,

doma imam nekaj mesecev staro mimoso pudico, ki je kupljena. Rada bi vzgojila nove iz semen, pa sem malo zbegana. Na netu sem videla kako naj bi izgledala semena, ampak niso nič podobna mojim. Je to zato, ker niso oprašena?

Slika

Lp
Preberi več : Sramežljivka - mimosa pudica | Ogledi : 2676 | Odgovori : 1


Katera rastlina je to

Pozdravljene, pozdravljeni

zanima me ali kdo ve katera rastlina je na sliki.
hvala in lp
Preberi več : Katera rastlina je to | Ogledi : 2191 | Odgovori : 1


zanima me

V Kalii reklamirajo in prodajajo pametne opomnike za zalivanje rastlin, Plantray, po ceni 14,99 €. To je baje naprava za pozabljivce, ki meri vlažnost zemlje v katerem raste lončnica. Ko je zemlja suha nas opozori, da jo je potrebno namočiti. V stanovanju imamo okrog 20 različnih lončnic, pomeni, da moram kupiti 20 opomnikov, kar bi zneslo okrog 300 €. Razen tega so lončnice v cenovnem razredu med 5 – 10 €
Zanima me,kaj mislite vi ...
Preberi več : zanima me | Ogledi : 2657 | Odgovori : 3


Kalateja

Pozdravljeni!

Sem novi član vašega foruma in prav tako tudi nova ljubiteljica sobnih rastlin. Kupila sem prelepo Kalatejo pri kateri sem na spodnji strani listov opazila bele lise na teh lisah pa so črne pikice. Prebrala sem ogromno člankov o razno raznih škodljivcih ampak nekako nobena bolezen ni ustrezala opisu.
Prosim za pomoč in hvala vnaprej za vaše odgovore.

Lep pozdrav,
Preberi več : Kalateja | Ogledi : 3671 | Odgovori : 4


Yucca-suhi listi

Pozdravljeni,
Ker sem bolj laik pri vzgoji sobnih rastlin, bi vas prosila za pomoč. Od prijateljev sem za darilo dobila precej veliko drevo življenja-yucco. Rastlino zalivam na 14 dni, kot mi je bilo naročeno. Zalijem jo od zgoraj. Sedaj pa so se začeli notranji, novi poganjki listov "sušiti"-kot je vidno na sliki. Kaj lahko storim-preveč/premalo zalivam, kakšna bolezen, je potebno dognojiti?

Vesela bom vsakega nasveta, saj zelim, da rastlina lepo raste naprej.
Preberi več : Yucca-suhi listi | Ogledi : 2978 | Odgovori : 1


Spomladansko zalivanje

Zelene in cvetoče rastline subtropskega, mediteranskega ter kontinentalnega območja
Sem spada večina sobnih in balkonskih rastlin ter posodovke.
Rastline so živa bitja, ki lahko same proizvajajo hrano. Klorofilna zrnca, s pomočjo sončne energije in svetlobe, iz ogljikovega dioksida v zraku in vode v zemlji, proizvajajo sladkor, škrob ter kisik.Ta proces se imenuje asimilacija ali fotosinteza ter je nujno potreben za obstoj življenja na zemlji. Zeleno barvilo v listih vsrka svetlobno energijo in ogljikov dioksid iz ...
Preberi več : Spomladansko zalivanje | Ogledi : 3630 | Odgovori : 0


Žarnica za sobne rastline

Pozdravljeni, za fakulteto delam preprost projekt in zanima me naslednje. Ali obstajajo žarnice nizke DC voltaže (npr. 12V, 24V), primerne za osvetljevanje rastlin ? Sam sem našel le 240V AC, pa tudi cene so bile precej visoke. Lp
Preberi več : Žarnica za sobne rastline | Ogledi : 3853 | Odgovori : 0


zalivalček

O vzgoji in zalivanju zelenih rastlin, lončnic v notranjih in zunanjih prostorih si lahko preberete na: www.zalivalcek.com
Preberi več : zalivalček | Ogledi : 3610 | Odgovori : 0


Katera rastlina?

Pozdravljeni, bi lahko kdo vedel, za katero rastlino gre?

Screen Shot 2016-03-26 at 11.13.03.png



Hvala.
Preberi več : Katera rastlina? | Ogledi : 5790 | Odgovori : 0


Zamija

Rumenijo listi zamije. Kaj je vzrok. Je na stalnem mestu. Prepiha ni, včasih na hitro malo prezracimo. Tudi večji, daljši listi se močno povešajo, tako da je nevarno da se odlomi. Zalivam jo zelo malo, na 3 tedne mogoče. Prosim če mi lahko kdo svetuje. Lp.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Preberi več : Zamija | Ogledi : 6763 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron