Danes je 20 apr 2024, 07:39

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

ZALIVANJE RUDBEKIJ

Prosim za nasvet(e) za zalivanje rudbekij. Rudbekije so na vrtu, kjer jih sonce obsije celo popoldne, poleti pa pa že prej in so zato močno izpostavljene vročini.

Lp
Preberi več : ZALIVANJE RUDBEKIJ | Ogledi : 10014 | Odgovori : 3


NAVADNI KOSMATINEC oz. VELIKONOČNICA

pred dnevi sem kupil velikonočnico,sedaj me pa zanima kakšne pogoje rabi za rast v lončku,preko poletja bi jo imel na balkonu (južna stran ves čas na soncu) pozimi pa bi jo imel v stanovanju...torej prosim za neke osnovne info o potrebah te rože
hvala
Preberi več : NAVADNI KOSMATINEC oz. VELIKONOČNICA | Ogledi : 10629 | Odgovori : 5


rez bambusa

Pozdravljeni !

Moje znanje o bambusih je klavrno, zato vas prosim za pomoč.
V loncu posajen bambus ima zasušene liste, prezimil je na prostem. Palice so premera nekje 1 cm, višina je okrog 2 m. Zanima me, če lahko palice porežem in s tem dosežem da ponovno na sveže odžene?
Za dodatne izkušnje vam bom zelo hvaležna.
LP
Preberi več : rez bambusa | Ogledi : 11869 | Odgovori : 6


maslenice

pozdravljeni

zanima me kakšne izkušnje imate z maslenicami. ali jih ima kdo kaj več :o
Preberi več : maslenice | Ogledi : 12361 | Odgovori : 6


Škropilo za vrtnice

Pozdravljeni!

Že precej časa spremljam vaš forum in moram priznati, da sem navdušen :D nad nekaterimi vrtnicami, ki jih gojite na vaših vrtovih. Tudi sam jih imam precej, se pa spopadam s tem, da vsako poletje, potem, ko najbolj cvetijo, listi postanejo pegasti, odpadejo, ostane pa le kakšen cvet in pa seveda vejice.
Glede na to, kako lepo vam vrtnice uspevajo, bi vas prosil za kakšen ...
Preberi več : Škropilo za vrtnice | Ogledi : 6096 | Odgovori : 1


Fargesia murielae - pozimi

Spomladi sem na balkonu v glinen lonec posadil omenjeni bambus. Zanima pa me, kako naj z njim ravnam pozimi. Zaenkrat je ostal na balkonu nedotaknjen, t.j. da ganisem nič zaščitil ali drugače obvaroval pred mrazom, saj naj bi bil prezimen. (Glede na to, da sem doma v MB, je kaj malo verjetno, da bi bile stopinje močno v -.) Balkon ima sicer V do JV lego, tako da ob sončne vremenu žarkov en manjka.
Glede ...
Preberi več : Fargesia murielae - pozimi | Ogledi : 5034 | Odgovori : 2


Kam posaditi hibiskus

Pozdravljeni
Od sosede sem dobila dve sadiki hibiskusa - belega z rdečin na sredi(oblika grma) in vijoličnega (oblika drevesa). Sedaj pa ne vem, kam ju naj posadim. A potrebuje hibiskus veliko sonca, ali je dovolj, če pride jutranje sonce zraven? Mora biti okoli zračno, ali so lahko blizu forzicije?
A je treba pognojiti, ko ga sadiš?
Doma imam sicer tri knjige o rožah, p v nobeni ni nič o hibiskusu.
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav ...
Preberi več : Kam posaditi hibiskus | Ogledi : 32655 | Odgovori : 19


Zasaditev brežine

Ob robu celotnega južnega in zahodnega dela parcele imamo brežino širine cca 3 m. Ker je košnja težavna, sva se odločila, da jo bova še v septembru :-) zasadila s pokrovnimi rastlinami. Odločila sva se za symphoricarpos 'Magic Berry', dodala bi tudi nekaj bršljana. Brežino bova izkoristila tudi za zasaditev nekaj dreves (Ginko, japonska češnja), čez kakšno leto pa še kakšen grmiček (finančno to letos ne bo več mogoče). Kako konkretno naj se lotiva zasaditve. ...
Preberi več : Zasaditev brežine | Ogledi : 10676 | Odgovori : 3


Moj hibiscus moscheutos

Slika
Preberi več : Moj hibiscus moscheutos | Ogledi : 8682 | Odgovori : 10


razmnoževanje trajnic

Kako bi lahko razmnoževala nizko rastočo trajnico, primerno za pokrivat tla?Tiste ki se raztezajo v preproge.
Hvala
Preberi več : razmnoževanje trajnic | Ogledi : 6210 | Odgovori : 9


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610