Danes je 25 apr 2024, 12:07

Novice Novice od Vodne rastline

Zemljevid od Vodne rastline » Forum : Vodne rastline

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Razmnoževanje lokvanjev

Nekje sem prebral da se lokvanje lahko razmnožuje tudi tako da list ki plava na vodi odrežemo in ga pustimo da plava dalje, kasneje pa iz peclja, ki je ostal še na listu nekje 10cm požene korenike.

Je to res??
Preberi več : Razmnoževanje lokvanjev | Ogledi : 14792 | Odgovori : 3


Kater rogoz za umetni ribnik?

Ojla.

Mogoče kdo zna svetovat, kater rogoz je najbolj primeren za malo večje umetne ribnike (15.000 l), narejene s folijo?

- TYPHA ANGUSTIFOLIA
- TYPHA LAXMANNII (se pri nas sploh dobi??)
- TYPHA MINIMA (OK, je manjši, vendar bi raje kaj večjega)
- TYPHA LATIFOLIA

Baje je še ena sorta GRACILIS ijošnešto?

Malce se nagiban na Angustifolio, ker je baje največja Latifolia premočna in lahko raztrga ribniško folijo (debeline 1,2 mm)? Kham. Čeprav ne vem ...
Preberi več : Kater rogoz za umetni ribnik? | Ogledi : 12702 | Odgovori : 3


PREZIMOVANJE LOKVANJEV

Zivjo!

A mi lahko kdo pove, kako naj prezimim likvanj, ce ga vzamem iz bazena? Ali ga lahko prezimim v mivki?
Hvala!
Preberi več : PREZIMOVANJE LOKVANJEV | Ogledi : 14199 | Odgovori : 4


Neznana rastlina

Pozdravljeni,

ker nimam nobene knjige o vodnih rastlinah, bom kar tu vprašal, če mogoče kdo ve. V Tukanu prodajajo to rastlino, jaz pa sem jo sedaj našel v naravi ob reki. Rastline so kot zelene cevkaste špice(imajo luknjo na sredini) in so sestavljene iz večih cevk, ko se zgoraj posuši, jo enostavno utrgaš za eno cevko nižje. Mogoče kdo ve kako se temu reče?

Lp
Preberi več : Neznana rastlina | Ogledi : 11426 | Odgovori : 1


Odpisani hladilnik

Imam eno rastlinico, ki potrebuje ves čas hladno vodo (do 18 C), hkrati pa mora rasti na soncu. Za to bi naredil eno aparaturo in potrebujem čim manjši hladilnik. Nov ne pride v poštev, ker je predrag. Včasih ga kdo vrže na odpad, pa sem mislil...

Pridem na dom, po želji ga zamenjam za povsem delujoč običajni kuhinjski hladilnik ( ~70 cm visok).
Preberi več : Odpisani hladilnik | Ogledi : 14346 | Odgovori : 7


ph vode v ribniku

imam ph 8-8,5, se mi zdi da je voda prekisla. kako znižat ph vrednost?
Preberi več : ph vode v ribniku | Ogledi : 18222 | Odgovori : 11


seme lokvanja

kje bi lahko kupila seme lokvanja? letošnji lokvanj mi ni uspel ( kupila sem ga malo izven sezone, ker je bil na znižanju, pa ni ratal)
Preberi več : seme lokvanja | Ogledi : 11229 | Odgovori : 0


Črne ribice

Ojla Kapitan Nemo,

a lahko malo pogledaš na temo Biotop, saj sem v svojem ribniku našla črne "ilegalce" in me zanima katere mladice so to? Predvsem me zanima koliko zrasejo oz. ko bodo v Biotopu, če lahko zrasejo toliko večje, da bi Zlate ribice snedle ali poškodovale?
Rada pa bi to vedela predno jih preselim, saj bi jih sedaj lažje polovila, če je treba.
Hvala!
Preberi več : Črne ribice | Ogledi : 13658 | Odgovori : 6


lokvanj

Je kdo že posadil lokvanj kar v mivko? Me zanima kako bi se odneslo, saj nameravam v ribnik natrest mivko (50% dna), lateritne kocke pa bi uporabil tako kot do sedaj...
Preberi več : lokvanj | Ogledi : 29807 | Odgovori : 16


obrežne rastline

Zanima me, katere obrežne rastline uporabljate v/ob ribniku.
Sam sem posadil Typha talifolia, in še eno meni neznano rastlino (višine nekje 50cm, raste v šopu, dolgi, votli, okrogla stebla, na nekaterih se pojavi bunkica in cvet).
Ker poleti hranim s Panicum miliaceum, se mi je le ta v kratkem času zasejal okoli ribnika, katerega so vrabci Passer sp. jeseni veselo zobali. 8)
S prekrivanje gladine bom letos ...
Preberi več : obrežne rastline | Ogledi : 11668 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610