Danes je 20 apr 2024, 15:52

Novice Novice od Vodne rastline

Zemljevid od Vodne rastline » Forum : Vodne rastline

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

ciperus

kako naj posadim ciperus? ima nekaj korenin, steblo in liste. Kaj moram jaz sedaj z steblom in koreninami posaditi? Na kaki globini mora biti?

lp

bojanb
Preberi več : ciperus | Ogledi : 14358 | Odgovori : 6


rogoz

zdravo. zanima me če lahko posadim rogoz v ribnik, katerega sem naredil iz folije. bojim se da bi mi njegove korenine predrle folijo.

hvala

bojan
Preberi več : rogoz | Ogledi : 14786 | Odgovori : 10


vodna solata

Zanima me, če kdo kaj ve o vodni solati. nekje sem zasledila to in me zanima kaj je to za ena stvarca.

že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

lp

bibi
Preberi več : vodna solata | Ogledi : 11282 | Odgovori : 1


POTREBUJEM RASTLINE ZA VRTNI RIBNIK

sedaj smo uspeli dokončati novi ribnik, in bi potrebovala rastline za v ribnik. Odstopite mi kako, če jih imate preveč. :lol:

v protivrednost rastlin pa vam podarim domače belokranjsko vino :) ali kaj durgega po dogovoru ;)

hvala :)

bibi
Preberi več : POTREBUJEM RASTLINE ZA VRTNI RIBNIK | Ogledi : 12590 | Odgovori : 1


rastline za novi ribnik

Pozdravljeni ljubitelji ribnikov!

Končno smo uspeli končati naš dolgonastajajoči ribnik :D . Vanj smo nasadili par rastlinic (3 lokvanje, par plavajočih in robnih), ki smo jih uspeli "ujeti" med razgrabljenimi rastlinami v Obiju in Merkurju, saj v vseh vrtnarijah na Obali, tudi v Ljubljani in celo v Arboretumu nismo uspeli dobiti prav nič, tako da je vodna površina še kar žalostno prazna ...
Preberi več : rastline za novi ribnik | Ogledi : 20666 | Odgovori : 14


potrebujem rastline

Ali bi bil dko tako prijazen, da bi mi senkal nekaj vodnih rastlin?

Prav bi mi prisle cisto vse.

Sem iz okolice Domzal. Pridem pa lahko do vas.
Preberi več : potrebujem rastline | Ogledi : 13995 | Odgovori : 10


Motna voda v ribniku

Pozdravljeni!

Prisotne strokovnjake prosim za nasvet, kaj lahko storim, da se v ribniku voda zbistri. Zamenjala sem že večino vode, mešam vodovodno in deževnico, zlate ribice so v redu, voda pa čedalje bolj grozna. Ne vem, ali to ribe dvigajo umazanijo z dna, ali so kakšne alge. Morda pomagajo plavajoče rastline? Črpalko imamo brez filtra, le da kroži voda oz. šprica v zrak.
Kaj lahko naredim?

Hvala, Miranda
Preberi več : Motna voda v ribniku | Ogledi : 16381 | Odgovori : 6


potreboval bi lokvanje

pozdravljeni. zanima me, če kdo slučajno iz domačega ribnika meče ven lokvanje. če jih ma kdo preveč, bi se toplo priporočal zanje. seveda se da zmenit tut za kak euro in liter domačega za povrh ;). če ste v bližini zasavja pridem takoj ponje.
kolega jih je namreč pred kakim tednom metal ven, jaz pa nisem vedel da jih hoče naša mati met. tko da so romali ...
Preberi več : potreboval bi lokvanje | Ogledi : 10381 | Odgovori : 0


Preventivno škropljenje sadnega drevja

Na vrtu imam naslednje sadno drevje: češnja, marelica, hruška. Prosim za nasvet, s čim naj preventivno škropim to drevje in kdaj? Hvala za nasvete vnaprej, če se tema podvaja, se opravičujem, sem nova na forumu:-).
Aja, še to: kdaj se to drevje praviloma obrezuje?
Preberi več : Preventivno škropljenje sadnega drevja | Ogledi : 10891 | Odgovori : 0


Ribnik

Naše ribice pa se fajn redijo v ribniku ;)
Preberi več : Ribnik | Ogledi : 17521 | Odgovori : 11


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron