Danes je 29 mar 2024, 13:47

Novice Novice od Zdravilne rastline za zdravje

Zemljevid od Zdravilne rastline za zdravje » Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

BOŽJA BAZILIKA

Zanima me, če je že kdo slišal za božjo baziliko??
Mama je kupila seme, in so zrasle prav lepe rastline, ki tudi lepo aromatično dišijo, ampak pod tem imenom je na spletu ni. Žal je vrečko vrgla proč, rad pa bi zvedel latinsko ime in možnosti uporabe. Baziliki niti ni podobna, ima bolj dlakave liste, bom sliko nalepil v prihodnjih dneh.

Lep pozdrav.
Preberi več : BOŽJA BAZILIKA | Ogledi : 10686 | Odgovori : 5


kje kupiti rastlino Ephedra Equisetina ???

kje kupiti rastlino Ephedra Equisetina ???

:shock:
Preberi več : kje kupiti rastlino Ephedra Equisetina ??? | Ogledi : 9161 | Odgovori : 1


Sivka, rožmarin, žajbelj

Sem gledala veliko postov tukaj, vendar nikjer nisem zasledila kar iščem. Bi vas strokovnjake prosila za pomoč :)
Zanima me, če ima mogoče kdo kakšne podatke iz lastnih izkušenj kakšen procent je pri gojenju sivke iz potakjencev in seme, isto za rožmarin in potakjence iz žajblja. Če pa ne procente, pa saj okvirno količino (npr. Potaknil 20 sivk, uspešno 15 ip.). Ali če morda kdo pozna kakšno ...
Preberi več : Sivka, rožmarin, žajbelj | Ogledi : 15259 | Odgovori : 9


Aloe vera

Včeraj sem v Merkurju kupil aloe vero in sedaj rabim pomoč ker sta dva lista napol odtrgana en list pa se je napičil na bodice od drugega lista. Tistemu listu sam dal oporo drugače bi bila škoda večja. Kaj naj sedaj naredim? Naj pustim da aloja dovolj zraste in potem tistedva lista ki sta bila že napol odrezana odrežem? Kaj naj s tistem, ki je ves prešpikan?

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Prosim pomoč!
Preberi več : Aloe vera | Ogledi : 11291 | Odgovori : 4


razmnoževanje citronke

no mene pa zanima kako bi lahko razmnožil citronko. Doma imam že eno citronko staro 4 leta. Sedaj pa bi rad imel več citronk za vsak slučaj če mi citronka, ki jo imam propade
Preberi več : razmnoževanje citronke | Ogledi : 11063 | Odgovori : 5


ČAJ ZA DOJENČKA

Prosila bi za nasvet!
Imam 3,5 mesečno punčko. Želela bi ji pripraviti kak zdravilni čajek.Občasno še ima težave s krči, vendar ti počasi pojenjajo. Kuhala sem ji čaj iz kumine in janeža, vendar je bilo po njem še slabše. Poskusila sem tudi instant čaj od komarčka, ki pa ji ni odgovarjal (poslabšal krče). Ima tudi težave z zaprtjem, saj ne odvaja blata vsak dan. Pogosto je zelo nemirna in razdražena, saj jo verjetno muči napenjanje ...
Preberi več : ČAJ ZA DOJENČKA | Ogledi : 23307 | Odgovori : 10


Bela kadulja(Salvia apiana)

Juhuu vsem..nova tukaj:)
Zanima me,če ima kdo za prodati posušene liste (uporabljalo se bo kot čaj) zgoraj navedene rastline?Povprašala sem že po vseh lekarnah v lj in mb,pa je ni nikjer.

Vesela bi bila,če bi bila mogoča prodaja po pošti.

lp
Preberi več : Bela kadulja(Salvia apiana) | Ogledi : 13340 | Odgovori : 6


Kanadski krvavi koren

Iščem semena ali sadike omenjene zeli.
(sanguinaria canadensis)
Če kdo goji se priporočam.

lp
Preberi več : Kanadski krvavi koren | Ogledi : 10473 | Odgovori : 2


Konopljino olje

Preberi več : Konopljino olje | Ogledi : 11754 | Odgovori : 5


Arnika

a ima gdo semena od arnike (arnica montana)

hvala, Aljoša
Preberi več : Arnika | Ogledi : 9756 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610