Danes je 29 mar 2024, 02:01

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Lewisia sp.

Pozdravljeni!

Dober teden imam doma Lewisio cotyledon (mislim, da Rainbow). Osnovne informacije sem že pridobil na internetu, vseeno pa bi vas povprašal po kakšnih nasvetih iz prve roke, saj so ti še vedno najboljši. Mimogrede, obdržati jo nameravam v lončku. Bi pa kar še vprašal, zakaj mi je že nehala cveteti, glede na to, da sem jo postavil na sonce in je še imela nastavke.
Upam na vsaj kakšen odgovor.

LP
Preberi več : Lewisia sp. | Ogledi : 4014 | Odgovori : 1


Srčki

Prosim za pomoč. Letos sem zasadila srčke(stara trajnica naših babic). Sedaj so odcvetleli in me zanima ali jih je treba pustiti, ali jih lahko porežem, ali moram počakati, da se zelenje samo posuši. Hvala in LP
Preberi več : Srčki | Ogledi : 11911 | Odgovori : 4


podarim sadikice

nekdo je isko seme maka.mlade rastlinice maka,volčjega boba,orlice podarim ali zamenjam
Preberi več : podarim sadikice | Ogledi : 10636 | Odgovori : 1


POMOČ-SLIKE

Pozdravljeni,

rada bi priložila slike rož. Pa ne vem kako. Prosim za pomoč.
Preberi več : POMOČ-SLIKE | Ogledi : 34135 | Odgovori : 28


Sobna kana

Živjo!
Danes sem si na tržnici kupila "sobno kano" - prodajalec mi je rekel,da jo naj posadim v lonec in pozimi v stanovanje - da bo tam kao naprej cvetela. ME pa zanima kakšna oz. kakšen cvet sploh ima kana? Ima kdo kakšno fotko mogoče? In kako se jo neguje???


Najlepša hvala vsakemu,ki se bo mičkeno potrudil z odgovorom.
Preberi več : Sobna kana | Ogledi : 3486 | Odgovori : 1


krt v gredici

Pozdravljeni,

zanima me, kaj narediti če dobiš krta v gredice?
Nam je vso zemljo dvignil in naredil rove, tako, da so rožice prav uboge.
Ali obstaja kar koli, da ga spodiš?

LP, Kalaxy
Preberi več : krt v gredici | Ogledi : 4317 | Odgovori : 6


Ameriški slamnik v loncu

Ker imam manjši vrtiček za trajnice in ker sem slišal, da ameriški slamnik visoko zraste in bi mi s tem delal senco drugim rastlinam sem ga dal kar v e n malo večji lonec. Pa me zanima, če bo to šlo, oziroma, če bo uspeval tudi tako. Hvala za odgovore.
Preberi več : Ameriški slamnik v loncu | Ogledi : 11931 | Odgovori : 17


nekdo je prodajal pred dnevi BAMBUS

pred dnevi je nekdo na forumu prodajal sadike bambusa. zdaj pa ne najdem odgovor. ali mi lahko pomagate ga poiskati.
Iščem nammreč vrsto bambusa, ki ne tvori rizone.

pozdrav.
Preberi več : nekdo je prodajal pred dnevi BAMBUS | Ogledi : 3359 | Odgovori : 2


Dipladeniji rumenijo listi

Štirinajst dni nazaj sem kupila dve dipladeniji. Ko sem ju pripeljala domov, so jima začeli spodnji listi rumeneti in popki odpadati. Imam ju pa na okenski polici, kjer ni radiatorja. Kaj bi bilo to narobe? Tudi zalivam ju bore malo, saj naj nebi imela rada vode. Na pomoč!!!
Preberi več : Dipladeniji rumenijo listi | Ogledi : 28481 | Odgovori : 4


podtaknjenci vrtnic

Pred 14 dnevi sem dala vejici vrtnice v zemljo in ju pokrila s plastično flašo. Vidi se da sta obe začeli poganjati.
Zdaj pa me zanima koliko časa naj čakam da ju posadim na vrt??
Kako oz. kdaj vem če sta se zakoreninle???

Če so odgovori že na forumu se opravičujem, saj sm nova pa mi tole še ne gre najbolje :?

V vsakem primeru hvala za ...
Preberi več : podtaknjenci vrtnic | Ogledi : 6386 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron