Danes je 16 apr 2024, 21:19

Novice Novice od Recepti

Zemljevid od Recepti » Forum : Recepti

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

keltska botanika

Slišal sem da so keltski vrači uporabljali neko rastlino za pogum, ki vsebuje adrenali, ki je v pašniku. Zanima me katera je to rastlina.
Preberi več : keltska botanika | Ogledi : 11224 | Odgovori : 0


eterično olje

Živjo!
Mene pa zanima če kdo ve kako se naredi čisto naravno eterično olje?!
Če so cvetovi zelo majhni, je težko dobiti kakšno kapljico!
Kje se to stiska, obstaja kakšna naprava?
Preberi več : eterično olje | Ogledi : 13893 | Odgovori : 1


ognjič z olivnim oljem ?

Prosim na napotek, kako se pripravi ognjič z olivnim oljem.
hvala !

medivan :lol:
Preberi več : ognjič z olivnim oljem ? | Ogledi : 16221 | Odgovori : 3


regrat

Pozdravljeni
Sedaj je čas regrata pa bi vas prosila, če ima kdo kakšen recept za priravo regrata ali v vinu,alkoholu ali kot med ali ša kako drugače, ker vem da je zelo zdravilna cela rastlina.
Lp Jelka
Preberi več : regrat | Ogledi : 24018 | Odgovori : 11


aloja

hojla!!!!!!!!!!!!!

A mi lahko kdo povekaj o aloji? Pa prosim do 9.11.2004

lp manuela :?: :lol:
Preberi več : aloja | Ogledi : 12073 | Odgovori : 1


naravno škropivo

Pozdravljeni

Zanima me, če kdo pozna kakšen recept za naravno škropivo. Slišal sem že, da ljudje uporabljajo koprivo ali liste hrena, katere nekaj časa namakajo v vodi in potem s to vodo škropijo rože in tudi zelišča.
Kar se koprive tiče, baje s to isto vodo tudi zalivajo in jo uporabljajo za naravno gnojilo.

Rad bi to uporabljel za moja zelišča.

Ali pozna kdo točen recept?

Najlepša hvala in pozdrav s primorske,
Danilo
Preberi več : naravno škropivo | Ogledi : 20061 | Odgovori : 5


Krema oz. olje za sončenje iz olivnega olja+....

Pozdravljeni

Ker bomo kmalu skoraj vsi pomislili na to 8) , me zanima, če ima kdo kakšen recept za to kremo oz. olje in vse kar je potrebno vmešat, namakat, koliko časa........ :?:

V lekarnah in specializiranih trgovinah se dobijo eni pripravki za sončenje, ki so narejeni oz. pomešani iz olivnega, jojobinega, avokadovega in mandljevega olja, zaščitnega faktorja in ...
Preberi več : Krema oz. olje za sončenje iz olivnega olja+.... | Ogledi : 39311 | Odgovori : 11


Brezov losjon

V lekarni redno kupujem brezov losjon za masažo lasišča. A ima kdo recept za domačo varianto :?:


Lp
Jure
Preberi več : Brezov losjon | Ogledi : 11603 | Odgovori : 0


pomoc

Zivjo! Sem nova tukaj in potrebujem pomoc nekoga ki se spozna na botaniko. Dobila sem nekaj receptov za pripravo domace naravne kozmetike ampak v anglescini. Naceloma to ni problem saj sem uciteljica anglescine, ampak teh rastlin ne najdem v nobenem slovarju zato upam da mi bo lahko kdo pomagal.
Tu je seznam rastlin v anglescini (in nekatere tudi v latinscini), ce kdo ve slovenska imena za te rastline naj mi prosim sporoci. Prav tako pa ...
Preberi več : pomoc | Ogledi : 11375 | Odgovori : 0


Čemažev namaz

Ker že ravno raste čemaž (gozdni česen) in kako se naredi iz njega namaz, ki je dalj časa obstojen.
Potrebujemo: 60 dag čemaža, 6 dcl olivnega olja in 2,5 dag morske soli.
Priprava: liste čemaža zmlejemo v multipraktiku skupaj z oljem in soljo. Dobljeno maso damo v kozarce in dobro zapremo. Namaz je obstojen do 1 leta, če so kozarčki dobro zaprti.
Pa dober tek.
Borut
Preberi več : Čemažev namaz | Ogledi : 20220 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610