Danes je 28 mar 2024, 22:38

Novice Novice od Začimbne rastline

Zemljevid od Začimbne rastline » Forum : Začimbne rastline

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Zeliščno milo

Pozdravljeni
Najprej vsem srečno novo leto, veliko pridelkov, veselja in radosti z rastlinami :D
Sedaj pa eno vprašanje. Ali kdo pozna recept kako izdelati zeliščno milo? Po možnosti recept naših babic? :o :roll: :roll:
Če kdo ve, bi bila zelo ...
Preberi več : Zeliščno milo | Ogledi : 20027 | Odgovori : 13


Pobiranje zelišč

Kot sem navedla že v naslovu, sprašujem kdaj je najbolj primeren čas dneva, da se začimbe in zelišča poberjo. Eni mi svetijejo, da zvečer, eni, da čez dan na soncu in nekateri pravijo, da je najboljše zjutraj po rosi.
Tiste začimbe, ki jih doma uporabljamo imam na vrtu in bi jih rada za zimo pobrala in vskladiščila.
Preberi več : Pobiranje zelišč | Ogledi : 13181 | Odgovori : 5


galanga in muškatov cvet

Zanima me, če se dobi ti dve eksotični začimbi tudi kje pri nas? Mogoče kake trgovine ali kaj?
Preberi več : galanga in muškatov cvet | Ogledi : 9992 | Odgovori : 0


črni poper

Pozdravljeni!

V Baumaxu sem nabavil semena črnega popra, pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z njim? (kako se seje, zemlja,...).
Drugač je na vrečki označeno samo mesec sejanja in neke piše v angl. jeziku samo nič takšnega...

Hvala za odg.!

Lp
Preberi več : črni poper | Ogledi : 12422 | Odgovori : 2


semena iz Kika

Zadnjič sem šla v kik in zagledala v plastiki 6 malih lončkov, 6 različnih semen začimbnic in zemljo. vse je narejeno kot majhen rastlinjak ki ga zgoraj zapreš. Eno sem kupila in čez 2 dni so na plano že "rile" nove začimbe.

ali ste to že opazili v kiku?
je gdo poskusil tudi z kaktusi, paradižniki in sončnicami? (namreč je več različnih mini rastlinjakov z različnimi semeni.)

že v naprej se zahvaljujem za odgovore

lp
Preberi več : semena iz Kika | Ogledi : 10042 | Odgovori : 0


Koper v koritu

Ali lahko posejem koper v korito?

Lep pozdrav, Karmen :) :?

(Ne zdaj ampak drugo leto) :)
Preberi več : Koper v koritu | Ogledi : 10982 | Odgovori : 2


žafranika

Zanima me, če ima kdo za odstopit seme žafranike?
Vsako leto je iz domačega semena lepo vzklila, letos pa niti eno seme ni kalilo. Ali pa morda veste, kje se da kupit? V Semenarni ga nimajo.
Hvala.
lp
:?:
Preberi več : žafranika | Ogledi : 13385 | Odgovori : 5


Vzgoja Kopra

Kako vzgajati Koper?
Preberi več : Vzgoja Kopra | Ogledi : 11603 | Odgovori : 3


Žajbelj - obrezovanje

Na vrtu imam posajenih nekaj grmičkov žajblja, ki so visoki približno 60 cm. So lepo olistani. Zanima me a jih je potrebno porezati? Koliko?
A jih obrezujet spomladi, pred zimo ali nikoli (če odmislimo sprotno porabo za prehrano)?
Hvaležna bom za vsako pomoč, ker nimam pojma kako negovati grmičke.

Lep pomladanski pozdrav :wink:
Preberi več : Žajbelj - obrezovanje | Ogledi : 26833 | Odgovori : 4


asparagus

Rad bi vaše mnenje,izkušnje,kako najbolje prezimit asparagus.hvala.
Preberi več : asparagus | Ogledi : 13765 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610