Danes je 28 mar 2024, 15:59

Novice Novice od Vodne rastline

Zemljevid od Vodne rastline » Forum : Vodne rastline

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

barva lokvanja

Zanima me, če lahko lokvanj, ki ga prestaviš iz ene "mlake" v drugo, spremeni barvo. Kolegica je imela roza, rumenega in temno roza, ko pa je nekaj mladih dala v drugi ribnik, so postali beli. :evil:
Preberi več : barva lokvanja | Ogledi : 70907 | Odgovori : 0


lokvanj ima ogromne liste

Zdravo,

morda kdo ve, zakaj listi lokvanja "podivjajo"? Naš lokvanj ima cca 5 let, lani se je prvič zgodilo, da so listi postali zelo veliki in začeli rasti nad vodo, letos pa je stanje še slabše. Cvetovi se skorajda ne vidijo, ker ogromni listi vse prekrijejo.
Na njih se opazila tudi male sive uši. Mogoče so one razlog za to?
Obstaja kak recept za zatiranje teh uši? Je smiselno največje liste postriči?

Najlepša hvala za ...
Preberi več : lokvanj ima ogromne liste | Ogledi : 7357 | Odgovori : 0


lokvanji!!!

hej, nujno bi potreboval lokvanje, rumene blatnike, če kdo podari ali proda po niski ceni naj mi prosim pove,..hvala in lep pozdrav Anže :D
Preberi več : lokvanji!!! | Ogledi : 8790 | Odgovori : 0


Vaši ribniki??

hej, delam ribnik in me zeloo zanima, kakšne imate vi, ali imate mmorda kako slikico, da bi ga videl?? hvala in lep pozdrav :)
Preberi več : Vaši ribniki?? | Ogledi : 8731 | Odgovori : 0


Katera rastline za vlažna tla

V moji okolici je lepa izletniška jama z Marijinim kipom,zdraven pa teče potoček.Kraj je poleti hladnejši ,pozimi pa toplejši(zaradi jame,ki je pa podzemna).Rada bi polepšala okolico in posadila kakšno pokončno rastlino(cvetočo ali pa da ima liste rdeče).Okolica je vsa zelena tako, da bi nekaj popestrilo okolje.Kaj naj posadim?
Preberi več : Katera rastline za vlažna tla | Ogledi : 9062 | Odgovori : 1


Rada bi vedela...

Prosim za odgovor ali naslednje vodne rastline lahko ostanejo pozimi v vodni kotanji v osrednji Sloveniji:
Pondeteria cordata, Sagittaria japonica, Ciperus

Se vam zahvaljujem za odgovor.

LP Tereza
Preberi več : Rada bi vedela... | Ogledi : 10775 | Odgovori : 2


Ureditev ribnika

pozdrav.

Imam ribnik narejen iz folije in v njem že uspev 5 lokvanjev. Rastejo lepo iz globine 2m in tudi manj. Zaenkrat mi zraven še živijo 3 postrvi.

Rad pa bi še dodal kej vodnih rastlin in še kakšnega krapovca. A se da to kje v bližini Krškega dobiti za razumno ceno, ker 50€ za ribo ne mislim dat. Ne poznam pa nobenga ki bi mi lahko kaj dal.
Preberi več : Ureditev ribnika | Ogledi : 11662 | Odgovori : 2


Trava ali Treneague ali dihondri??

Prijatelj mi je svetoval, naj zasadim nek del na vrtu z treneague. Ko sem gledala za tem na netu, sem odkrila, da je to neka rastlina, podobna kamilici in prišla naprej do nekega linka kjer omenjajo namesto tega - rastlino/travo?? dihondri. Pojma nimam kako izgleda, kako raste in če ima kdo kakšen nasvet, bom zelo vesela.
No, gre pa za slednje. Na vrtu bom zasadila del z različnimi zimzelenimi grmovnicami, do njih pa bi želela ...
Preberi več : Trava ali Treneague ali dihondri?? | Ogledi : 11084 | Odgovori : 1


Kalužnice

Samosevne kalužnice.
Preberi več : Kalužnice | Ogledi : 13273 | Odgovori : 10


Pocvitanje

Ni ravno običajen za jesen, je pa lep ta cvet za bajerjem ...
Preberi več : Pocvitanje | Ogledi : 10205 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610