Danes je 25 apr 2024, 09:10

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Ekološko zatiranje praproti

Zanima me, če ima kdo kakšno idejo, kako na ekološki, naraven način zatreti gozdno praprot, ki raste ob gozdovih? Razen prekopanja, če je še kakšna druga varianta? :oops:
Požiganje odpade, ker je zraven gozd, poskusili smo že z pašo konj, krav in nevem katerih živali še, vendar tudi žal neuspešno, saj živali ne marajo praproti...:roll:
Hvala za pomoč ...
Preberi več : Ekološko zatiranje praproti | Ogledi : 11363 | Odgovori : 1


Nasad bambusa

Zanima me, kje v Sloveniji je večji nasad visokega bambusa.

Nejc Jogan je v oddaji Invazivke prikazal nasad bambusa, ki je nekje na zahodu (mogoče proti Primorski). Oddaja je bila na sporedu že pred časom. Ali kdo ve, kje je to?
Preberi več : Nasad bambusa | Ogledi : 11179 | Odgovori : 4


Trava

Pozdravljeni,

pred enim tednom sem posadil travo. Zanima me, kašne bodo posledice, če temperatura pade pod ledišče?Kako bo to vplivalo na kalitev?Kaj je pametno storiti?Pricakujem, da se temperatura, glede na zacetek tedna, se lahko dvigne in trava normalno ozeleni.

Lep dan, Aleš
Preberi več : Trava | Ogledi : 10247 | Odgovori : 4


Okrasne jagode

Zanima me ali so okrasne jagode užitne (roza cvetovi)? Mi čudovito uspevajo in plodovi zeloo dišijo :)
Preberi več : Okrasne jagode | Ogledi : 11012 | Odgovori : 1


katera rastlina je to

Zanima me, če kdo ve katera rastlina je to. Kupil sem jo kot trajnico. Hvala za odgovor? sliko si oglejte tu: http://www.shrani.si/f/d/Bh/4Hy5XQje/dsc00614.jpg
Preberi več : katera rastlina je to | Ogledi : 30953 | Odgovori : 28


sundaville

Pozdravljeni!
Prosim vas za nasvet glede te rožice in sicer sem jo kupila po nasvetu trgovke z mislijo da jo dam v gredico, zdaj pa sem na internetu zasledila, da rožica ne prezimi zunaj na minusu. Kaj naj storim?Fotografija rožice je na tej strani:
http://www.plantpol.com.pl/strony/1/e/27.php
Preberi več : sundaville | Ogledi : 11041 | Odgovori : 0


različne vrste bambusa-prodam

različne vrste bambusa vzgojenega na štajerskem prodam po ugodni ceni.Nudim tudi vse potrebne informacije.
Preberi več : različne vrste bambusa-prodam | Ogledi : 12043 | Odgovori : 3


Campanula isophylla alba

Živijo!
Zanima me, ali kdo ve kje se da kupiti zvončnico z latinskim imenom Campanula isophylla alba. Hvala za odgovore. LP:)
Preberi več : Campanula isophylla alba | Ogledi : 10110 | Odgovori : 1


Močvirski hibiskus - Hibiscus coccineus

V drugi temi je bilo govora o tej vrsti hibiskusa, pa sem malo pobrskala po nekaj spletnih straneh in izbrskala nekaj uporabnih podatkov.

Hibiscus coccineus - imenovan tudi Močvirski hibiskus - Swamp hibiscus; Škrlatni hibiskus; Škrlatno rožnati slez; itd.

Spada v družino Malvacae.
Je vitka, grmičasta zelnata trajnica, ki pozimi "umre" in ponovno vzkali spomladi. Rastlina ima lahko eno ali več stebel, višine do 1m (nekateri so zapisali do 2,1m). Cvetovi so veliki s petimi ...
Preberi več : Močvirski hibiskus - Hibiscus coccineus | Ogledi : 16943 | Odgovori : 0


Bambus PHYLLOSTACHYS NIGRA - kupim

Mene pa zanima kje bi se dalo dobiti ali sadike ali semena za ta črni bambus???
Če ima mogoče kdo to vrsto bambusa doma, oz. ve kje bi se dalo dobiti se toplo priporočam?

Hvala vsem za odgovor!
Preberi več : Bambus PHYLLOSTACHYS NIGRA - kupim | Ogledi : 12654 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610