Danes je 25 apr 2024, 01:39

Novice Novice od Vodne rastline

Zemljevid od Vodne rastline » Forum : Vodne rastline

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

nakup rastlin

dj pjt pogledat v trgovino ki prodajajo ribe tam jih zagotovo majo... upam da si jih najdla. :) :D
Preberi več : nakup rastlin | Ogledi : 10730 | Odgovori : 0


Vodne rastline za majhne police

Živjo!

Malce pomoči bi rabila.
Delala sva ribnik in kot je v navadi sva naredila kup napak. :? Med njimi je tudi ta, da je najvišja polica premalo globoka. Prosila bi vas, če mi lahko pomagate z nasveti o vodnih rastlinah, ki ne zahtevajo veliko zemlje in jih lahko posadim tudi v 5cm vodo. :)

Najlepša hvala!
Preberi več : Vodne rastline za majhne police | Ogledi : 10675 | Odgovori : 0


krapi mi grizejo liste

V ribniku je nekaj krapov in lokvanj. Ta je še tako majhen da listi še niso pogledali na površje, manjka še nekja cm. Krapi pa imajo veselico in ne vem zakaj morajo trgat liste. V roku dveh tednov so odtrgali že dva lista, če bo šlo tako naprej, bo lokvanj ostal brez listov.

Pozna kdo kakšno rešitev? :?:

gre pa za navadne krape
Preberi več : krapi mi grizejo liste | Ogledi : 10907 | Odgovori : 2


Rastline za BIOLOSKO čistilno napravo

Zanima me katere rastline bi lahko uporabil pri izgradnji raslinske biološke čistilne naprave.


Pa seveda kje bi jih nabavil?


Pa še kje bi dobil crpalko za črpanje zraka na sončne celice?

lp
Mrombi
Preberi več : Rastline za BIOLOSKO čistilno napravo | Ogledi : 14781 | Odgovori : 7


nakup rastlin

iščem vodne rastline, pa jih nikjer nisem odkrila. Imela bi predvsem podvodne rastline za čiščenje.

Kje naj poskusim? Sem pa iz celjskega konca.
Preberi več : nakup rastlin | Ogledi : 11432 | Odgovori : 2


ŽABICE

Pozdravljeni. Jaz sem čist frišna na tem forumu. A morda kdo ve kako se znebiti žabic v ribniku. Vsak dan jih imam več nisem pa ravno oboževalka te dvoživke. Morda obstaja kakšna rastlina ki bi jo dala v ribnik da bi jih odgnala. Kdor ve naj prosim napiše.
Preberi več : ŽABICE | Ogledi : 14928 | Odgovori : 6


Rastline za ribnik!

Najprej lep pozdrav vsem...

Mene pa zanima kakšne rastline bi si lahko omislil za ribnik...razen lokvanjev, kalužnic, Rad bi imel rastline katere lahko pustim v ribniku tudi pozimi, ribnik je dovolj globok....Kje bi lahko kupil te rastline?

Za odgovor se Vam hahvaljujem

LP Urban
Preberi več : Rastline za ribnik! | Ogledi : 17370 | Odgovori : 6


Drosera rotundifolia

Drosera rotundifolia je po mojem opazovanju rastišča izključno rdeče barve z odtenki.

Vprašanje kako pogoste so svetle varijante ?

lp

Andrej
Preberi več : Drosera rotundifolia | Ogledi : 12046 | Odgovori : 3


bolezni lokvanjev

Lepo pozdravljeni vsi skupaj,

Imam lokvanje in kar naenkrat so se zaceli listi vihati navznoter, cez cel list pa se pojavi posusena rjava proga. Se preden list pride iz vode in se popolnoma razvije se zacne zvijati.

Kako bi se dalo to odpraviti?

Hvala
Preberi več : bolezni lokvanjev | Ogledi : 12236 | Odgovori : 3


Lokvanj! kaj je to? (prilagam sliko)

Na spodnj strani listov lokvanja sem opazil kot gosenice velike škodljivce! kaj bi to lahko bilo?? Nisem ravno strokovnjak za lokvanje zato prosim če mi lahko kdo pomaga! :):):)

Slika
Preberi več : Lokvanj! kaj je to? (prilagam sliko) | Ogledi : 12181 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron