Danes je 29 mar 2024, 04:06

Novice Novice od Zdravilne rastline za prehrano

Zemljevid od Zdravilne rastline za prehrano » Forum : Zdravilne rastline za prehrano

Vprašanja v zvezi z zdravilnimi rastlinami namenjene prehrani.
Česen, čebula, pehtran, čemaž, bazilika, rdeča pesa, ...

Prst za kalcke

Pozdravljeni,

Dobil sem nasvet da je nekatere kalcke boljse pridobivati na prsti kot
na vodi ( moj primer neluscena ajda ).

Ali mi lahko kdo pojasni kaksno prsti bi bilo primerno izbrati za kaljenje nekaterih vrst ( proso, ajda )?

Kaljenje v danem primeru razumem da rastline zrastejo malo dlje kot samo do majhanega kalcka.

Hvala vnaprej za ideje, odgovore in reference...

Soncni pozdrav,
Preberi več : Prst za kalcke | Ogledi : 10664 | Odgovori : 0


suhe fige

lep pozdrav
V nedeljskem dnevniku sem videl recept za čaj iz suhih fig proti zaprtju. Sedaj pa me zanima, ali mogoče kdo ve koliko teh fig damo v liter vode in koliko časa se to kuha.
Zanima pa me če ima kdo mogoče tudi kakšen drug podoben recept.
hvala :)
Preberi več : suhe fige | Ogledi : 17608 | Odgovori : 5


laviža

Zanima me, če kdo ve kakšno je slovensko ime rastline z ljudskim imenom LAVIŽA ali leviža (tako ji rečejo na Primorskem). Ima vonj po limoni. Hvala za odgovor. Jan
Preberi več : laviža | Ogledi : 11835 | Odgovori : 1


Posušeni pehtran?

Zanima me če lahko posušeni pehtran uporabim za čaj? Ali kdo pozna še kakšnem drug način shranjevanja? Kako bi ga pospravila za pozimi - za potico? Hvala za odgovor.
Preberi več : Posušeni pehtran? | Ogledi : 14987 | Odgovori : 4


poprova meta

Kako se razmnožuje (razen s semeni, delitvijo..) poprova meta - mentha piperita? A jo je mogoče razmnoževati s podtaknjenci?

Vnaprej hvala in lep pozdrav!
Preberi več : poprova meta | Ogledi : 11619 | Odgovori : 1


zelenjavna omleta

Recept za zelenjavno omleto:
Potrebujemo: 1 pest narezanega stebelc janeža, melise, 1/2 pesti poprove mete, šopek drobnjaka, 10 lističev rmana in 3 lističe belega vratiča, 2 ščepca soli. Vse dobro med seboj zmešamo. 4 jajca v globokem krožniku dobro stepemo, dodamo na drobno narezana zelišča. V ponvi segrejemo olje in iz mešanice naredimo omleto, ki jo prepečemo na obeh straneh in Dober tek!
Borut
Preberi več : zelenjavna omleta | Ogledi : 11489 | Odgovori : 1


hoodia gordonii

Na spletu sem prebrala, da rastlina Hoodia Gordoni, ki raste v Kalahari puščavi močno zavira apetit in pomaga pri hujšanju. na spletni strani zalivalček. com sem videla, da jo celo imajo. Ali gre za isto rastlino?
Preberi več : hoodia gordonii | Ogledi : 15035 | Odgovori : 2


UŠI na zdravilnih in začimbnih rastlinah

Na mojih zdravilnih in začimbnih raslinah se skoraj vsako leto naselijo uši. Do sedaj sem jih (precej neuspešno) odstranjevala z obrezovanjem mladih poganjkov rastline. Zanima me kako se jih lahko učinkovito, zdravo in naravno znebim?

Hvala za odgovor!
Preberi več : UŠI na zdravilnih in začimbnih rastlinah | Ogledi : 14864 | Odgovori : 6


Srčna moč?!

Kje bi lahko kupil/dobil tinkturo srčne moči. Ta rastina je zelo dobra za ljudi k imajo hujše motnje z prebavo npr. driske.....
Preberi več : Srčna moč?! | Ogledi : 14879 | Odgovori : 3


Soja

Živeli. Zanima me, če kdo ve kje se da dobiti sojino seme za setev? In če ima kdo kakšne zanimive izkušnje s tem . Thank youuu. :D
Preberi več : Soja | Ogledi : 13254 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron