Danes je 28 mar 2024, 15:25

Novice Novice od Sadje

Zemljevid od Sadje » Forum : Sadje

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Limona

Pozdravljeni !

Približno 5 let staro limono mi je obžrl srnjak. Predvidevam. Lubje je vse naokoli požrto. Po kolikem času se drevo posuši. Namazala sem ga z aloe vero . Po enem mesecu je še normalna.
Preberi več : Limona | Ogledi : 1462 | Odgovori : 0


Limona

Poleti sem dobil doma iz pečk vzgojeno limono.
Sedaj je tanka in visoka cca. 1 m. V cvetličnem loncu visokem cca 35 cm, zgoraj s premerom cca. 25 cm. Prezimila je v temačni kolesarnici.
O življenju limone prav nič ne vem.
Menda jo moram presaditi in obrezati da se bo odebelila in sama stala.
1. Kdaj presaditi?
2. Kako velik lonec?
3. Kakšna zemlja/gnojilo?
4. Kako obrezati?
Hvala lepa in dob'r dan, J.
Preberi več : Limona | Ogledi : 9647 | Odgovori : 0


Obrezovanje češnje

Pozdravljeni,
Pred kratkim smo se preselili v hišo in sedaj smo se odločili tudi z zasaditvijo nekaj sadnega drevja. Ker se prvič soočam s tem, bi vas prosil za nasvet, kako prvič obrezati posajeno češnjo. Na spletni strani sem našel sledeča navodila: "Pri češnji izvedemo prvo obrezovanje takoj po saditvi. V krošnji si izberemo 3 vodilne poganjke na deblu, ki rastejo v različne smeri. Zaradi hitre rasti je pomembno, da so čim bolj narazen. Druge ...
Preberi več : Obrezovanje češnje | Ogledi : 5185 | Odgovori : 0


Obrezovanje jablane

Pozdrav, potrebujem nasvet. Zanima me, ce se lahko jablano obrezuje sredi aprila ali to za drevo ni najbolje? Hvala za vse odgovore.
Preberi več : Obrezovanje jablane | Ogledi : 3424 | Odgovori : 0


Pozeba?

Zanima me če je malina na sliki pozebla? Lahko te cvetove porežem?
Slika
Večja slika: https://postimg.org/image/oagah2ycb/
Preberi več : Pozeba? | Ogledi : 5760 | Odgovori : 0


Presajevanje jagod

Spoštovani,

Če presadim (vsako) leto star nasad zdravih jagod na primerno novo gredo...

Ali je to podobno, kot bi kupil nove sadike.

Kdaj je primeren čas za presajevanje?

(S kakšnim orodjem, da bo čimlažje za hrbet?)

Hvala in dob'r dan
Preberi več : Presajevanje jagod | Ogledi : 7079 | Odgovori : 0


Figa listi se zvijajo

Danes sem z grozo opazila, da se na figi zvijajo (frkajo) listi. In to prav vsi. Na figi je polno sadežev, nekaj že kar debelih, veliko pa takih, ki ne bodo dozoreli, ker so nekako zakrknili. Mi lahko kdo svetuje kaj je narobe, da so listi tako zviti? :cry:
Preberi več : Figa listi se zvijajo | Ogledi : 7882 | Odgovori : 1


Katera sorta jabolk, hrušk je to???

Pozdravljeni dragi naravoljubci :)

Prosim za pomoč... preselili smo se in zraven dobili hruške ter jabolka s slik, ne vem pa katerih sort so... nekaj sem gledala po netu, vendar nisem prepričana, saj so si nekatere sorte zelo podobne. Za hruško sem mislila, da je tista, ki je za obirat šele v novembru, pa jih je sedaj toliko dol popadalo, da nisem več prepričana (velike so)... niso ...
Preberi več : Katera sorta jabolk, hrušk je to??? | Ogledi : 8583 | Odgovori : 0


Kako naj obrežem kivi?

Lani sem posadila sadiko kivija sorte:
http://drevesnica.si/si/izdelek/1529/g-actinidia-arguta-issai-br-bavarski-kivi-dvospolni/

Želela bi, da čimprej rodi. Kako in kdaj jo naj obrežem?
Vesela bom vsakega nasveta.
Majda
Preberi več : Kako naj obrežem kivi? | Ogledi : 12048 | Odgovori : 1


Figa veni

Lep pozdrav,
sem nov član foruma in me zanima naslednje (če je bil članek na to temo sem ga vrjetno spregledal)
Septembra sem si iz morja (istre) prnesel sadiko fige, med potjo domov sem jo zavil v wc papir in rahlo navlažil. Ko sem prispel domov sem jo posadil in jo nekaj časa nisem zalival, bila je veni ker ni bilo videti nič iz nje sem skoraj obupal nato sem se odločo da jo prestavim ...
Preberi več : Figa veni | Ogledi : 9047 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610