Danes je 28 mar 2024, 18:02

Novice Novice od Zdravilne rastline za zdravje

Zemljevid od Zdravilne rastline za zdravje » Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

mazilo

a mi lahko kdo pove kako se pripravi ognjičevo mazilo?

hvala, Aljoša
Preberi več : mazilo | Ogledi : 11898 | Odgovori : 4


BELA OMELA - Viscum album L.

BELA OMELA - Viscum album L.

OPIS
Je ena naših najzanimivejših zdravilnih rastlin. Ne poganja iz zemlje, pač pa se naseli na vejah dreves, v katere požene korenine in mu tako krade hrano. Omela je polzajedalka, ker od gostitelja črpa vodo in anorganske snovi, ki jih s pomočjo fotosinteze sama predela v organske substance.

Na pogled je omela majhen, okrogel, rogovilasto razvejan zimzelen grmiček. Usnjasti listi in lubje stebla imajo značilno zeleno - rumeno barvo. ...
Preberi več : BELA OMELA - Viscum album L. | Ogledi : 23532 | Odgovori : 11


Slez, navadni

Pozdravljeni.

Rada bi si obogatila vrt s to uporabno rastlino, pa me zanima, ali mi ga lahko kdo od vas podari. V zameno nudim semena različnih jedilnih buč, paradižnikov, zelišča in začimbe itd.

Hvala

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1554
Preberi več : Slez, navadni | Ogledi : 11321 | Odgovori : 2




Cipresasti mlečnik ali Euphorbia cyparissias-zatiranje

Pozdrav!
Zanima me kako se zatira Cipresasti mlečnik ali Euphorbia cyparissias, saj mi povzroči veliko škode..
Hvala
Preberi več : Cipresasti mlečnik ali Euphorbia cyparissias-zatiranje | Ogledi : 10431 | Odgovori : 0


komarček

Pozdravljeni!

Ko sem rodila sem od starejše gospe dobila semena komarčka, ker čaj iz le teh blaži otroške krče. Otroku dajem že pripravljen čaj iz komarčka iz granul, oz. iz vrečk.

Zdaj pa me zanima, če lahko jaz to seme posejem in če kako naj to storim?

Hvala za odgovor..
Preberi več : komarček | Ogledi : 10559 | Odgovori : 1


Ocimum sanctum

Zivijo

zanima me ce ma kdo konkretne izkusnje z gojenjem svete bazilike in susenjem za caj?
Sem ze kr par vrst bazilik gojil,koncno pa sem dobil to in bi rad jeseni pil svoj "sveti" caj.

LP
Preberi več : Ocimum sanctum | Ogledi : 9967 | Odgovori : 0


ZDRAVLNA ZELIŠČA

Podravljeni!

Mene pa zanima če ima morda kdo kakšno sadiko odveč zdravilnega zelišča?

LP
Preberi več : ZDRAVLNA ZELIŠČA | Ogledi : 12403 | Odgovori : 3


sladki koren

Pred kratkim sem z navdušenjem odkrila čaj (Mandala tea), ki vsebuje zelišča, ki tudi brez sladkanja dajejo sladek okus. V njem je med drugim tudi sladki koren, ki bi ga želela tudi sama gojiti. Mi lahko kdo svetuje, kje lahko dobim kakšno sadiko ali seme?
Iščem tudi semena ali sadike kardamoma, ki je prav tako v mešanici (poleg so še ingver, komarček, kardamom, poper,..).
Za vsako informacijo bom zelo hvaležna.
Preberi več : sladki koren | Ogledi : 12353 | Odgovori : 1


Brunfelsia

Pozdravljeni! Zanima me ali ima mogoče kdo semena ali podtaknjence rastline Brunfelsia Grandiflora. Je zdravilna rastlina iz družine razhudnikovk(Solanaceae). Njena semena oziroma podtaknjence sem pripravljen dobro plačati. Za odgovor se zahvaljujem.
Preberi več : Brunfelsia | Ogledi : 10674 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron