Danes je 19 apr 2024, 12:55

Novice Novice od Vzpenjalke

Zemljevid od Vzpenjalke » Forum : Vzpenjalke

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Glicinija

Pozdravljeni, imam eno vprasanje! Na vrtu imam glicinijo, katero sem sedaj presadila v velik okrasni lonec. Ker ima zelo velike korenine, me zanima, ce je bilo to pametno, da je sedaj v loncu, ali bi bilo bolje, da je posajena direktno v zemljo, mislim zaradi korenin in same rasti. V loncu je zato, ker sem jo prestavila na balkon, da bi se vzpenjala po ograji.Nikjer nisem zasledila, da se glicinijo lahko goji v loncu.Ali ima ...
Preberi več : Glicinija | Ogledi : 43038 | Odgovori : 27


obrezovanje vrtnice vzpenjavke

Nikjer ne najdem pravih napotkov kako obrezati vrtnico vzpenjavko. Vem samo okvirno. Pa zaradi tega sem lani pustila velike, debele nove poganjke, ki so potem odganjali na višini treh metrih, kjer sem jih pač odrezala. Ispod je bilo golo!
To leto bi rada popravila napako, ampak, za to potrebujem napotke. Prosim, če mi pomagate.
Preberi več : obrezovanje vrtnice vzpenjavke | Ogledi : 45551 | Odgovori : 18


Pueraria lobata / Kudzu-Wein

Ali ima kdo izkušnje s to rastlino? Je tudi v našem okolju tako hitro rastoča? V optimalnih pogojih zraste do 30 cm na dan in hitro prerašča okolico. V nekaterih predelih v ZDA ( ne spomnim se kje ) jo zasajajo tudi zato, da preprečujejo erozijo večjih talnih površin.
Ekstrakt iz semen ima zdravilne oziroma poživljajoče učinke, svetlo vijolični cvetovi pa so precej dehteči.
Iz radovednosti sem nabavila nekaj semen in upam, da mi bo ...
Preberi več : Pueraria lobata / Kudzu-Wein | Ogledi : 10996 | Odgovori : 2


Vrtnica

Jeseni sva z možem posadila močno oranžno popenjavo vrtnico, ki naj bi cvetela večkrat letno. Žal ji ne vem imena, saj ga na priloženi etiketi ni bilo :( . Pozna kdo popenjavo vrtnico močne oranžne barve ?
Preberi več : Vrtnica | Ogledi : 15656 | Odgovori : 6


Je to pasijonka???

Lep pozdrav! Nekaj časa nazaj mi je nekdo poslal mislim da zimzelen in raven še kot darilce pasijonko! Sedaj pa mene skrbi, da to ni pasijonka, ker takih listov ne poznam! Zato me zanima, če kdo prepozna to moje čudo! Raste hitro, nekaj časa nazaj sem presadil pa moram spet ker je lonček zelo napolnjen z koreninicami in spodaj že krepko lezejo ven. Listi se zelo svetijo, kot da bi bili polakirani in na vrhu ...
Preberi več : Je to pasijonka??? | Ogledi : 31126 | Odgovori : 29


Katere vzpenjavke so primerne za v sobo?

No,mene pa zanima katere vzpenjalke so primerne za v stanovanje?
Preberi več : Katere vzpenjavke so primerne za v sobo? | Ogledi : 12290 | Odgovori : 5


Kovačnik

Strašno mi je všeč ta plezalka in bi jo rada posadila. Prebrala sem, da ima rad bolj senčne lega, jaz pa imam ogromnooo sonca. Bi mi kljub temu uspeval ? Sicer pa me zanima ketere plezalke so primerne za ozelenitev sončne škarpe ?
Preberi več : Kovačnik | Ogledi : 15733 | Odgovori : 5


vrtnica in kobilice

Imamo vrtnico vzpenjalko, ki je letos zelo lepo cvetela. Sedaj pa so vsi mladi poganjki pri stebelcu na pol pogriženi :( . Na vrtnici sem zasledila te velike kobilice. Mislite, da bi te grizle? Ali se dobi kako škropivo proti tej golazni ali jih moram pobrati in uničiti? Samo meni se tako gabijo :twisted:
Preberi več : vrtnica in kobilice | Ogledi : 12742 | Odgovori : 4


aristolochia

Zanima me če kdo ve, kje bi se dalo dobiti katero od teh plazalk?
Aristolochia grandiflora, Aristolochia elegans, Aristolochia gigantea.
Preberi več : aristolochia | Ogledi : 11160 | Odgovori : 3


Bršljan

Pozdravljeni, imam ribnik, ki smo ga zasipali z zemljo, vanj posadili pomladne in poletne rastline, okrog pa bršljan. Kako naj omejim rast bršljana (razen z rezanjem), ki leze povsod in mori ostale cvetlice.
Lp in hvala :oops:
Preberi več : Bršljan | Ogledi : 15494 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610