Danes je 16 apr 2024, 23:03

Novice Novice od Vzpenjalke

Zemljevid od Vzpenjalke » Forum : Vzpenjalke

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Hrošč

Na mojem klematisu so se pojavili hrošči.


A so to živalce, ki jih je bolje odstraniti ali so neškodljivi? Res so prašniki vsi razmrščeni in izgubijo barvo, a če drugače niso nadležni, jih bom pač pustila.

LP LinaSlika
Preberi več : Hrošč | Ogledi : 12267 | Odgovori : 3


Kudzu

kot dodatek pri nakupu nečesa drugega sem dobil seme, na katerem piše kudzu.

Slika

10% člankov na internetu opisuje njegove dobre lastnosti, vsi ostali pa kakšna nadloga je in koliko (v milijonih $$$) stane njegovo odstranjevanje.
Kakšne osebne izkušnje ? Je to za spustiti v naravo ali ne ? Imam nekaj topolov, po njih bi se tale kudzu lahko vzpenjal...
Preberi več : Kudzu | Ogledi : 12251 | Odgovori : 5


Lepi slak

Zanima me, če ima kdo posajen lepi slak? Jaz sem ga sejala, zdaj je pa čas,da ga prepikiram. Me zanima, koliko sadikic bi dala v lonec premera 25? In - za oporo - kaj mu dam? Kakšno mrežo,palico?

Hvala za odgovore.
Preberi več : Lepi slak | Ogledi : 15186 | Odgovori : 4


Neznane buče

Če sporočilo ni v pravi niti, naj ga moderator prosim premakne.

Na Kodeljevem ob Ljubljanici poleti iz dreves visijo nekakšne bučke ki se jeseni razpočijo in ven popada seme. Plod je velik približno 5 centimetrov, ima "bodice" in ponavadi 4 semena. Vem, da sem pred časom gledal v knjigi svet buč od gospe Reš in je bilo o tej "buči" nekaj napisanega bolj na koncu, pri okrasnih bučkah. Zdaj pa bi prosil, če kdo ve ...
Preberi več : Neznane buče | Ogledi : 16685 | Odgovori : 10


Je še čas za sejanje Črnooke Suzane?

Kot sem zgoraj napisala. ALi je še čas,da si posejem semena od Črnooke SUzane? IN če je, kje naj imam korito zdaj - noter ali zunaj? A potem je treba kaj pikirati ali pustim v enem loncu?

PRosim za malce razlage o tem kam naj sejem, kako velik lonec itd....

Hvala
Preberi več : Je še čas za sejanje Črnooke Suzane? | Ogledi : 31006 | Odgovori : 28


mreža

Ali ve kdo kje lahko kupim zeleno mrežo za bršljan?Podobna je ribiški, ni trda.Bla sem v obiju, merkurju agrariji pa je nimajo :cry:
Tiste trde ne bi dala ker na tej strani hiše piha močna burja pozimi in nam vse odtrga, karkoli montiraš.Mislim da te tanke mreže ne bi.
Preberi več : mreža | Ogledi : 13206 | Odgovori : 4


Črnooka Suzana kot sobna rastlina?

Prejšnji teden sem kupila semena Črnooke Suzane in komaj čakam na toplejše vreme, da jo ven posejem.

Ker pa mi je tako všeč me zanima, če jo je kdo imel noter kot sobno raslino? Torej, da jo danes posejem in jo imam potem kar noter?
Preberi več : Črnooka Suzana kot sobna rastlina? | Ogledi : 11569 | Odgovori : 1


Vrtnica plezalka

Jeseni smo posadili vrtnico plezalko in sicer ob škarpo. Sadika je bila visoka cca. 2m, s 5 vejami. Zdaj pa vse kaže, da ne bo časa narediti ji oporo iz žic, saj je mož polno zaposlen cel dan :? . Zanima me kako naj začasno "pritrdim" vrtinico,da ji ne naredim večje škode ?
Preberi več : Vrtnica plezalka | Ogledi : 12013 | Odgovori : 1


slak

Zanima me ali mogoče kdo pozna to rastlino
http://www.moplants.com/blog/wp-content ... 0glory.jpg
mislim da je slak, vendar nevem katera vrsta je . Ga gdo ima in ga je mogoče možno dobiti v SLO .
Če ima kdo semena se jih nebi branil ker je rastlina prekrasna.

ANG oz US ime mislim da je morning glory

Lp.
rok
Preberi več : slak | Ogledi : 12736 | Odgovori : 3


kLEMATIS - ŠE ENKRAT

Ojla!

Imam vprašanje: kdaj, kam, kako naj zasadim klematis?
Lepo prosim za nasvete. Lansko leto sem si ga kupila nekje marca in ga posadila v lonec na dvorišču ( tako mi je rekla prodajalka - mislim,da ni imela ravno pojma o tem) .Imel je le nekaj cvetov, na jesen pa je čisto obubožal. Zelo si ga želim imeti.... Prosim za kakšen dober nasvet..In mogoče tudi kakšen namig,kje ga kupiti?

Hvala vnaprej.
Preberi več : kLEMATIS - ŠE ENKRAT | Ogledi : 18121 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610