Danes je 25 apr 2024, 08:36

Novice Novice od Tilancije

Zemljevid od Tilancije » Forum : Tilancije

Tillandsie ali divje orhideje so tropske rastline, ki za svojo rast potrebujejo samo zračno vlago.
Bulbosa, Caput-Medusae, Ionantha, Juncea, Sphaerocephala, Streptophylla, Usneoides, Xerographica, ...

Tilancije 2 del

Tilancije 2 del 10.4.2018
V preteklih letih je bilo pri nas veliko tilancij iz uvoza, Holandije in Nemčije. Običajno so to bili aranžmaji na pluti, lubju in kamnu.Pri množični produkciji takih aranžmajev ni časa za pazljivost temveč je bistvena hitrost. Na podlage so bile lepljene z vročim lepilom pri temperaturi 200-220 stopinj C.Lepilo se nanese na steblo tilancije in nato takoj prilepi na podlago kjer se takoj strdi in poznejši popravki niso potrebni.Pri tem se ...
Preberi več : Tilancije 2 del | Ogledi : 12726 | Odgovori : 0


Tilandsia 1 del

Tilancije 1 del
Tilancije so epifiti, ki za svojo rast potrebujejo le zračno vlago.Močne korenine namreč uporabljajo za oprijemanje na debla in veje dreves ali kakršnekoli druge podlage.
So izredno trdožive rastline saj lahko preživijo pri izredno nizkih temperaturah 10 – 12 stopinj C. tudi 5-6 mesecev brez pršenja. Najpogostejši vzrok njihovega propadanja je prekomerno zalivanje in pršenje v rozeto rastline. V naravi dež in vlaga napolnita rozeto rastline, toda ta se zaradi visokih temperatur ...
Preberi več : Tilandsia 1 del | Ogledi : 3602 | Odgovori : 0


Presajanje tilancije

Pozdravljeni,

za darilo sem dobila Tillandsio cyanea. Na spletu sem prebrala, da jo je priporočljivo po nakupu presaditi. Zanima me iz česa naj bo sestavljen substrat. Ali jo je potrebno gnojiti?

Hvala za vaše odgovore.

Lp
Preberi več : Presajanje tilancije | Ogledi : 69384 | Odgovori : 3


kako pripraviti tilandsijo do cvetenja

Imam tilandsijo xerographico, vsaj mislim da sem pravilno uganila.

Slika

Slika

Ponosni lastnik sem slabo leto, v tem času se je vidno povečala, iz njene sredine pridno rastejo novi listki.
Rosim jo 1x dnevno, z deževnico. Imam jo na sobni temperaturi.

Kakšne so možnosti, da me razveseli njen cvet ?
Morda kakšen napotek ?
Preberi več : kako pripraviti tilandsijo do cvetenja | Ogledi : 11522 | Odgovori : 0


Tillandsia cveti

Sem ful vesela!
Preberi več : Tillandsia cveti | Ogledi : 13428 | Odgovori : 1


Tillandsia cyanea

Pred dnevi sem v cvetličarni kupil Tillandsio cyaneo. Ker sem popoln začetnik, me zanima, kako je potrebno rastlino oskrbovati, da bo čimbolje uspevala. Prebiral sem tudi navodila na teh spletnih straneh in v nekaj stavkih bom skušal strniti svoja spoznanja, naj me nekdo popravi, če ga polomim. Tilancijo, moja je v lončku, je potrebno zalivati in tudi pršiti, zanima me, kako pogosto se jo zaliva, prši se jo menda na 3 do 4 dni in ...
Preberi več : Tillandsia cyanea | Ogledi : 16831 | Odgovori : 3


Nekaj je narobe s tilandsijo!

Živjo!
Jaz sem še bolj nova na tem forumu in ne vem točno, kako deluje, tako da upam, da mi bo uspelo tole oddat. Da mi lahko pomagate. Torej, zadeva je taka: Tiladsijo imam približno pol leta, in sicer to z velikim roza cvetom, iz katerega poganjajo mali vijolični cvetki. Nekaj časa je veselo cvetela, potem pa sem jo prestavila na toplejše mesto (ker se je pričela zima in sem se bala, da ji bo ...
Preberi več : Nekaj je narobe s tilandsijo! | Ogledi : 12723 | Odgovori : 1


izbira Tilancije

V terarij z vodno želvo bi posadil Tilancijo, pa me zanima, katera vrsta bi bila najbolj primerna in s čim se pritrdi Tilancija na korenino.

L.p. Marjan
Preberi več : izbira Tilancije | Ogledi : 13564 | Odgovori : 1


Starčeva brada - Tillandsia usneoides

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s to prečudovito rastlino?

Vse informacije so dobrodošle!

Hvala!
Preberi več : Starčeva brada - Tillandsia usneoides | Ogledi : 14601 | Odgovori : 2


tilandsije

s čem so tilandsije pritrjene na podlago?
Preberi več : tilandsije | Ogledi : 13264 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610