Danes je 28 mar 2024, 16:08

Novice Novice od Tilancije

Zemljevid od Tilancije » Forum : Tilancije

Tillandsie ali divje orhideje so tropske rastline, ki za svojo rast potrebujejo samo zračno vlago.
Bulbosa, Caput-Medusae, Ionantha, Juncea, Sphaerocephala, Streptophylla, Usneoides, Xerographica, ...

SLIKA TILANCIJE

OJLA,
ZANIMA ME, KAKO ZGLEDAJO TILANCIJE.ALI IMA KDO KAKSNO SLIKO?

HVALA
TINKA
Preberi več : SLIKA TILANCIJE | Ogledi : 15121 | Odgovori : 2


Razmnoževanje Tilancije

Pozdravljeni!

Imam Tillandsio cyanea, ki je odcvetela in že rodila nov poganjek. Ta bo kmalu dosegel 7 cm. Cranberry je pri prejšnji temi svetoval, da se pri tej velikosti mladič loči od matične rastline.
Zanima me, kako naj to naredim, da ne poškodujem rastline? Vse skupaj namreč izgleda precej dobro zraščeno. Ima mladič že tudi svoje korenine?

Prosim, svetujte mi! To je namreč moja druga Tilancija, ki je ne bi rada "izgubila" tako kot prvo. ...
Preberi več : Razmnoževanje Tilancije | Ogledi : 21858 | Odgovori : 11


MANDELJ

ZANIMAM SE O NAKUPU SADIKE MANDELJA IN DOBRODOŠLE BODO VSE INFORMACIJE O NJEM. POSADOL BI GA NA MORJU IN V LJUBLJANI.
Preberi več : MANDELJ | Ogledi : 16151 | Odgovori : 3


tilansija peša

pozdravček,

že nekaj časa imam tilansijo, ki nekako ne uspeva. zadnji teden jo imam na terasi, tudi ponoči, prej sem jo imela na polici nad radiatorjem v sobi. cvet je zelen, rahlo roza, nikako r ne dobi prave barve, majhni vijoliči cvetovi, ki se občasno pojavijo ob robu cveta, se kar sproti susijo. kako naj jo zalivam? redno jo pršim, zalivam direkto v rozeto (to sem nekje prebrala). roža očitno peša. kaj naj storim? lp,
Preberi več : tilansija peša | Ogledi : 18263 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610