Danes je 19 apr 2024, 00:42

Novice Novice od Začimbne rastline

Zemljevid od Začimbne rastline » Forum : Začimbne rastline

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Na pomoč-rožmarin

Pozdravljeni!

Imam rožmarin, ki sicer blazno lepo in blazno hitro raste v višino in širino, ampak na nekaterih vejicah (cca 20% vejic) se nabira tak bel prah. Je to plesen, ali kaj? Kaj naj naredim? Pred kakima dvema tednoma sem ga intenzivno stuširal (je na balkonu) in je šel tisti prah dol, tko da je bil rožmarin spet lep zelen, ampak zdej se je spet nazaj naredil ta prah (in po občutku bi rekel da ...
Preberi več : Na pomoč-rožmarin | Ogledi : 15063 | Odgovori : 5


kako shraniti začimbe

Tudi v naši (novi) kuhinji 8) so se na okenski polici znašli cvetlični lončki, v katerih so, kaj drugega kot začimbnice - bazilika, peteršilj, drobnjak, zelena, origano. Sicer vem, da so najboljše sveže, zato jih tudi imam v kuhinji :wink: , ampak ker imamo tudi vrt, kjer raste več teh rastlinc, me zanima, kako jih je najbolje shraniti. Origano ...
Preberi več : kako shraniti začimbe | Ogledi : 18308 | Odgovori : 5


citronska verbena

Pri vrtnarju sem kupila sadiko citronske verbene. Ko sem jo skušala najti v literaturi, je nisem našla ali pa je bila omenjena samo na kratko...

Zanima me, če kdo to rastlino, z omamnim vonjem, bolj pozna? Kako jo uporablja? Ali je enoletnica ali trajnica?

Hvala za odgovor!
Preberi več : citronska verbena | Ogledi : 13041 | Odgovori : 0


Citrus limona

Ker imam prvič citrus limon me zanima, kako in na kašen način poteka vzgoja te rastline (shranjevanje, zalivanje, temperatura,...). Upam, da bom dobil karseda natančno razlago.
Hvala za pomoč.
Preberi več : Citrus limona | Ogledi : 12116 | Odgovori : 0


usi na bazilki

Zdravo,
na moji baziliki (v lonckih) so se letos pojavile male zelene zivalce, mislim da gre za listne usi. Ker bi rada rastlino se jedla, jih ne morem ravno poskropiti z insekticidom. Se jih sploh lahko kako znebim. Prava mnozica jih je in zdaj so ze na petrsilju in mislim, da se selijo celo na drobnjak.
Lepo prosim za kak nasvet, baje naj bi pomagale koprive, a ne vem kako, kaj naj z njimi?
Na ...
Preberi več : usi na bazilki | Ogledi : 12058 | Odgovori : 2


Koper

Kakšno je latinsko ime za koper?

Hvala, B
Preberi več : Koper | Ogledi : 11803 | Odgovori : 2


nakup origana

Za darilo bi rada podarila sadiko origana pa ne vem kje naj jo kupim! Ima kdo kakšen nasvet?!?

Hvala!
Preberi več : nakup origana | Ogledi : 14170 | Odgovori : 5


Vprasanje glede Bazilike in ostalih Rastlin za uporabo kuhe!

Lep pozdrav vsem skupaj!

Ker sem novi uporabnik Zelisc in Zacimb in tudi novi uporabnik tega foruma, imam kaksno vprasanje, ki se nanasa na to temo.
Prvo kar morate vedeti je, da imam rastline na balkonu v lonckih.

Ker je Bazilika enoletnica, me zanima kako se naredijo "podtaknjenci", da je ne bi naslednjo leto kupoval, ampak da si sadike pripravim sam.

Zanima me, ce obstaja kaksno gradivo glede vzgoje Zacimb in kako se obnasati do ...
Preberi več : Vprasanje glede Bazilike in ostalih Rastlin za uporabo kuhe! | Ogledi : 13361 | Odgovori : 2


bazilika 2

Lep pozdrav!

Imam problem z baziliko, namreč, listi se ji vedno bolj gubajo. to se mi je dogajalo tudi prejšnjo sezono. zalivam je ne preveč - ko je suha, imam jo v bloku na balkonu, ki je obrnjen na Z. neposredno sonce nanjo ne sije, ker senčim. "skubim" jo v mejah normale. substrat ni kriv, ker imam v vsakem loncu drugega, rezultat pa je pri obeh rastlinah enak. ji je prevroče?
Preberi več : bazilika 2 | Ogledi : 13621 | Odgovori : 3


čili

pred kratkim sem dobila od prijateljice čili, zanima me če ima kdo izkušnje-koliko svetlobe, vlage.........
Preberi več : čili | Ogledi : 33088 | Odgovori : 22


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610