Danes je 20 apr 2024, 16:39

Novice Novice od Vzpenjalke

Zemljevid od Vzpenjalke » Forum : Vzpenjalke

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

clematis

živijo
mene pa zanima ali je že kdo od vas sejal clematis in ali mu je uspelo. lep pozdrav :shock:
Preberi več : clematis | Ogledi : 9060 | Odgovori : 2


Modra vrtnica

Pozdravljeni!

Nekje na internetu sem zasledila, da so naredili modro vrtnico (pa ne tako kot smo jo v osnovi šoli delali, ko smo jih dali v tuš), ampak čisto pravo rastilno.

Zanima me, če morda veste, če bi se kje dalo najti to vrsto, ampak tako kot celo rastilno, ne samo cvet, ker bi jo rada uporabila kot darilo.


Če morda veste, kje bi jo lahko kupila, bila full hvaležna ...
Preberi več : Modra vrtnica | Ogledi : 11849 | Odgovori : 11


slaba rast vrtnic

Ali bi mogoče vedel kdo zakaj mi vrtnice zelo slabo rastejo. Zraste nekaj poganjkov potem pa se na vrhu kar odlomi in porjavi. Ne vem ali je zato kriva kakšna žival, da mi jih poškoduje ali kaj (sem blizu gozda). Komaj se mi kakšna vrtnica malo opomore.
Preberi več : slaba rast vrtnic | Ogledi : 3946 | Odgovori : 1


Kivi in zaščita

Pozdravljeni!
Imam problem, ki ga ne znam rešiti in sicer se gre za zaščito kivija oz. aktinidije, pred mačkami. Kivi gojim že zelo dolgo in kot vem, je zelo čista rastlina, skorajda brez naravnih sovražnikov. V zadnjih nekaj letih pa ga nenavadno pogosto uničujejo mačke. Uničijo pravzaprav celotno rastlino, od stebla do plodov. Še najhuje je, ko rastlino porežem. Takrat se nanjo vsuje cela horda kosmatink. Živim na vasi in mačk tukaj kar mrgoli. Menda ...
Preberi več : Kivi in zaščita | Ogledi : 12784 | Odgovori : 12


VRTNICA IN SENCA

Prodajalka v vrtnariji mi je rekla, da vrtnica mi ne bo rasla v senci.
Sicer imam na balkonu samo dopoldne direkt sonce, drugače pa je balkon zelo osvetljen.
Preberi več : VRTNICA IN SENCA | Ogledi : 7578 | Odgovori : 2


RDEČA VRTNICA VZPENJALKA

Pozdravljeni,
živim v bloku in bi si na balkon želela posaditi živo rdečo vrnico vzpenjalko, tako, ki močno diši. Sonce je samo dopoldne.
Mi lahko kdo pove, kje bi jo dobila, njeno ime, vzdrževanje itd.
Za vsakršen odgovor se lepo zahvaljujem.
Preberi več : RDEČA VRTNICA VZPENJALKA | Ogledi : 5165 | Odgovori : 0


ALAMANDA

Zdravo
ali ima morda kdo kakšen potaknjenec plezalke z imenom Alamanda ali informacijo kje bi se jo dalo dobiti.

Lp
Preberi več : ALAMANDA | Ogledi : 3588 | Odgovori : 2


Kako je ime tej plezalki

V začetku marca sem bila v Kopru. Z neke pergole so viseli lepi 15 cm dolgi stroki. En tak strok je šel z menoj. V njem so bila okrogla rjava zrna. Zanima me, če kdo pozna to plezalko. Prilagam sliko stroka in zrn. Zahvaljujem se vam za pomoč. Lep pozdrav
Preberi več : Kako je ime tej plezalki | Ogledi : 4187 | Odgovori : 2


bugenvelija

Žal verjetno nisem ravno pravilno napisala imena rastline, pa me zanima, kakšne pogoje za rast zahteva le ta vzpenjavka. Ali želi imeti za rast veliko prostora torej večji ali čim manjši lonček, s katerim gnojilom naj jo zalivam, da bi mi kar najbolj cvetela kajti imam jo 1 leto pa mi doslej še ni cvetela. Hvala
Preberi več : bugenvelija | Ogledi : 15979 | Odgovori : 7


UŠIIIIIIII!!!!!!!

ojla danes me je skoraj kap!! sem bil na vrtu in pogledam kostaničevje in v popkih zagledam nešteto uši!! vsi se že zvijajo in sušijo tako da me je kar groza gledat!!!

kaj najbolj priporočate s čem se jih rešiti???
Preberi več : UŠIIIIIIII!!!!!!! | Ogledi : 3674 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610