Danes je 19 apr 2024, 03:16

Novice Novice od Sadje

Zemljevid od Sadje » Forum : Sadje

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Pomoč: Katero sadjarstvo

Želimo nasaditi malo večjo količino sadnega drevja zato me zanima če kdo pozna kakšnega sadjarja v okolici Celja ali v Zasavju.
Pomagal bi nam z nasveti kako in kje nasaditi ter z posajanjem sadik, pri njemu pa bi kupili ves material in seveda tudi sadike.



Hvala za odgovore že v naprej.
Preberi več : Pomoč: Katero sadjarstvo | Ogledi : 3093 | Odgovori : 3


Način obrezovanja kakija!

Zanima me način in čas obrezovanja kakija - imam mlado drevo staro dve leti

Hvala lepa in lep pozdrav !
Preberi več : Način obrezovanja kakija! | Ogledi : 15979 | Odgovori : 4


Nenavadne jagode

Zdravo.
Imam eno zanimivo vprašanje glede jagod in me zanima, če je kdo opazil kaj podobnega. Torej posajene imamo jagode od Bakkerja tiste giant, ki pa so bile prvo leto majhne, potem res take kot na slikah, naslednje leto spet majhne in nato spet velike. Torej je bila perioda vsako drugo leto in letos bi morale biti velike. So pa bile vsako leto res zelo dobre, sladke in dišale so tudi zelo.
No ampak ni ...
Preberi več : Nenavadne jagode | Ogledi : 2373 | Odgovori : 0


drevesni paradižnik Tamarilo

Ali mi lahko kdo sporoči, kje bi lahko kupila drevesni paradižnik Tamarilo in sicer sadiko. Lep pozdrav iz Maribora. :roll: :roll: :P
Preberi več : drevesni paradižnik Tamarilo | Ogledi : 11328 | Odgovori : 4


Pozna jablana

Kako se imenuje jablana, ki nam (Štajerska) cveti šele zdaj. Drevo je srednje rasti. Je najbolj možno pozna stara sorta, ki nikoli ne pozebe in rodi vsako leto. Mama, ki jo je pred enimi 40 leti cepila, je rekla, da naj bi bila to Ruska Amazonka, vendar uradno za ta izraz še nisem slišala. Plodovi so srednji, ima močno lupino bele do zelenkasto rdeče črte ali pike, izredno sočna, kisla, belo meso in počaka skoraj ...
Preberi več : Pozna jablana | Ogledi : 2851 | Odgovori : 1


ameriška borovnica - vprašanja

Pred dobrim mesecem sem posadila 4 sadike. Posadila sem jih tako kot mi je svetoval gospod, ki se z njimi profesionalno ukvarja - v jamo cca. 60 cm, za obod sem vzela sod brez dna, sadike posadila v šoto in čez mečem pokošeno travo.
Opazila sem, da cvetne čašice že odpadajo. Je za zgodnjo sorto to normalno ali sem naredila kaj narobe? Je premalo ali preveč zalito? Kako sploh vem, koliko je potrebno zaliti? Vzela ...
Preberi več : ameriška borovnica - vprašanja | Ogledi : 4306 | Odgovori : 6


MINI BRESKVA

V mERKURJU SM KUPLA MINI BRESKVO, ogromnov cvetov še več plodov, ko sm jo kupila je imela nekaj nastavkov za cvet zdj je noro podivjhala tako polna je velika pa komaj 1 meter pravjo da zraste komi 1,30 m ta breskva je lahko v teglcu, kjer jo imam tudi zdaj malo večjem,
zanima me če jo ima gdo in kKO MU JE OBRODILA SADEŽE
Preberi več : MINI BRESKVA | Ogledi : 2409 | Odgovori : 1


Vitalbeere/Vitalberry(Wu-Wei-Zi)

Ali ima že kdo tako zvani Vitalberry.
Prosim za potaknjenec.
LP
Preberi več : Vitalbeere/Vitalberry(Wu-Wei-Zi) | Ogledi : 3673 | Odgovori : 3


jagode - uporabiti vitice hibridov ali kupiti nove?

Zdravo,

sosed mi je dal mlade jagode (vitice) od hibridov, ki jih gojijo za prodajo. Prijatelj mi pravi, da je to "izrojeno" in da naj raje kupim sadike v trgovini, da bodo bolj rodile. Je to res?

Hvala za hiter nasvet!
Preberi več : jagode - uporabiti vitice hibridov ali kupiti nove? | Ogledi : 2564 | Odgovori : 1


Lonicera caerulea kamtschatica

Tako pa te dni cveti ena od naših sibirskih borovnic.

Slika

Upam, da bo letos končno že nekaj plodov. :lol:
Preberi več : Lonicera caerulea kamtschatica | Ogledi : 4476 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron