Danes je 29 mar 2024, 04:24

Novice Novice od Sredstva za zaščito sobnih rastlin

Zemljevid od Sredstva za zaščito sobnih rastlin » Forum : Sredstva za zaščito sobnih rastlin

Če so vaše sobne rastline napadli škodljivci vam bomo svetovali katera sredstva so najprimernejša in kako jih uporabiti.

Kaj napada avokado?

Imam eno leto star avokado in se venomer bojujem z odpadanjem listov. Ne vem pa kaj bi ga napadlo in kako to ozdravit. Večkrat sem ga pregledal z lupo vendar ne najdem kakih živalc. V pomoč prilagam fotografije in se že v naprej zahvaljujem za odgovore.
Preberi več : Kaj napada avokado? | Ogledi : 14387 | Odgovori : 2


Rdeči pajek

Včeraj sem na listih mojega žajbla zasledil zelo majhno rdečo "žužo", predvidevam da je rdeči pajek. Kako se ga naj znebim s čim bolj naravno metodo? Slišal sem, da nima rad vlage zato špricam rastlino z vodo večkrat na dan pa se je vseeno pojavil.
Preberi več : Rdeči pajek | Ogledi : 9075 | Odgovori : 0


majhni beli črvički v zemlji

Pozdravljeni, potrebujem nasvet glede majhnih belih črvičkov, ki se jih ne morem znebit iz moje sobne palmice :) Poskusil sem s presajanjem tako da sem iz korenin umil skoraj vso zemljo, kar se je dalo pod tekočo vodo...čez čas so se zopet namnožili, saj jih je zgleda še nekaj ostalo, kasneje sem poskusil s utaplanjem, tako da sem kompletno posodo pustil v večji posodi preplavljeno z vodo ...
Preberi več : majhni beli črvički v zemlji | Ogledi : 11084 | Odgovori : 5


Confidor

Hy,

A mi lahko prosim kdo pove, če Confidor najučinkovitejše odpravi volnate uši ali je še kakšno učinkovitejše sredstvo. imam jih namreč (ne veliko) na eni izmed orhidejic in bi se jih rada dokončno znebila in nikdar več videla te golazni. In še nekaj.. a ta Confidor se mora zmešati skupaj- pripraviti ali je že kot šprica za kupiti?
Preberi več : Confidor | Ogledi : 15450 | Odgovori : 3


tezave z musicami

Imama težave z mušicami in ličinkami v zemlji.
Pred 3 meseci sem presajal sobne rastline. Kupil sem dve različni vrsti zemlje in v vseh loncih z eno sorto zemlje so se zaredile mušice.
Očitno so bile v kupljeni zemlji ličinke. V sobi je bilo vedno več mušic in po enem mesecu, je v zemlji lončnic mrgolelo ličink in mušic.
Rastlinam sem umil korenine, jih ponovno posadil in prestavil v drugo sobo. Mušice, ki so letale ...
Preberi več : tezave z musicami | Ogledi : 11978 | Odgovori : 0


[b]ŠKODLJIVCI[/b]

Pred kratkim sem kupila zemljo za rože iz Hrovatina (kupila sem jo v neki majhni cvetličarni v bližini), ki je bila tako mokra da je teklo iz nje. Poleg tega pa še polna deževnikov. Ker mi ni preostalo drugega sem posadila vanjo rože, vendar se bojim da bodo deževniki se še kar naprej razvijali in škodovali rastlini. Zato sem kupila nekakšen strup proti zajedalcem v majhni vrečki, neka beseda na koncu pa številka 20. Piše ...
Preberi več : [b]ŠKODLJIVCI[/b] | Ogledi : 13927 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron