Danes je 28 mar 2024, 14:38

Novice Novice od Sredstva za zaščito rastlin

Zemljevid od Sredstva za zaščito rastlin » Forum : Sredstva za zaščito rastlin

Insekticidi, pesticidi, fungicidi in ostali pripomočki za zatiranje škodljivcev rastlin

Bolhač

Rad bi dobil sadiko bolhača,ki bi jo uporabil za odganjanje mrčesa in pripravo škropiva.Dobil sem naslov pridelovalca s Hrvaške(problem je razdalja),ki tudi prodaja sadike,me pa seveda zanima,če se jih da dobiti tudi pri nas.
Preberi več : Bolhač | Ogledi : 9815 | Odgovori : 0


električni polžji pastir

Pozdravljeni,
na vrtu že nekaj let občudujem rast lilij.
A kaj, ko se mi je vsako leto zgodilo, da je, tik preden so zacvetele, ponoči prišel nekdo z brzostrelko in brez milosti streljal nanje. Rabil sem nekaj časa, prebral knjigo ali dve, da sem ugotovil, kdo je strelec, saj je zelo skrbno pobiral tulce uporabljenih metkov. Po sledi zasušene sline sem nato le prišel do zaključkov, da nam lilije požirajo polži ali pa da ima ...
Preberi več : električni polžji pastir | Ogledi : 21925 | Odgovori : 4


Pepelasta plesen

Na pahljačastem javorju in na magnoliji imam pepelasto plesen :( .
Strokovnjaki mi priporočajo, da vse poškropim z Vivera Quadris škropivom, katerega pa ga ne morem kupiti v prosti prodaji brez opravljenega izpita za ravnanje s fitopatološkimi sredstvi.
Kaj sedaj, ali predlagate kaj bolj na bio :) osnovi in kje naj to kupim.

Hvala za pomoč
Preberi več : Pepelasta plesen | Ogledi : 21130 | Odgovori : 9


Kapusov belin

Na mojih kapusnicah se se pojavile ličinke kapusovega belina, ki mi požirajo liste.
Kako jih naj uničim?
Preberi več : Kapusov belin | Ogledi : 11456 | Odgovori : 2


indetifikacija strupa

Pozdavljeni,

Babica zastruplja vrt z nečim domnevno proti bramorjem. Izgleda kot nekaka roza mivka(tudi zelo neprijeten vonj), ki se jo potrese preden prekoplješ. To sranje ji je dal lokalni kmet, je pa žal v nevtralni embalaži, tako da si nemorem nič pomagat.

Mogoče ve kdo kaj naj bi to blo? najbrž je najbolje da grem v kmetijsko prašat?

Hvala in LP
Preberi več : indetifikacija strupa | Ogledi : 9161 | Odgovori : 0


Bakreno apno

Prosim za navodilo za pripravo bakrenega apna(star način škropljenja z modro galico).
Preberi več : Bakreno apno | Ogledi : 10570 | Odgovori : 0


Nakup pesticidov

Brez izkaznice o opravljenem tečaju in izpitu ni moč kupiti zaščitnih sredstev za rastline.
Zanima me kako izgleda ta tečaj in izpit, vaše izkušnje.
Preberi več : Nakup pesticidov | Ogledi : 13282 | Odgovori : 8


Kaparji(Coccoidea)-kako se ih znebiti

Na araliji v stanovanju svoje matere sem našel veliko število omenjenih žuželk, natisnjenih okrog osredje žile lista. Če raspolagate z znanjem kako ih se znebiti mi prosim pomagajte. Hvala
Preberi več : Kaparji(Coccoidea)-kako se ih znebiti | Ogledi : 11520 | Odgovori : 1


Jagode in zelene uši

S čim poškropiti jagode, ki so jih napadle zelene uši? In po možnosti s čim bolj naravnim sredstvom?
Preberi več : Jagode in zelene uši | Ogledi : 13120 | Odgovori : 2


bor se suši

Pozdravljeni!

Imamo mlade bore, stare cca 5 let. Vršički so se lepo in visoko razrastli, sedaj pa so se začeli sušiti. Opazili smo, da imajo po vejah, steblu, iglicah na drobno posejano neko belo gosto snov. Izgleda kot vata ali zelo gosta pajčevina, živalic nismo opazili.

Kaj bi to bilo? Mladi vršički in stare iglice so se začele sušiti.

Ima kdo kakšno idejo?

Hvala in lep pozdrav!
Preberi več : bor se suši | Ogledi : 10312 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610