Danes je 29 mar 2024, 01:15

Novice Novice od Zdravilne rastline za prehrano

Zemljevid od Zdravilne rastline za prehrano » Forum : Zdravilne rastline za prehrano

Vprašanja v zvezi z zdravilnimi rastlinami namenjene prehrani.
Česen, čebula, pehtran, čemaž, bazilika, rdeča pesa, ...

išče se STEVIA REBAUDIANA

Ali veste kje kupiti to rastlino??
Preberi več : išče se STEVIA REBAUDIANA | Ogledi : 54713 | Odgovori : 35


kalčki (vrste in cene)

lep pozdrav!
Ukvarjam se s pridelavo kalčkov. Zanima me, če je Brassica napus var napus ali oljna ogrščica tudi uporabna v ta namen.
adios
Preberi več : kalčki (vrste in cene) | Ogledi : 11202 | Odgovori : 0


ROŽMARIN

Pozdravljeni!
Sin je prinesel domov, kar velik grmiček rožmarina. Se lahko posadi v vrt? Ali prezimi zunaj? Je dober samo za pripravo divjačine...
lp Lado
Preberi več : ROŽMARIN | Ogledi : 28926 | Odgovori : 15


SAJENJE ČEMAŽA

Čemaž bi si rad nasadil v gozdu ali na senčnem robu gozda. Ali ima kdo kaj izkušenj s tem - čas presajanja, zemlja ipd.
Preberi več : SAJENJE ČEMAŽA | Ogledi : 18717 | Odgovori : 7


čemaževirecepti II

V solati
Sveže liste narežemo zabelimo z oljem, okisamo s kisom ali limono, dodamo sol po okusu in zmešamo. Solata ne sme predolgo stati.

Krompirjeva solata s čemažem
Za 1 osebo potrebujemo 2 srednje velika krompirja, skodelico drobno narezanih čemaževih listov, srednje veliko čebulo, 2 žlici kisle smetane, 2 žlici jabolčnega kisa, sol in poper po okusu. Krompirja skuhamo in olupimo. Kuhan krompir narežemo na lističe, dodamo drobno narezane liste čemaža, narezano čebulo, začimbnice, kislo ...
Preberi več : čemaževirecepti II | Ogledi : 11141 | Odgovori : 0


Čemaževi recepti

Pa še nekaj receptur:
Omaka:
potrebujemo: 2 žlici olja, 2 žlici moke, 3 žlice drobno narezanih listov čemaža, juho, žlico kisle smetane, limonin sok in sol po okusu. Moko in čemaževe liste rahlo prepražimo na olju, zalijemo z juho, posolimo in pokuhamo. Nato precedimo dodamo žlico kisle smetane ter okisamo z limoninim sokom. Omako ponudimo k kuhani govedini, divjačini in zrezkom.

Namaz
2 sirna namaza Tamar, 2 žlici olivnega olja zmešamo dodamo 6 žlic na ...
Preberi več : Čemaževi recepti | Ogledi : 5189 | Odgovori : 0


čemaž

Čemaž (Allium ursinum) je trajno zelišče visoko od 20 do 3o cm. V zemlji ima podolgovato čebulico, s prosojnimi in tankimi, belimi luskolisti. Pomladi požene iz čebulice dva dolgo, dolgopecljata, suličasta lista, med njima pa dolgo robato steblo s cvetom. Veliki snežno beli zvezdasti cvetovi se razcvetijo v mesecu aprilu in cvetijo do sredine meseca maja.
Tvorijo pakobul, ki ga obdaja pred razcvetom kožnat tulec. Rastlina diši močno po česnu in po njegovem vonju rastlino ...
Preberi več : čemaž | Ogledi : 5154 | Odgovori : 0


Čemaž

Zanima me vse o čemažu - kako se lahko pripravlja, kakšne ima zdravilne učinke in kakšne škodljive, če sploh kakšne, seveda... zadeva me zanima, ker smo ga včeraj nabrali, moj mož je pojedel nekaj listov in zvečer je zelo zbolel: vso noč sta ga neznansko bolela glava in želodec... prepričana sem, da se pri rastlini nismo zmotili, ker je imela izrazit vonj po česnu, z nami je bila tudi starejša gospa, ki ga nabira že ...
Preberi več : Čemaž | Ogledi : 5785 | Odgovori : 0


Mačja meta

Tudi nepeta imenovana.
Ima kdo kakšno sadiko odveč? Kje bi se dobilo seme?
Preberi več : Mačja meta | Ogledi : 14287 | Odgovori : 2


poprova meta

Pozdravljeni,
kupila sem semena poprove mete in na vrečki piše,da so primerne tudi za vzgojo v lončku. Zdaj pa me zanima, kako je to najbolje narediti in sicer v notranjem prostoru. Hvala
Preberi več : poprova meta | Ogledi : 6343 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610