Danes je 28 mar 2024, 18:38

Novice Novice od Začimbne rastline

Zemljevid od Začimbne rastline » Forum : Začimbne rastline

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Pošiljanje semen in zemlje v tujino

Pozdravljeni,

zanima me če kdo od vas ve kako je s pošiljanjem semen "začimb" npr. bazilike in malo zemlje v tujino (predvsem me zanima kako je z pošiljanjem v Ameriko in kako je po EU? Kakšne so omejitve oziroma na koga bi se lahko obrnil za odgovor?

Stvar bi izgledala nekako takole:
Slika

Najlepša hvala vsem ki mi boste pomagali :)
Preberi več : Pošiljanje semen in zemlje v tujino | Ogledi : 15330 | Odgovori : 0


Lovor ali ...

Posadil sem tri semena lovorovega lista. Iz dveh je nastalo tole, tretji ni klil.
Sedaj pa me zanima kaj naj bi tole bilo? Lovor mislim da ne :(.
Zemlja je bila iz vreče - kupljena - predvidoma sterilna...


Preberi več : Lovor ali ... | Ogledi : 9576 | Odgovori : 0


Pomoč

Pozdravljeni!

Prosil bi vas za pomoč pri prevodu naslednjih besed! Sam sem nekaj gledal pa nisem prepričan, če je pravi prevod :?

- Potting Soil (Slika 1)
- Perlite (Slika 2)
- Worm Castings (Slika 3)
- Seramis (Slika 4)

JA.jpg


Hvala
Alen
Preberi več : Pomoč | Ogledi : 9060 | Odgovori : 2


pomoč pri lorbeku

potrebujem pomoč pri lorbeku
imam lorbek star nekje 7 let in sem ga prezimil prvič v zimskem vrtu.
Sedaj so pričeli listi dobivati rjave lise in spoščajo nekakšno tekočino
Kdo se kaj spozna na to- bi bil telo vesel nasveta
lep pozdrav cegiw
Preberi več : pomoč pri lorbeku | Ogledi : 9173 | Odgovori : 0


čili in pivo

Čili pivo- treba poskusiti

Čili - Capsikum annuum je začimba, katera marsikomu povzroči težave šele nekaj časa po užitju (na WC-ju).Ker sem dosti na poti v tem delu južne avstrijske štajerske, sem naletel na to zanimivost
Ta je da je južnem štajerskem v Avstriji pivovarna, katera ima čez 30 sort- vrst svojega piva. Med njimi so Whisky pivo, pivo z okusom po bučnem olju in seveda čili pivo. Ni slabo, ocena 4-5. Splača se ga ...
Preberi več : čili in pivo | Ogledi : 9253 | Odgovori : 0


Pehtran

pred dvema letoma sem kupila seme pehtana in je po tretji setvi skalilo, a zraslo je "grmovje" brez arome. Potem sem zbrala neko domače seme, pa spet nimam sreče s kalitvijo.
Mi lahko svetujete kako naj ravnam, da dobim pehtranove sadike? koliko časa kali pehtran?
Hvala
Preberi več : Pehtran | Ogledi : 9166 | Odgovori : 0


Vanilija, kava in cimet - v obiju

Nočem delati reklame, a vem, koliko sem se jaz trudil, da dobim te rastline, danes sem jih pa videl v Obiju, jih imajo. Cimet in Kavo po 5,5, vanilijo po 6,5 eura. Vanilije sicer niso najlepše, a bolje kot nič. Samo dajem v vednost rastlinoljubcem. Pa lep pozdrav!!
Preberi več : Vanilija, kava in cimet - v obiju | Ogledi : 13027 | Odgovori : 12


Razmnoževanje stevije

Hmm, nisem siguren, če je tole pravi forum za to rastlino...

Stevija je naravna alternativa umetnim sladilom in sladkorju ter je 30x sladkejša od sladkorja. V europi je "zaradi nedokazane varnosti" prepovedana za uporabo v živilih (gre pač za $$$ velikih korporacij s sladkorjem in umetnimi sladili :( ).

Me pa zanima, če ima kdo mogoče kakšne izkušnje z razmnoževanjem te rastline?

Sam sem naredil podtaknjenec in ...
Preberi več : Razmnoževanje stevije | Ogledi : 32993 | Odgovori : 24


Bibice v zemlji

Na zastekljenem balkonu imam 3 korita z zelišči. Letos sem opazila da v zemlji kar mrgoli majhnih črnih bibic, ki pa ne gredo na zelišča. So take majhne črne palčke, spredaj pa imajo 2 tipalki. Skačejo tudi v zrak. Mogoče kdo ve kaj bi to bilo in kako naj se jih rešim? Ali je edina varijanta da vse vržen stran in še 1x posadim. Moram povedat da te črne bibice padejo tudi na tla in ...
Preberi več : Bibice v zemlji | Ogledi : 9535 | Odgovori : 0


Začimbe danes

Torej, pomladi še kar ni in ni, vendar mene že zdaj rajca, da bi mel kakšne rastline. Zanima me katere začimbe, če sploh bi danes uspevale na vipini 800 m zunaj ali noter, rastlinjaka nimam.

Hvala!
Preberi več : Začimbe danes | Ogledi : 11765 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610