Danes je 29 mar 2024, 12:31

Novice Novice od Zdravilne rastline za prehrano

Zemljevid od Zdravilne rastline za prehrano » Forum : Zdravilne rastline za prehrano

Vprašanja v zvezi z zdravilnimi rastlinami namenjene prehrani.
Česen, čebula, pehtran, čemaž, bazilika, rdeča pesa, ...

dišeča balzaminka

Na vrtu imam dišečo balzaminko. Mi lahko poveste kaj več o njej, njeni uporabnosti, zdravlnosti. tudi kakšen recept nebo odveč.
Preberi več : dišeča balzaminka | Ogledi : 11169 | Odgovori : 2


pehtran

v vrtu imam nasajen pehtran, sadike sem vzgojila sama iz semena a mi ne diši več. zakaj to?
Preberi več : pehtran | Ogledi : 10160 | Odgovori : 7


meta

Rada bi dobila oz. kupila različne vrste met. ali kdo ve kje se da kupiti čokoladno, ananasovo, jabolčno, jagodno,...
Preberi več : meta | Ogledi : 13912 | Odgovori : 8


Uživanje ganoderme ali reishi gobe

Prred dobrima 2 mesecema sem se srečala s kavo, ki vsebuje 100 % ekstrakt ganoderme oz reishija. Od takrt jo pijem redno vsak dan in počutje je nepopisno dobro. Energije imam za izvoz. Spim odlično, prebava se je uredila... Samo kavo sem zaradi lastnega prepričanja dala tudi kolegici, ki dela v laboratoriju, da jo je pregledala... vse ok. Predvsem pa mi veliko pomeni tudi to, da je kava noro dobrega okusa in da je na ...
Preberi več : Uživanje ganoderme ali reishi gobe | Ogledi : 9217 | Odgovori : 0


Maca - lepidium meyenii

Hoj živjo,

ima kdo kaj izkušenj z gojenjem mace? Jaz imam semena, ampak že dve leti dobim le "čebulice" ki so nekako do 4cm debele in niso tako izrazito zadebeljene kot one na slikah, ki jih imajo razni prodajalci mlete mace. Domnevam da pri nas pač niso najboljši pogoji za gojenje (bi znalo bit da jih je treba celo čez zimo zunaj pustit), bom pa letos verjetno poskusil dat rastline na več lokacij da vidim ...
Preberi več : Maca - lepidium meyenii | Ogledi : 9340 | Odgovori : 1


Katera zdravilna rastlina je to?

Pozdravljeni!

Ni dolgo tega, smo bili na Triglavu. Pri spustu nazaj v dolino čez Studorski preval proti Rudnem polju mi je vodnik pokazal zdravilno rastlino, ki jo vidite na sliki (ta je že posušena). Imena za rastlino ni vedel. Dejal je, da cveti modro in belo. Izruvala sva tudi gomolj/korenino, ki je bele barve in zelo zanimive oblike: kot cevčica z mnogimi izrastki (kot neka povečana molekula izgleda). Dejal je, da če gomolj namočimo v ...
Preberi več : Katera zdravilna rastlina je to? | Ogledi : 9384 | Odgovori : 1


ALOJA - zdravilna

Že dlje časa iščem zdravilno alojo. Ali ima kdo sadiko za prodat ali mogoče ve kje se da kupiti?

Hvala
Preberi več : ALOJA - zdravilna | Ogledi : 9898 | Odgovori : 2


škodljivci oljk oziroma oliv

V Medulinu imam tri drevesa oljk, stare cca 15 let. Zadnje pet let mi rodijo, vendar so skoraj vse črvive. Letos, ko sem jih obirala (7.11.2009), sem morala zavreči 90 % plodov, ker so bili "piškavi". Predlani so mi v kmetijski zadrugi v Sloveniji svetovali, naj obesim rumene plošče zaradi preventive. Ni bilo velikega efekta. Letos pa je bila zadeva porazna, res pa je brez plošč!!! Kaj mi svetujete? Lepo prosim vse ljubitelje, da mi ...
Preberi več : škodljivci oljk oziroma oliv | Ogledi : 15188 | Odgovori : 9


Aloe Vera

Zdravo,
zanima me kje bi se dalo dobiti aloe vero. V članku na strani: http://www.hrovatin.com/slo/zanimivosti ... osebnost=1
sem prebral da se za zdravilne namene uporablja križanec Aloe barbadensis. V članku : www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=2513
pa zvem da je tudi bistvena svežina in predelava. Zato bi malo za hec pri sebi na vrtu posadil aloevero. Me zanima če ma kdo iskušnje s tem, pa tudi ali ...
Preberi več : Aloe Vera | Ogledi : 10744 | Odgovori : 3


RASTLINE ZA ZASTIRANJE

Pozdravljeni!
Zanima me kaj lahko posadim na sončno lego med škarpo in teraso-širina cca pol metra), da bi čimprej imela senco. Razmišljala sem o bambusu vendar so mi ga odsvetovali, saj preveč agresivno raste.
Mogoče mi lahko pomagate ali pa svetujete kako naj posadim bambus, da ga ne bom imela povsod.
Hvala in lep pozdrav!
Romanad :oops:
Preberi več : RASTLINE ZA ZASTIRANJE | Ogledi : 10612 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610