Danes je 28 mar 2024, 13:30

Novice Novice od Zdravilne rastline za zdravje

Zemljevid od Zdravilne rastline za zdravje » Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

kaljenje kreše

Kupila sem semena kreše za kaljenje doma. Kalilnika nimam. Vsake toliko časa ( 1x na leto ) dobim napad zdrave prehrane in željo po gojenju kalčkov. Ponavadi jih kalim kar v navadni plastični posodi, na dno dam vato ali papirnato brisačo, tako mi je bilo svetovano :? .

Zdaj pa vprašanje; obstaja kakšen preizkušen način brez original kalilnika, ki se obnese, brez tega da kalčki plesnijo itd.... ...
Preberi več : kaljenje kreše | Ogledi : 12756 | Odgovori : 4


smilaks

v neki knjigi o pripravi zdravilnih čajev in rastlin sem zasledil, da so proti luskavici dobre korenine srednjameričkega smilaksa. zanima me če ima kdo to rastlino oz. kje bi jo lahko dobil
Preberi več : smilaks | Ogledi : 6948 | Odgovori : 1


salsola collina

hay!


ali kdo ve kje bi se dalo nabavit solinko, salsola collina.
Preberi več : salsola collina | Ogledi : 9994 | Odgovori : 1


meadowfoam

Pozdravljeni,
že nakaj časa iščem slovensko ime za Meadowfoam (Limnanthes Alba). Naj bi bila zdravilna rastlina, uporabljena v kozmetični industriji. Mi lahko pomagate?
In še to - Kaj je Neem? Je to dravo čajevec?
Hvala
Preberi več : meadowfoam | Ogledi : 19601 | Odgovori : 17


Zapiranje-Prebavne težave

Haj.:roll:
Ko prebiram po forumu ne najdem odgovora za našo težavo.

Pri hiši imamo težavo.
Moji tašči se je zaradi jemanja različnih tablet za bolečine in težave starosti začelo močno zapirati blato.Zdravnik ji je pri pregled dejal,da če ji še doda kakšne tablete lahko samo še stanje poslabša.Lahko pa si pomaga s kakšnimi zeliščnimi čaji.

Ker baje proti zaprtju pomagajo različne zdravilne rozce bi Vas za ...
Preberi več : Zapiranje-Prebavne težave | Ogledi : 16307 | Odgovori : 13


zeliščne kopeli

pozdravljeni,

zanima me, če kdo pozna kakšen domač ali pa kakršenkoli recpt za kakšno naravno zeliščno kopel. prevsem me zanima takšne, ki blagodejno vplivajo na kožo in za katere je možno zelišča gojiti doma. če imate recept (po možnosti preizkušen) mi ga prosim zaupajte.
Preberi več : zeliščne kopeli | Ogledi : 5716 | Odgovori : 0


špajka - Valerian

Pozdravljeni,
ali morda kdo ve kje se da dobit korenine špajke(Valerian) menda raste v sloveniji, sam nism vidu nikjer da bi kje to prodajal.
Lp, Gregor
Preberi več : špajka - Valerian | Ogledi : 12383 | Odgovori : 5


Robidovje

Pozdravljeni,

Imam dve vprasanji:

1.
Robidovje in borovničevje ima nekaj referenc za pomoč pri zustavljanju tvorb na debelem črevesu iz. rektumu ( od hemeroidov do tumorjev ) ob pravilnem nekofliktnem zauzitju v obliki neke kure.

Hvala se za vase komentarje in dodatne reference na to trditev?

Tukaj bi me zanimalo potencialni stranski efekt predvsem zaradi tistih drobnih semen , ki se jim ne mores izogniti pri zauzitju. Oz. sam sem pripralvjal sok na sokovniku ( ...
Preberi več : Robidovje | Ogledi : 5804 | Odgovori : 0


Mlada pšenica doma na balkonu v koritih

Pozdravljeni,
Za redno sočenje soka iz mlade pšenice gojim pšenico v koritih na balkonu.

Ker gre za pri zahtevnejši bolezni poskušam narediti v postopku kar se da najjboljše.

Najprej bi prosil za informacijo ali vaše mišlenje o prsti, ki bi jo lahko uporabil. Zanima me kako bi bilo z biokativnostjo in minerali v prsti, ki jih pšenica presnovi v organsko obliko in iz katerih si obetam intenzivnejšo
razstrupljevalno moč soka mlade pšenice.

Drugo kakšno je ...
Preberi več : Mlada pšenica doma na balkonu v koritih | Ogledi : 4686 | Odgovori : 0


e-knjige o zeliščih

zdravo
zanima me, ali ima kdo kako knjigo v elektronski obliki o zeliščh, zdravlnih rastlinah,...
zelo prav bi m prila knjiga P.Simona Ašiča: Priročnik za nabiranje zdravlnih rastlin...če ima kdo kako e-knjigo naj pove...hvala že vnaprej in lep pozdrav
Preberi več : e-knjige o zeliščih | Ogledi : 14695 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610