Danes je 29 mar 2024, 14:59

Novice Novice od Začimbne rastline

Zemljevid od Začimbne rastline » Forum : Začimbne rastline

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Rožmarin

Zanima me če mi kdo lahko pomaga. Na vrtu sem že večkrat posadil kar v lončku posajen rožmarin. Ker pri nas ni prezimna rastlina, jo v jeseni izkopljem in postavim na kuhinjsko okno. Nato pa odvrže vse lističe in se posuši. Kaj narediti?
Preberi več : Rožmarin | Ogledi : 12729 | Odgovori : 7


Limona

Pozdravljeni!

Imam limono, ki je stara 5 let in ima že lepo in veliko krošnjo. Do letos je bilo z njo vse vredu. Imela je nekaj plodov letno vse do letos, ko so še plodovi vili zelo majhni so odpadli. Ali morda kdo ve zakaj?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!
Preberi več : Limona | Ogledi : 7202 | Odgovori : 2


Kaj je to?

Hay!
Doma mi je iz lončka zrasla neka rastlina in ne vem kaj je! Nevem, če je pomaranča, limona ali grenivka. Mi lahko kdo svetuje, kakšna je razlika med temi rastlinami? Je precej velika, ima dvojne liste, velike zelene bodice in do zdaj mi še ni cvetela. Lepo prosim za pomoč! Že v naprej hvala. Lep pozdrav! :D Mirči
Preberi več : Kaj je to? | Ogledi : 13371 | Odgovori : 2


Meta, Žajbelj, Bazilika...

Imam nekaj začimb v lončkih, pa me zanima, kako pogosto se sploh zalivajo te rastline.
Ko sem jih presadil v večje lončke, je nekaj rastlin prav lepo začelo rasti, kasneje, pa so dve začele umirati, listi so se sušili, prav tako stebla.
Zanimivo je predvsem to, da sem rastline zalil 1x v tednu in da je bila zemlja po enem tednu še vedno mokra, čeprav so rastline zunaj na balkonu.
Sedaj pa se na rastlinah ...
Preberi več : Meta, Žajbelj, Bazilika... | Ogledi : 21793 | Odgovori : 14


boreč in ožepek

Zanima me kaj več o teh dveh zeliščih - kje lahko dobim seme, kako se jih vzgaja, v katerih jedeh jih lahko uporabim in podobno.
Mogoče veste za kakšno zanimivo web stran s temi podatki?
Mislim da je drugo ime za boreč tudi borago, za ožepek oa ysop.
Hvala že vnaprej.
a.
Preberi več : boreč in ožepek | Ogledi : 18107 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610